Motorola RAZR MAXX - MAXXimális teljesítmény

Multimédia, adatátvitel

Ezen a fronton sem változtattak, tehát a hátlapon ismét egy 8 megapixeles kamerával találkozunk, melyet autofókusszal és egy erős fényű LED villanóval támogattak meg. A kezelőfelület egyszerű és szebb, mint a gyári, ám nem igazán dúskálunk opciókban. A felbontás csupán kétféle lehet, van geotagging, effektusok, előre beállított témák, mosoly- és arcfelismerés, sorozat-, panoráma- és időzített fotózás, expozíció, meg kikapcsolható a zárhang. A fókuszálás folyamatos, a keretet pedig áttehetjük tetszőleges helyre, tehát a telefon oda élesít, ahova mi szeretnénk.

Motorola RAZR MAXX

Kevés beállítás ide, azonos kamera oda, a RAZR MAXX egyáltalán nem teljesít rosszul. A tesztképek egész jók, a színek rendben vannak, a zaj nem túl erős, a zajszűrés sem túlzottan agresszív, ellenben a dinamikatartomány kissé szűk, az erős napsütésben kiéghetnek a világos részek. Makróban viszont nagyon erős a készülék, még a külön makró mód nélkül se gond a közelre fókuszálás, de azzal együtt kifejezetten jó képek készíthetők. Érdemes megnézni a rózsabimbón bóklászó hangyát, a kép magáért beszél. Videóban sincs szégyenkezni valója, az 1080p felbontás adott 30 fps mellett, sztereó hanggal. Érdekes, hogy videózáskor vannak különböző hangsémák. Én is kipróbáltam a szélzajszűrős módot, ám ilyenkor a hang csak mono és fura mód épp a szélzajt hallani a legjobban. A normál felvételhez IDE, a szélzajszűrőshöz pedig IDE kattintson az olvasó, utóbbiban megfigyelhető a felvétel alatti manuális fókuszálás is (automatikus nincs).

Motorola RAZR MAXX Motorola RAZR MAXX

Zenei téren sem kapunk újdonságokat, sok probléma eddig se volt vele. A lejátszó felületén egyrészt leválogatva látjuk a számokat, van albumkép, véletlen lejátszás, ismétlés. Másrészt van hangszínszabályzó, melyben többféle hangzásképet és effektust tudunk külön-külön és együtt bekapcsolni. A zenét a lezárt képernyőről is tudjuk vezérelni, a hangminőség rendben van. Nagyon tetszett, hogy lejátszás közben az albumborítóra bökve az adott szám előadójáról kapunk információkat a Last.fm szerveréről. Megnézhetjük az életrajzát vagy épp a következő koncertek helyét és idejét, melyet rögtön elmenthetünk a naptárunkba. Rádió továbbra sem került bele, csak a ShoutCast internetes megoldását használhatjuk.

Motorola RAZR MAXX Motorola RAZR MAXX

Az extra programok közül legjobban a Smart Actions tetszett. Itt olyan profilokat hozhatunk létre, melyek hatására egy adott időben (vagy időszakban), helyen vagy más módon definiált hatásra a készülék bizonyos funkcióit automatizálhatjuk. Megadható például, hogy este 10 után mindenképp kapcsolja le a Bluetooth-t, ne szinkronizálja a leveleket, álljon át néma módra, meg mondjuk tegye minimumra a kijelző fényerejét, de még a háttérképet is módosíthatjuk így. Rengeteg opciót válogathatunk össze és ezeket egyetlen profilba téve igen kényelmessé tudjuk tenni a hosszadalmas nyomkodást igénylő műveleteket.

Motorola RAZR MAXX Motorola RAZR MAXX

Az adatátvitelben történt egy kisebb módosítás, mivel a négysávos GSM mellé ezúttal csak kétsávos 3G-t kapunk. Ezzel viszont ugyanúgy 14,4 Mbit-es letöltési és 5,76 Mbit-es feltöltési sebességet érhetünk el. Kötelező tartozék a WiFi, b/g/n szabványokkal, DLNA, hotspot és dual channel funkciókkal, és a 4.0-s Bluetooth sem hiányzik. Számítógéppel a microUSB-n köthetjük össze, van háttértár mód, az akku pedig töltődik közben. Vezeték nélküli alternatívának ott a korábban megismert MotoCast, ami még mindig nagyon cool dolog. Képek, videók nézegetéséhez jöhet jól a microHDMI, de ne feledjük a multimédia dokkolót, amivel egy megfelelő tévét amolyan otthoni médialejátszóvá alakíthatunk.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés