Samsung Galaxy A5 - fém test, fém lélek

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

Jól mutatja a középkategóriás telefonok óriási ütemű fejlődését tesztalanyunk, hiszen adatkommunikációs szempontból aligha maradt ki bármi, ami akár az átlagosnál nagyobb igényű felhasználóknak is hiányozna. A Cat.4-es 4G/LTE hálózatok támogatása tiszta sor, így 150/50 Mbps le- és feltöltési maximum érhetünk el, ha pedig esetleg nincs lefedettség, akkor a HSPA 42,2/5,76 Mbps párosával lehet szörfölgetni mobilneten. A nanoSIM kártyákat fogadó telefon beszédhangszórója kiváló hangminőséggel kecsegtet, tökéletesen lehet hallani beszédpartnerünket, ám mindenki arra panaszkodott, hogy önmagát hallja vissza, ahogy velem beszél, úgyhogy kicsit érdemes visszavenni a hangerőt. A kétcsatornás, DLNA-ra és internetmegosztásra képes, 802.11a/b/g/n WiFi jelerőssége kiváló, ezen kívül pedig van még Bluetooth 4.0 (EDR, LE), NFC, és még GLONASS műholdak információt feldolgozó A-GPS modul. Navigálni pöpecül lehet, gyors a helykeresés és a stabil a jel. A microUSB csatlakozó 2.0-s, az OTG-t nem támogatja, így jobb híján csak a töltést és az adatmásolást segíti.

Samsung Galaxy A5 Screen Shot Samsung Galaxy A5 Screen Shot

Az A5-re kétféle böngésző került, a mindenki által jól ismert Chrome mellett egy gyári alkalmazást is használatba vehetünk. Utóbbi egész hasznos funkciókkal rendelkezik, rögtön ott van ugye a dupla ablakos mód támogatása, plusz az olvasómód, mely a szöveget és a fontos képeket kiemelve egy külön felületen teszi olvashatóbbá a szöveget. Egy gombnyomással elérjük a mentett oldalakat, a könyvjelzőket, valamint a lapokat, utóbbiból nagyon sok megnyitható egyszerre, a rendszermemória pedig egy ideig el is tárolja az adatokat. Nem maradt ki a privát internetezés és az asztali nézet, egy adott weboldalt pedig parancsikonként is kirakhatunk a főképernyőre, és arra kattintva rögtön az adott honlapon lyukadunk majd ki.

Samsung Galaxy A5 Screen Shot Samsung Galaxy A5 Screen Shot

Az akkumulátor 2300 mAh kapacitású. Ez nem rossz érték, első töltéskor mondjuk egy kicsit azért megállt bennem az ütő, hogy milyen gyorsan merül, de aztán beállt a dolog, és változatos használattal (ami húsz perc navigálást, sok böngészést, telefonálást, és némi játékot takar) a nap végét minden izgalom nélkül kibírta a telefon, nagyjából 5 óra kijelzőidőre kell számítani ilyen használattal, egy töltéssel. A rendszerben kétféle energiatakarékos módot találunk, az egyik a sima, ahol a szoftver a háttéradatokat és a processzorteljesítményt korlátozza, a másik pedig az ultra, ahol már lényegében csak a legalapvetőbb funkciókat engedi használni a telefon (hívás, üzenetküldés, számológép, óra), plusz a színösszeállítás fekete-fehérre változik, hogy ezzel is kevesebb energiát használjunk fel.

Allview X2 Soul Mini vs. Samsung Galaxy A5
[+] Allview X2 Soul Mini vs. Samsung Galaxy A5

Értékelés: Samsung Galaxy A5
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 10 pont
Összeszerelés minősége 10 pont
Kijelző mérete, minősége 8 pont
Belső
Kezelhetőség 9 pont
Sebesség 8 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 9 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 7 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 9 pont
Multimédia
Vizuális 8 pont
Audio 8 pont
Egyebek
Üzemidő 8 pont
Ár/érték aránya 5 pont
Hogyan értékelünk?

A Samsung kétségtelenül új irányt vett az A-sorozat piacra dobásával, hiszen az eddig leginkább kritizált anyaghasználatot jóval magasabb szintre emelték, és már tesztalanyunk, a Galaxy A5 is szinte teljes egészében fémből készült. A minőségérzet számottevően jobb lett, végre tényleg az a benyomása az embernek, hogy egy prémium márka készülékét tartja a kezében, bár hozzáteszem, nekem már például az Alpha is nagyon bejött, pedig ott még műanyagból készült a hátlap. A Samsung azzal sem lőtt mellé, hogy ha már középkategóriás terméket dobott piacra, akkor időtálló, 64 bites chipsettel szerelte fel, a 2 gigabájtnyi rendszermemória, a 16 gigabájtos belső tárhely, valamint a kamera pedig kiemeli a konkurensek közül az A5-öt. Ugyancsak pozitívum, hogy a TouchWiz kiválóan optimalizált, nincs megakadás, nem gondolkodik a telefon, a színes ikonok megjelenítését pedig hibátlanul végzi az élénk Super-AMOLED kijelző. Adatkommunikációs szempontból minden jóval ellátott minket a gyártó, a navigálás gyors és pontos, és az akkumulátoros üzemidővel is elégedettek lehetünk. A 130 ezer forintos független árral viszont aligha, persze addig oké, hogy ezért a pénzért két év háztól házig garancia jár, de egyszerűen nem annyival jobb a készülék, hogy a 60 ezer forintba kerülő és hasonló (bár azért szoftveres és hardveres téren is kicsit gyengébb) tudással rendelkező G620s-hez képest felárat megérje. A gyártó szerint a szolgáltatói árcímke lesz majd inkább kedvező, ami persze nagyban függ a vállalt hűségtől és tarifacsomagtól. Nyilván egyébként lehetne még sorolni a konkurenseket, hiszen számottevően jobb, bár picit drágább ajánlat az LG G3 és a Xiaomi Mi4, de mondjuk a Galaxy S5 mini is bőven megállja a helyét, és bár nem 64 bites és nem fém, azért vízálló és van benne ujjlenyomatolvasó, ja és 30 ezerrel olcsóbb. A Galaxy A5 tehát tényleg nagyon jó készülék, ha hajlandóak vagyunk kicsengetni a borsos vételárat, akkor semmilyen téren nem fog csalódást okozni, nekem alapvetően tetszett a telefon, a tetszett plecsni pont erre lenne, de ilyen áron egyszerűen lelkiismeret furdalásom lenne, ha valamilyen bilétát adományoznék a telefonnak.

Legendd

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés