Samsung Galaxy A7 - drága mulatság

Bevezető és tartozékok

Legendd kollégával egyetértettünk abban, hogy a Galaxy A3 és A5 egyaránt jól sikerült, a vékony fémházba ugyanis minőségi AMOLED kijelző, az alá pedig decens hardver került jó rendszersebességgel és az alacsony akkumulátorkapacitáshoz képest jó üzemidővel. Csakhogy lehet egy készüléknek sok erénye és kevés hibája, ha aztán az árazást elmérik, méghozzá nem is kicsit.

 Samsung Galaxy A7
A Galaxy S5 (balra) és az A7 (jobbra) egymás társaságában [+]

Százezer forint felett elég nehéz egy 720p-s készüléknek piacot találni, úgyhogy mindenképpen jó döntés volt a Samsungtól, hogy az A5-nél is drágább, 5,5 hüvelykes A7-et Full HD kijelzővel és nyolcmagos, 64 bites rendszerchippel szerelte fel, komolyabb fegyverekkel harcba szállva a csúcskategóriában.

A Samsung Galaxy A7 fémháza valóban vékony
[+]

Az persze más kérdés, hogy a Samsung eddigi legvékonyabb, 6,3 milliméteres készüléke, az ígéretes, 13 megapixeles kamera és a phablethez mérten légies, 141 grammos tömeg elég lesz-e a vásárolók meggyőzésére az egyre kedvezőbb árú 2014-es zászlóshajók ellenében. A Galaxy A7 mindenesetre itt van előttünk, és lelkesen fogtunk bele az erényeinek és a hibáinak kiismerésébe.

A Samsung Galaxy A7 doboza immáron kék
[+]

Az A-sorozat legnagyobb tagja az XXL GSM jóvoltából futott be szerkesztőségünkbe, az A3 és az A5 után most már megszokott kék papírcsomagolásban, melynek a tetején egy hatalmas A betű jelöli a sorozatnevet. A dobozban a dual SIM-es phablet mellett egy 2 amperes töltőfejet, egy microUSB kábelt, három pár gumiharanggal megtámogatott agybadugós fülest és egy SIM eltávolítására alkalmatos fémtűt találtunk – szóval a szokásos tartozékokat.

Külső és kijelző

A Samsung évek óta ragaszkodik Galaxy készülékeinek kerekded formavilágához és tradicionális home gombjához, így komoly közösségi nyomás kellett ahhoz, hogy legalább a drágább készülékek esetében minőségibb anyagokra váltsanak. A fémkeretes Galaxy Alpha után aztán végre elstartolt a fémházas A-sorozat, elvileg a középkategóriát megcélozva, gyakorlatilag két készülékkel is százezer forint fölé csúszva. Akárhogy is: az A7 folytatja a makulátlanul összerakott, prémium borítású készülékek sorát, és bár a nemrég bejelentett Galaxy S6 edge még dögösebben néz ki, elegáns fekete borításával, ezüstös éleivel és ultravékony kivitelével a A7 is mutogatni való mobil.

A Samsung Galaxy A7 matt hátlapja kissé csúszós
[+]

151 x 76,2 x 6,3 milliméteres házával és 141 grammos tömegével az A7 a phabletek között az egyik legkecsesebb – összehasonlításképpen, az öthüvelykes Galaxy Grand Prime 15 grammal többet nyom. Így aztán a phabletet az 5,5 hüvelykes képátló ellenére is kényelmes fogni, hordani vagy kezelni, igaz, a hátlapot kissé csúszósnak éreztük. Az 1080 x 1920 pixeles Super AMOLED panel hozza a megszokott magas minőséget: a kontrasztok minden szögből kitűnőek, a színek alapvető képernyőmódban pontosan kalibráltak, adaptívban kirobbanóak, a maximális fényerő pedig átlagos, alacsony fényvisszaverődéssel a napfény alatt. A betekintési szögek mégsem hibátlanok: a készüléket elfordítva némi kékes elszíneződésre lettünk figyelmesek.

A Samsung Galaxy A7 megjelenítője remek, betekintési szögei azonban nem hibátlanok
[+]

Kijelző-teszt
Mérés Samsung Galaxy A7 Meizu m1 note Google Nexus 6 Lenovo Vibe Z2 Pro
Fehér fényerő 311 / 445 nit 428 nit 266 / 436 nit 700 nit
Fekete fényerő 0 nit 0,45 nit 0 nit 0,34 nit
Kontrasztarány végtelen 941:1 951:1 2053:1
Színhőmérséklet 7520 / 6499 K 7344 K 6520 K 6933 K

Hogyan mérjük a kijelzőt?

A kijelző körül nem találni semmi váratlant, bár a vékony oldalkeretek láttán elégedetten csettintettünk. A megjelenítő felett Samsung logó, a beszélgetési hangszóró, a fénymérő, a távolságérzékelő és az 5 megapixeles kamera pillantható meg. Az értesítési ledet ne keressük, az ugyanis kimaradt. Alul ugyebár a nyomógombos home billentyű, két oldalán pedig az érintésérzékeny alkalmazásváltó és vissza gombok várják a felhasználó ujjait.

 Samsung Galaxy A7
A műanyag borítású Galaxy S5 (felül) és a fémházas Galaxy A7 (alul) [+]

Élére állítva szembesülhetünk igazán azzal, hogy mennyire vékony a Galaxy A7, amelynek finoman csiszolt élei még kényelmesebbé teszik a phablet használatát, bár egy kézzel azért már tornázni kell, hogy minden sarkot elérjünk. A hangerőszabályzó bal oldalra, a bekapcsoló gomb pedig a jobb oldalra került – mindkettő kézre esik és puhán kezelhető. A microUSB kábelt és a 3,5 milliméteres fülhallgatót alul tudjuk csatlakoztatni, így felülre csak egy mikrofon jutott, amiből lent is akad egy.

A 6,3 milliméteres Samsung Galaxy A7 igen kecses készülék
[+]

Mivel a matt és elegáns fém hátlap már nem pattintható le, a nanoSIM-et, a microSIM-et és a microSD kártyát a készülék jobb oldalán tudjuk behelyezni, a művelethez szükség lesz a SIM-eltávolító tűre. A megoldás érdekessége, hogy a második számú SIM és a microSD közös tálcát kapott, úgyhogy vagy dual SIM-es, vagy egy SIM-es és egy SD kártyás készüléket tudunk az A7-ből varázsolni. A hátlapra visszatérve, főleg felül bukkanhatunk hasznos elemekre, így az elég jelentősen kiemelkedő, 13 megapixeles kamerarendszerre, a ledes villanóra és a multimédiás hangszóróra. Az A7 hibátlanul össze lett rakva, és a vékony profil ellenére sem lehet recsegésre vagy meghajlásra bírni.

Hardver és TouchWiz

Az Galaxy A7 két változatban kerül a piacra. A 3G-s az igen erős, nyolcmagos Exynos 5430-as SoC-t kapta a Mali-T628MP6-os IGP-vel, a 4G-s változat, amelyet a kezünkben tartunk, pedig az ugyancsak nyolcmagos Qualcomm Snapdragon 615-öt, az Adreno 405 grafikus képességeire támaszkodva. A négy 1,0 és négy 1,5 gigahertzes Cortex-A53-as processzormaggal felszerelt Qualcomm chipset már csak azért is érdekes, mert a Meizu m1 note-ban található MediaTek MT6752-ben ellenfelére akadt, úgyhogy igyekszünk a két 64 bites SoC teljesítményét összehasonlítani. A két Galaxy A7 variánsban közös a microSD kártyával bővíthető, 16 gigabájtos belső tároló és a 2 gigabájt RAM.

A Samsung Galaxy A7 két változatban érhető el adatkapcsolat szerint
[+]

Teljesítmény-teszt
Benchmark Samsung Galaxy A7 Meizu m1 note Huawei Ascend G7 Samsung Galaxy Note 4
Rendszerchip Snapdragon 615 MediaTek MT6752 Snapdragon 410 Snapdragon 805
AnTuTu Benchmark 5.x 29795 pont 40179 pont 19550 pont 47817 pont
Vellamo Browser 2295 pont 2898 pont 1632 pont 3431 pont
Vellamo Metal 1069 pont 1156 pont 834 pont 1828 pont
SunSpider 1.0.2 804,1 ms 884,1 ms 1252,3 ms 366,7 ms
Geekbench 3 (single) 654 pont 792 pont 477 pont 1109 pont
Geekbench 3 (multi) 2831 pont 3913 pont 1731 pont 3311 pont
GFXBench Man. onscreen 5,6 fps 5,8 fps 4,1 fps 11,1 fps
GFXBench Man. offscreen 5,7 fps 5,7 fps 1,8 fps 18,8 fps
GFXBench T-Rex onscreen 14 fps 15 fps 9,6 fps 27,6 fps
GFXBench T-Rex offscreen 15 fps 15 fps 5,3 fps 42,6 fps

Az már a pontszámokból kiderül, hogy a processzoros teljesítményteszteken a MediaTek nyolcmagosáé az előny, persze a puszta és sokszor vitatható számoknál fontosabb a mindennapi teljesítmény. Nos, a Full HD-s m1 note-tal ezen a téren is elégedettebbek voltunk. Bár a Galaxy A7 touchwizes felülete javarészt gördülékeny, képernyőfeloldás után, alkalmazásváltáskor és komolyabb háttérfolyamatok során mégis találkozni meg-megakadásokkal, ami az készülék árszintjén már nehezen emészthető. A játékok sem futnak hibátlanul, a Real Racing 3 például érezhetően alacsonyabb fpst produkált mediatekes riválisánál. Az SoC mindenesetre jól kezelte a hőt, az A7 sosem melegedett fel túlzottan.

Az A7 a TouchWiz legfrissebb kitkatos verzióját kapta meg a Note 4-ből megismert felülettel, azaz felbukkantak a világosabb hátterek, az átláthatóbb menük és a kártyaszerűen pörgethető alkalmazásváltó. Nem maradt ki a többablakos mód és az oldalsó gombsor sem, az utóbbival a vissza, home és alkalmazásváltó funkciók a képernyőről is elérhetők. Ha kesztyűs kézzel szeretnénk bánni az A7-tel, az is megoldható az extra érzékenység bekapcsolásával.

A Samsung Galaxy A7 a Note 4 TouchWIz variánsát kapta meg A Samsung Galaxy A7 értesítési panelja sokrétű

A kezdőképernyőn 4 x 4-es az ikonkiosztás (ekkora kijelzőn az 5 x 5-ös megfelelőbb lett volna), ide lehet pakolni a widgeteket is, ha a kezdőoldal egy üres pontját hosszan megérintjük. A tálcára legfeljebb öt ikont tudunk feldobni. Az értesítési panel felülről húzható le öt gyorskapcsolóval, a fényerőcsúszkával és ikonokkal a többi kapcsolóhoz, a beállításokhoz, az S Keresőhöz és a vezetékmentes kapcsolatokhoz. A TouchWiz most már témázható, ami a kezdőoldal ikonjait és háttereit érinti, az A7 összesen három témát kapott.

 Samsung Galaxy A7 A Samsung Galaxy A7 témázható, alapból három érhető el

A kétablakos módra visszatérve, a Note 4-hez hasonlóan alkalmazásokat most már az alkalmazásváltóból is egymás fölé dobhatunk, ebben egy apró ikon segít a jobb oldalon. A lebegőablakos mód is visszaköszön: a támogatott alkalmazásokat a képernyő jobb vagy bal felső sarkától lehúzva kisebbre méretezhetjük. A lebegő alkalmazások lecsukhatók, ilyenkor azok apró, mindig látható ikon formájában pihennek a képernyőn. Az 5,5 hüvelykes kijelző és a Full HD felbontás mellett kifejezetten hasznosak ezek a módok, csak éppen a teljesítményen érezni a hardver korlátait.

A Samsung Galaxy A7 alkalmazásváltója Android Lollipop stílusú Az osztott képernyős mód a Samsung Galaxy A7-nek is a javára szolgál

A TouchWiz extrái közé tartozik az intelligens képernyőzár, ami annyit tesz, hogy amíg a kijelzőre bambulunk és az előlapi kamera az arcunkat felismeri, a képernyő nem sötétedik el. A privát módot is érdemes megemlíteni, azt aktiválva ugyanis üzeneteket, névjegyeket, képeket és egyéb fájlokat is elrejthetünk a kíváncsiskodók elől. Ezek a tartalmak csak a védelemmel ellátott privát módba belépve tekinthetők meg, különben sem a galériában, sem az adott alkalmazásban nem tudunk azokhoz hozzáférni. Ez a mód akkor működne igazán gördülékenyen, ha az A7 is megkapta volna a Samsung ujjlenyomat-olvasóját.

Szoftverek

A Note 4-hez hasonlóan a Galaxy A7 telefonkönyve is világos háttereket kapott, ami szerintem jobban áll a TouchWiznek, persze a Galaxy S6 lollipopos alkalmazása még letisztultabb lesz. A tárcsázóban gyorskeresést és gyorshívást is kezdeményezhetünk. A kontaktokat a Google-fiókból, a SIM-ekről és egy fájlból is behívhatjuk, emellett a névjegyek csoportosítására és szűrésére is kapunk opciókat. A hívásnapló kijelzi, hogy melyik beszélgetést melyik SIM-ről folytattuk.

A Samsung Galaxy A7 telefonkönyve Material Design stílusjegyekkel bír A Samsung Galaxy A7 billentyűzete számsort is kapott

A Samsung billentyűzete a legjobbak közé tartozik. A betűsorok fölött számsor és funkcióikonok is helyet kaptak, hogy gyorsabb legyen a gépelés. A billentyűzethez magyar szótár és automatikus korrektúra is szokott tartozni, igaz, a Hong Kong-i származású tesztkészülék a hazai nyelvcsomaggal nem lett felszerelve. Az SMS és Email alkalmazásokat gond nélkül használtuk, egyébként ma már a legtöbb fiók Gmaillel is beállítható.

A Samsung Galaxy A7 fájlkezelője sokrétű A Samsung Galaxy A7 naptára a Google-lel szinkronizálható

A Samsung saját alkalmazásai közül említést érdemel a Fájlkezelő, amellyel nem csak a tárhelyen, hanem az SD-kártyán vagy Dropbox-fiókunkban tallózhatunk. Csoportosítva megtekinthetők a multimédiás fájlok, a dokumentumok, a letöltések és a közelmúltban az adathordozóra került állományok. Az S Tervező is visszatért éves, havi, heti, napi és osztott képernyős eseményrendezéssel. Az egyes tételekhez helyszínek és speciális értesítések rendelhetők, az események titkosíthatók, a bejegyzések között pedig keresni is tudunk.

 Samsung Galaxy A7  Samsung Galaxy A7

A Google szokásos alkalmazáscsomagja mellett a következő extrákat fedezhetjük még fel a menüben: óra, stopperóra, számológép, jegyzetelő, Dropbox és Flipboard. Továbbiakat a Play vagy a Galaxy Apps áruházban tudunk beszerezni, az utóbbi a forrása az olyan kimaradt samsungos alkalmazásoknak, mint a Kids Mode, a Gear Manager vagy a SideSync 3.0.

A Samsung Galaxy A7 böngészője teljes képernyős módban is elfut Több ablak is gond nélkül kezelhető a Samsung Galaxy A7-tel

A samsungos böngésző remekül optimalizált szoftver, így élmény az A7 méretes és éles kijelzőjén szörfözni. A böngészési sebesség a közepesen komplex tartalmakat is beleértve gyors és gördülékeny, a vaskosabb oldalaknál azonban már találkoztunk kisebb-nagyobb megakadásokkal. A böngésző kellemes tulajdonsága a teljes képernyős mód, az 5,5 hüvelykes képátlót csurig töltve tartalmakkal. Nem gond több lap vagy az asztali nézet kezelése, a kedvencek és parancsikonok képzése vagy a tartalmak megosztása és nyomtatása. Ha akarjuk, két ablakot egymás fölé is dobhatunk.

Multimédia és kamera

A Samsung zenelejátszója sokrétű alkalmazás, amely előadók, albumok, számok, mappák és egyéni listák szerint is képes hangállományainkat csoportosítani. Jár hozzá kezdőképernyős, zárképernyős és értesítési widget, illetve számos hangszín séma és néhány effekt. A mellékelt füles az ilyen telefon mellé adott headsetek közül a jobb fajtából való, hangerőben és mély hangokban sem szenved hiányt, csatlakoztatásával pedig az FM-rádió is működésre bírható – bizony, ezzel a Galaxyval rádiózni is lehet.

A Samsung Galaxy A7 zenelejátszója számos widgetet kapott Nem maradt ki a hangszínszabályzó a Samsung Galaxy A7-ből

A videolejátszó sem fapados darab. Egyfelől gond nélkül meghajtja a H.263-as, H.264-es és Mpeg4 kódolású tartalmakat Full HD felbontásig, másfelől kezeli a feliratokat is. A kezelősáv egyik szélén csúsztatva ujjunkat a fényerő, a másikon a hangerő szabályozható. Nem maradt ki az ablakos lejátszási mód. Más kódolásokat mondjuk egy BS Player simán kezel, a 4K-s tartalmak viszont mindegyik lejátszón kifognak.

A Samsung Galaxy A7 videolejátszója feliratokat is kezel A Samsung Galaxy A7 kamerája számos módot tartalmaz

Kamerafronton mindenképpen ígéretes az A7, az előlapra ugyanis 5, a hátlapra pedig 13 megapixeles szenzor került. Aki használt mostanság Samsung okostelefont, annak a szoftver ismerős lesz: az élőképen rendben és gyorsan működik az autófókusz, a széleken lévő ikonokat megérintve pedig előhívhatók a beállítások, a vaku, az előlapi kamera, a módok (panoráma, HDR, több nézőpont, éjszakai, GIF, hátsó szelfi, széles önarckép) és a galéria. A fényképezőikonnal tudunk exponálni, a kameraikonnal pedig videofelvételt indítani. A kézi beállítások között a rácsvonalak, az érzékenység, az időzítő, a fehéregyensúly, a fókuszmód, az önkioldó, az expozíció és néhány effekt variálható, illetve ha akarjuk, hangutasítással is ellőhetjük a képet. A záridő állítás kimaradt. Íme egy előlapi fotó .

 Samsung Galaxy A7
[+]

A 13 megapixeles nappali fotók vonalélessége átlagon felüli, a zajmentesítés azonban látható elmosódással jár. A lencse torzítás nélkül rajzol és a színek is megbízhatóak, bár a telítettség némileg túlzó. Érzésünk szerint a dinamikatartomány szűkösebb a csúcskategóriában megszokottaknál, a HDR mód viszont rendben kompenzál. Makrók közelről, akár 6-7 centimétertől lőhetők rengeteg részlettel, úgyhogy az ilyen fotók is rendben vannak. Aligha meglepő: este, az érzékenység növelésével jelentősen csökken a vonalélesség, illetve nő a képzaj. Három opciónk van a képminőség javítására: a jó fényerejű vakuval kisebb teret még bevilágíthatunk, alacsony érzékenység választásával csökkenthetünk a képzajon (bár itt rosszul jön az 1/17 másodperces záridő korlát), illetve a több fotót összegyúró éjszakai módot is bevethetjük, ami statikus tartalom fotózásakor megfelelő, mozgó téma rögzítésekor viszont kevésbé használható. Akárhogy is: a Galaxy A7-tel bőven lehet minőségi fotókat lőni, csak néha egy kis türelem kell hozzá. A Full HD-s videofelvételek minősége átlagos, a tömörítési zaj nem jelentős és a hangminőség is hozza az elvárt szintet.

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

A tesztelésre kapott A7 dual SIM-es variáns, amely egy micro- és egy nanoSIM-et fogad be. Az elérhető legnagyobb adatsebesség 150 Mbps (Cat.4 LTE), illetve 42 Mbps (3G). Egyszerre két SIM-kártyával is a hálózaton lóghatunk, viszont ha az egyikkel hívást folytatunk, a másik lekapcsolódik. A beszélgetési hangminőséget mindkét oldalon megfelelőnek találtuk. WiFi-ből kétcsatornás 802.11a/b/g/n a szabvány Direct és hotspot funkciókkal. A modem érzékenysége kitűnő. Bluetoothból 4.0, USB-ből pedig 2.0 a szabvány MTP-vel és OTG-vel. Az infra kimaradt, az NFC és az FM-rádió viszont nem, a navigáláshoz pedig a földi antennák és routerek mellett a GPS és a GLONASS műholdak jeleit is használhatjuk, ennek megfelelően a pozíciószerzés villámgyors.

A Samsung Galaxy A7 üzemideje átlagon felüli
[+]

A Galaxy A-sorozat specifikációinak leglehangolóbb szekciója kétségtelenül az akkumulátorméret, az A3 és az A5 mégis egész jól bánt az alul méretezett teleppel. A Galaxy A7-nek sincs oka a szégyenre: a mindennapos használattal átlag ötórás képernyőidőt sikerült kihozunk belőle, ez pedig egyáltalán nem rossz teljesítmény a 2600 milliamperórás akkumulátortól, amelynek méretes Full HD kijelzőt kell meghajtania. A készenléti fogyasztás alacsony, és a szintetikus tesztjeink során is átlag feletti eredmények születtek: közepes fényerőn 8,5 óra böngészés jutott egy töltésre és 9 óra MinDig TV HD stream. Mindezt másfél napos használatra fordítanám le saját használati preferenciám alapján. Aki egyfolytában nyomogatja mobiltelefonját, az persze naponta tölteni fogja az A7-et is, aki pedig ritkábban húzza elő a zsebéből a hórihorgas bádogdobozt, az kétnapos ciklusra is berendezkedhet. Az üzemidő növelésében energiatakarékos és ultratakarékos mód segít, az utóbbi néhány alapfunkcióra redukálja a fémházas kütyüt.

A Samsung Galaxy A7 jó készülék, de induláskor irreálisan drága
[+]

Értékelés: Samsung Galaxy A7
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 10 pont
Összeszerelés minősége 10 pont
Kijelző mérete, minősége 8 pont
Belső
Kezelhetőség 10 pont
Sebesség 8 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 9 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 8 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 8 pont
Multimédia
Vizuális 8 pont
Audio 6 pont
Egyebek
Üzemidő 8 pont
Ár/érték aránya 5 pont
Hogyan értékelünk?

A Galaxy A7 két, makulátlanul összeszerelt fivéréhez hasonlóan jó készülék, amelynek komoly hibája nincs, azonban az elkért csúcskategóriás ár egyszerűen nincs összhangban a tudással. Főleg nem a 120-140 ezer forintos szürkeimportos kezdőárat figyelembe véve; hivatalos forgalmazásba ennél is drágábban kerül majd. Ez bizony lehangoló, mégsem kell feltétlenül temetni a phabletet, hiszen bár teljesítményben elmarad a hasonló árú, vagy akár olcsóbb zászlóshajóktól (legyen szó a Honor 6-ról, a Xiaomi Mi4-ről, a OnePlus One-ról, vagy éppen a már kedvezőbb áron beszerezhető Galaxy S5-ről), a prémium anyaghasználat és a Full HD-s AMOLED kijelző remek kombináció. A fémház tényleg kecses, a rendszerebesség elmegy, bár nem hibátlan, a kamera jó és az üzemidőre sem lehet panasz. Ha pedig hosszá vesszük az olyan extrákat, mint az osztott képernyős vagy ablakos mód, akadhat olyan, aki pont ezt a phabletet találja megfelelőnek.

Azt is látni kell viszont, hogy az A7-et a tudása 2015-ben legfeljebb a felső-középkategóriába kvalifikálja, és külföldön olyan, lényegesen olcsóbb ajánlatokkal kell felvennie a versenyt, mint a kiegyensúlyozottabban teljesítő Meizu m1 note. Itthon a 2014-es csúcskészülékek szorítják sarokba egyre jobb ár/érték arányukkal, a fentieken túl gondolhatunk még az új Moto X-re, vagy éppen az LG G3-ra. A konklúzió tehát pont az, amit már a teszt elején sejteni lehetett: a Samsung Galaxy A7 jó készülék, csak nem annyi pénzért, amennyit elkérnek érte.

Bone123

A tesztkészülék az XXL GSM jóvoltából jutott el hozzánk. Vásárláshoz kérem, kattintson ide!

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

Specifikáció

Samsung Galaxy A7
Samsung Galaxy A7 Általános
Technológia GSM/UMTS/LTE
Méret 151 x 76,2 x 6,3 milliméter
Tömeg 141 gramm
Színvariációk Fehér, fekete, pezsgőarany
SIM-foglalat 1 x microSIM + 1 x nanoSIM (dual standby)
Kijelző
Kijelző átlója 5,5 hüvelyk
Kijelző felbontása 1080 x 1920 pixel (403 ppi)
Kijelző és készülékház védelme Gorilla Glass 3
Kijelző típusa SuperAMOLED kapacitív érintőkijelző
Színárnyalatok száma 16 millió
Hardver
SoC típusa Qualcomm Snapdragon 615 (MSM8939) / Exynos 5430 (3G)
Processzor típusa 4 x 1,0 GHz-es + 4 x 1,5 GHz-es Cortex-A53
4 x 1,3 GHz-es Cortex-A7 + 4 x 1,8 GHz-es Cortex-A15 (3G)
Processzor csíkszélessége 28 nm / 20 nm (3G)
Processzor utasításkészlete ARMv8 / ARMv7 (3G)
Grafikus chip Adreno 405 / Mali-T628MP6 (3G)
RAM mérete 2 GB
Memória
Telefonkönyv kapacitása dinamikus
SMS memória dinamikus
Belső tárhely 16 GB
Memória bővíthetősége nem bővíthető
Adatátvitel
Frekvenciasávok GSM 850/900/1800/1900
UMTS 850/900/1900/2100 MHz
LTE 1800/2100/2600 MHz
GPRS / EDGE van / van
UMTS / HSDPA / HSUPA/ LTE van / 42 Mbps / 5,76 Mbps / 150 Mbps
LTE Cat.4
IrDA / Bluetooth nincs / 4.0 (A2DP)
WiFi 802.11 a/b/g/n, dual band, WiFi hotspot, Display, Direct
USB microUSB 2.0 (MTP, OTG)
Push-to-talk / RSS nincs / van
GPS vevő van
GLONASS van
Beidou van
NFC van
Alapfunkciók
Profilok néma/rezgés
Vibra funkció van
Kihangosítás van
Hangtárcsázás / hangvezérlés van / van
Hangrögzítés van
Ébresztés van
Prediktív szövegbevitel van
Szoftverek
Platform Android 4.4.4 (KitKat)
WAP / HTML böngésző nincs / van
E-mail kliens van
Játékok telepíthetők
Valutakonverter van
Extra szoftverek Galaxy Apps, S Tervező, Témázó
Multimédia
Fő kamera 13 megapixel, autófókusz, led segédfény
Másodlagos kamera 5 megapixel
Videófelvétel 1080p @ 30 fps
Zenelejátszó szoftver van, háttérben is fut
Hangszínszabályzó van
FM-rádió van
Üzemidő
Alap akkumulátor 2600 mAh-s lítium-ion
Készenléti idő n/a
Beszélgetési idő n/a
Zenelejátszási idő n/a
Egyebek
3,5 mm-es jack kimenet, giroszenzor, takarékos üzemmód, gesztusvezérlés, kétablakos üzemmód, privát mód

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés