Samsung F480 - Widget Jones

Widget-hadsereg

A 2,8 inches kijelzőhöz képest akár alacsonynak is tekinthető a QVGA (240x320 pixel) felbontás, de annyira ügyes az élsimítás, hogy ebből semmit nem észlel a felhasználó. A fényerővel sincs sok probléma, a menürendszer fehér háttere pedig tovább növeli a komfortosságot, végre nem erőltetik ránk az F490 komor, fekete színvilágát. Vidám, rajzos, színes ikonhalmazzal dolgozhatunk, a látványra nem lehet panasz.

Samsung F480

A Croix rendszer a fiók mélyére került, itt az újdonság, amely widgetekre épít, úgy hívják, hogy TouchWiz. Ez meg mi a frász? – kérdezték többen is, s az ember ilyenkor lelkesen nekiáll bemutatni azt a funckiót, amellyel az F480 rabul tudja ejteni a szemlélődőket. Az alapképernyőn ugyanis oldalról előhúzható egy sáv, amin különböző funkciókat megtestesítő ikonok ülnek. Az ember csak fogja, és az igényelt funkciót kicsi ujjával áthúzza a háttérképre, bárhová, s ez ott is marad. Ha nagyon lelkesek vagyunk, akkor telerámolhatjuk a kijelzőt mindenféle bizsuval (ez sokkal jobb név lenne a widget helyett), amelyek folyamatosan ott figyelnek a háttér előtt.

Samsung F480

Az oldalsó sávra nem is fér ki az összes lehetőség, fel-le mozdulatokkal kell simogatni ahhoz, hogy további widgetek bukkanjanak fel, de a teljesség igénye megköveteli, hogy ezeket név szerint is megemlítsük. Kirakhatóak klasszikus funkciók is, mint a naptár, az operátor neve, az elmulasztott események listája (ez magától is kiugrik, ha történik valami, de olyankor visszapakolható oldalra), digitális és analóg óra, egyszerű dátum. De ráhúzhatjuk a háttérképre a háttérképet választó felületet, a profilváltást, a játékokat, vagy a szülinapok listáját is. Az FM-rádió és a zenelejátszó ablaka is kipakolható, de a legszebb az egészben, hogy mindezek kirámolás után funkcionálnak is, tehát érintésre vagy az adott menüpontba visznek, vagy ott helyben a háttérkép tetejére pakolva üzemeltethetőek. Van erről egy remek videónk, itt:

A magam részéről például mindig úgy váltottam profilt, hogy az oldalsó sávból kihúztam a megfelelő widgetet, ott helyben be is állítottam a kívánt állapotot, majd visszatoltam az ablakot, mert túl nagy helyet foglalt. De a zenelejátszót is vezérelhetjük a widgetre kirakott gombokkal, a háttér is a menübe lépés nélkül cserélhető, szóval hiába erős a mókusvakítási faktor, rengeteg pozitív és ésszerű tulajdonsága is van a történetnek.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés