MWC2009: jön a Modu!

Milyen dzsekikre számíthatunk?

Mint már említettem, jelenleg négy darab véglegesnek tekinthető dzseki létezik, melyek technikai paraméterei egyelőre nem ismertek, de a funkcionalitásuk annál inkább. Kezdjük a Modu Classic Jacket névre hallgatóval, mely egy széttolható kialakítású, divatos külsejű készülék nagyméretű kijelzővel, gombsorral és kamerával - ez tekinthető az alapmodellnek, amit bárhol és bármikor használhatunk, ha csak egy normális telefonként szeretnénk használni a Modut.

Modu
Modu Classic Jacket

A kettes számú produkció a Modu Night Jacket névre hallgat, ez egy amolyan bulizós valami. Legfontosabb tulajdonsága, hogy nincs saját kijelzője, egy plexilapon át a Modué látható, tehát felfoghatjuk egy védőtokként is, mivel ezt valószínűleg senki nem fogja annyira sajnálni, ha szétesik. Egyébiránt divatos - ízlések és pofonok -, a hátulján található egy sor LED, plusz van egy 3 megapixeles, villanóval ellátott kamerája, melynek segítségével készíthetünk mindenféle partifotót. Érdekes egyébként, hogy a menürendszer kinézete annak ellenére megváltozik a dzsekiben, hogy nincs saját kijelzője.

Modu
Modu Night Jacket

Harmadikként itt a Modu Street-art Jacket, mely egy fiataloknak szánt, vidám színekben pompázó dzseki. Legnagyobb vonzereje a menürendszerében található, ami igazán fiatalosra sikerült, maga a gép egyébként teljesen átlagos, 3,2 megapixeles kamerával, zenelejátszó szoftverrel és sztereó hangszórópárral dicsekedhet, utóbbiak véleményünk szerint elég gyengén szólnak, bár kétségtelen, hogy egy alaptelefonnál jobban.

Modu
Modu Night Jacket

Végül, de nem utolsó sorban itt a Modu Express Jacket, mely alig nagyobb magánál a Modunál, annak kijelzőjét használja, de rendelkezik numerikus gombsorral, tehát alkalmasabb hétköznapi telefonálásra, mint a készülék magában. Alapvetően azoknak lehet jó, akik csak elszaladnak valahova, elérhetőnek kell lenniük, de nem szeretnék felrakni a Classic Jacketet. Elvileg több színben is létezik.

Modu
Modu Express Jacket

A felsoroltakon kívül több koncepció is ki volt állítva. Nagyon érdekes volt a nagyméretű gombsorral ellátott Biciklis Dzseki, melyről ugyan nem sokat tudtunk meg, de valószínűleg navigációra is alkalmas.

Modu
Bicikliseknek

Az autós dzseki meglehetősen pofásra sikerült. Azt nem tudtuk meg, hogy a navigációs megoldást ki szállítja a Modu számára, tavaly a Magellan volt, valószínűleg idén még mindig ők. Nekünk egyébként a tartókar tetszett a legjobban az egész koncepción.

Modu
Autós navigáláshoz

Ötletes az asztali digitális képkeret is, mely egyrészt tölti a telefont, másrészt kihangosítja a beszélgetéseket, harmadrészt pedig tárcsázni is lehet róla. Meg képeket nézegetni, gondolom. Üzletembereknek jól jöhet.

Modu
A főnök asztalán jól mutathat

A legígéretesebb minden kétséget kizáróan a JBL nevével fémjelzett zenei dzseki. Ennek különlegessége a benne található akkumulátorban és a hátul ülő sztereó hangszórópárban keresendő, a cég képviselője szerint nagyon jól szól, de kipróbálni sajnos nem tudtuk, mivel egyelőre koncepció/prototípus. Természetesen telefonálni is lehet vele, az előlapja ennek megfelelően van kialakítva.

Modu
A zeneimádók szeretni fogják

Végül, de nem utolsó sorban láthattunk egy dummyt a sportoláshoz használható Modu Sport Jacketből. Mint a képen is látható, ezt a karunkra tudjuk kötni, egy külön kvarc kijelzőn láthatjuk az időt/eredményünket/akármit, plusz telefonálni is lehet vele, bár numerikus gombsort nem kapott, mivel annak nem sok értelme lenne.

Modu
Sportemberek kedvence lehet

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés