Nokia E75 - csúszópénz

Üzenetkezelés, iroda

Az SMS és az MMS kezelése nem nagy feladat egy QWERTY gombsoros telefonnal. Ami kissé zavaró talán, hogy szöveges üzenet írásakor is megadhatunk tárgyat, ami teljességgel értelmetlen. Annyit csinál, hogy zárójelben belerakja az üzenet elejére, hát éljen. MMS-nél már több teteje van a dolognak. A gombsorról már esett szó, ha a hagyományos telefonbillentyűzetet használjuk, akkor természetesen T9 is akad.

Nokia E75

Az email postafiókok kezelése kissé megújult. Most is egy varázsló próbál segíteni a beállításokban, de ha nem szabványos és ismert POP3 szerverrel dolgozunk, akkor kicsit sokat kell vacakolni a rendszerrel, hogy összerántsuk a dolgot, mert mindenképpen ő akarja kitalálni, hogy mi hogyan levelezünk. Össze-vissza tökörészik az interneten, megpróbál rájönni a paraméterekre (ezt ki sem lehet iktatni), aztán utána nagy kegyesen felkínálja, hogy állítsuk be mi a kapcsolatot, és valószínűleg nem én leszek az egyetlen, aki előre tudja, hogy úgy is ez lesz a sok bűvészkedés vége, és inkább kihagynám a nagy varázslást.

Utána viszont szuperál a történet, mindenféle apróság beállítható, miket töltsön le, mennyit, milyen időközönként frissüljön, mindehhez milyen adatkapcsolatot használjon. Ezt eddig is tudták az E sorozat készülékei, de most egy kicsit előtérbe tolták a finnek, így aztán már lehet döngetni a mellkasokat bőszen, hogy "ultimate messaging device", pedig a BlackBerry rendszert csak távolról szaglássza a Nokia, mióta a Microsoft push email technológia mellett tették le a voksukat, azóta több szakértő is úgy nyilatkozott, hogy jó, jó, de azért ember legyen a talpán, aki egy céges Exchange rendszerhez hozzálő egy Nokia telefont, a biztonságról már nem is beszélve. Ha viszont már működik a történet, akkor meg kell dícsérni a felhasználói felületet, a Barcelonában bemutatott új alkalmazás igen pofás kis darab, ráadásul az E71-hez is letölthető, s szerintem érdemes.

Nokia E75

Az egyéb irodai alkalmazások között említhető a szokás szerint kifogástalan naptár, a kikapcsolt állapotban is működő vekker, illetve a QuickOffice programcsomag, amelynek ezúttal teljes verziója került a telefonba, tehát nem csak megnézegetni, hanem szerkeszteni és létrehozni is enged dokumentumokat. Ezek mellett itt van a PDF olvasó, a Zip program, az alapfunkciós számológép, az átváltó, van egy több nyelven beszélő szótár is (de gyárilag csak angolt fordít angolra, a többi nyelvet le kell tölteni), illetve az aktív jegyzet sem hiányzik. Ez utóbbi egy olyan felület, ahová természetesen írhatunk, de csatolhatunk képet, hangot, fájlokat, névjegykártyát. Az így kapott adathalmaz egyrészt hozzárendelhető nevekhez, s akkor bejövő hívás esetén ez látszik, másrészt továbbküldhető, ilyenkor zip fájlba csomagolja a tartalmát a szoftver.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Nokia

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés