Samsung Galaxy A3 (2016) - a család kicsi kincse

Kamerák, multimédia

A 2016-os A3 egyik legfontosabb előrelépése kamerafronton történt: bár az 5 megapixeles előlapi modul maradt (íme, mit lát), a hátlapi 13 megapixelesre hízott (Samsung S5K3L2), méghozzá F/1,9-es rekeszértékű lencsével és jó fényerejű vakuval. A szoftver is modernebb, letisztultabb módválasztóval (balra simítva érhető el a profi, a panoráma, a HDR, a sorozatfelvétel az éjszakai és más, letölthető darab). Az auto- és érintőfókusz közepes sebességű, PDAF vagy lézeres segítség nem jár. Az opciók közé a rácsvonalak, az effektek, az önkioldó, a vakumódok és a (nem annyira) profi módban az expozíciókorrekció, az érzékenység (ISO100-800) és a fehéregyensúly állítása tartozik. Az expozíciót érintő fókuszálás után csúszkával és hosszú érintéssel a mérési pontra tapadva szintén lehet állítani.


[+]

Nappal rendben van a kamera, hiszen a vonalélesség jó, bár némi zajmentesítés és élesítés kiszúrható a fotókra ráközelítve. A fehéregyensúly megbízható, a kissé szűkös dinamikatartomány miatt viszont az A3 néha alulexponál, ezért érdemes lehet bevetni a 8 megapixelen maximalizált HDR-t, ami közepes sebességgel, ám szép eredményekkel dolgozik. Makrófronton sem rossz a helyzet, sok-sok részlettel készülnek a közelképek, az érintőfókusz viszont hajlamos tévedni, ha túl közel hajolunk a témához. Este a fókusz érezhetően lassabb, de pontos marad. Automatikus módban komoly mennyiségű zajra kell számítani, és bizony, sok részlet a kézi mód bevetésével is sötét marad, így hasznos lehet a többelemes esti mód bevetése, ott viszont nem egyszer sárgás eredményeket kaptunk. Sötétben tehát már kevésbé vagyunk elégedettek az A3 fotós képességeivel, a Full HD-s videoklipek viszont nappal tele vannak minőségi részletekkel és a hangminőség is jó. Itt inkább a kissé darabos képpel van gondunk mozgás közben, mintha valamiféle szoftveres stabilizálás zavarna be – ezért is lett volna jó az optikai megoldás, az A5 (2016) kamerája pont ennyivel tud többet.


[+]

A zenelejátszó számok, albumok, előadók, szerzők, műfajok, mappák és egyéni listák szerint rendezi a készüléken tárolt állományokat, és a WMA, illetve a FLAC formátumúakat is lejátssza. SoundAlive néven hangszínszabályzó is jár, és szerencsére az FM-rádió sem maradt ki, ami fülest csatlakoztatva működik, és kihangosítható. A videolejátszó megbirkózik a H.263, H.264, Mpeg4 és Xvid kódolásokkal, illetve a feliratokkal, csak a DivX és az AC3 fog ki rajta, ezek meghajtását viszont egy alternatív szoftver megoldja. A lejátszható felbontás felső határa 1080p, 4K-s tesztfájlunk már akadozott.


[+]

Az A3 apró készülék, az alján elhelyezett hangszóró mégis tisztán és jó hangerővel szól, bár túl sok mély hangot ne várjunk tőle. A bejövő hívásokat zajos környezetben is meg lehet hallani, a minőségi zeneélményhez viszont egy picit érdemes lejjebb szabályozni a hangerőt. Íme egy hangfelvétel a hangszóróról. A mellékelt headset elmegy a maga nemében, ám minőségi zenehallgatáshoz drágább fejhallgatót érdemes az A3-ra dugni, az pedig kiegyensúlyozott frekvenciaátvitellel és jó dinamikával hálálja meg a dolgot, még ha nincs is a hangerő a legjobbak szintkén.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés