Philips 9@9U - mutatós maratonista

Multimédia

A készülék hátlapjának felső részén csücsül a 2 megapixeles, fixfókuszos kamera. Fotókat 1600x1200-as maximális felbontásban képes rögzíteni, videót pedig QVGA-ban (egészen pontosan 352x288), 15 fps-sel, ami azért szerény. A minősége is az. Fénykép készítésekor lehetőség van egy picit piszkálni az ISO értéket, a fehéregyensúlyt (itt tulajdonképpen a következők közül választhatunk: beltéri, kültéri, fluorescent, lámpafény, köd és kézi). (Köd?! Ki a bánat áll neki egy mobiltelefonnal ködben fotózni? - Bog) Effektezhetünk is, itt is a szokásos szépia, negatív, fekete-fehér, ennek invert módja, kék invert, zöld invert és egyebek. Jó játék, de nem hiszem, hogy napi használatú lehetne. A beállításokat megjegyzi, így a következő alkalommal is az általunk szétpiszkált beállításokkal fotózunk. Papíron 1 lux már elég neki a fotózáshoz, de ismerjük a mai mobilos kamerákat, 1 lux-nál maximum zajtengert gyárthatunk.

Philips 9@9u

A kereső álló helyzetet használ, ez nem akar fényképezőgép módra játszani, és jól is teszi: az elkészült alkotások nem fognak indulni a NatGeo fotópályázatán. És nem azért, mert ott csak FF-es géppel lehet indulni...

A zenei oldal egészen rendben van. Egyrészt a jobb oldali gyorsgomb rögtön a zenelejátszóba repít, másrészt az képes a háttérben is futni. Eddig piros pont. A zenelejátszó felülete puritán - vagy inkább fapados. Persze nem is kíván a Walkman szériával harcolni. Sokkal fontosabb fronton domborít: 22 órát tud egyvégtében muzsikálni. Ebben odaver a legtöbb telefonnak. A füles erősen közepes minőségű, miniUSB-n csatlakozik, és nem szétszedhető, tehát aki saját fülest szeretne használni, annak mindjárt egy konverterre is szüksége lesz.

Kihangosítva viszont kereshetjük az állunkat a földön. Valami embertelen hangerő tör elő a hátlapon lévő fél centis résből, ráadásul nem is torz, egyedül a mélyek vannak kevésbé jelen. FM-rádió is van, sőt, ébresztésre is használható, ez utóbbi is fut a háttérben. Szintén fapados, de legalább szól. Bluetooth is van, ismeri az A2DP-t, szóval nemcsak átalakítóra lehet gyúrni. A zenéket hangzásképekkel is megbolondíthatjuk, sőt, 3D surround hangzást bekapcsoló menü is van, bár én nem igazán hallottam a különbséget.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés