Napjaink sztereó Bluetooth fülhallgatói - 2. rész

Hirdetés

Sony Ericsson HBH-IS800

A Sony Ericsson IS800-at meglátva leesett az állam, a japán-svéd gyártó versenyzője ugyanis... egy fülhallgató, semmi más. Nincs semmi lógóka, hely az akkumulátornak, van két hallójáratos füles, köztük egy kábel fut, melyen van egy elképesztően vékony műanyag sín, mely a bekapcsológombot és az állapotjelző ledet rejti, ennyi. Fülbe ülő gumikból több méretet kapunk, extraként egy tartódobozzal találkozhatunk, plusz a csomag rejt egy szabványos Sony Ericsson töltőt is, melyről elég nehéz elhinni, hogy valahogy tudja tölteni az apró fülhallgatót.

Sony Ericsson IS800

A kialakítás egyik részről csodálatra és elismerésre méltó, ugyanakkor rengeteg hiányossággal jár együtt, ilyen például, hogy az IS800-on a bekapcsolón kívül semmilyen gomb nem található, számot léptetni vagy hangerőt állítani tehát nem tudunk. Az az egyetlen gomb viszont elég sok dologra használható, a bejövő hívásokat fogadhatjuk és vissza is utasíthatjuk vele, elindíthatjuk a hangtárcsázást, meg persze ezzel tudjuk be és kikapcsolni az eszközt alkalmas.

Sony Ericsson IS800

A hangminőség telefonálás közben meglepően jó, az előző részben szereplő fejhallgatók mindegyikénél jobb az IS800, az előző oldalon tárgyalt Platronics Voyager viszont odacsap neki. Persze itt csak a telefonálásról beszélünk, zenei téren nem sok eszköz ér az IS800 nyomába, gyönyörűen és telten szól, öröm hallgatni. Háttérzaj viszont érdekes módon ennél a fülesnél is van, csak nem zenehallgatás közben, hanem standby állapotban, tehát például akkor, mikor a menüben bóklászunk. A legfurcsább, hogy ilyenkor a mikrofon is működik, ami abból a szempontból jó, hogy a zárt fülesen keresztül is halljuk valamelyest a környezeti hangokat.

Sony Ericsson IS800

Az aprócska kiegészítő vételi erőssége közepes, tíz méterről nem működik, ha viszont ötnél közelebb van a telefonhoz, akkor stabilan fogja a jelet. Az akkumulátor viszont sajnos megsínylette a méretbeli tömörítést, a gyártó szerint az IS800 üzemideje legfeljebb négy óra, maradjunk tehát abban, hogy hármat kibír, ami nagyon szerény. Mindezért a teszt írásának pillanatában bruttó 22.000 forintot kell fizetnünk, ami véleményem szerint picit sok, mert bár az IS800-zal tényleg elfelejthetjük a vezetékeket, cserébe sok kompromisszumra kényszerülünk. Az irány azért tetszett.

Sony Ericsson IS800

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés