Doboz, külső
A doboz olyan jellegű, mint a Milestone csomagja, csak más van ráírva. Nyilván ebből következően azért más is van benne, a töltő, az adatkábel és a füles nem változott, a készülék viszont igen. Mondjuk az lenne a meglepetés, ha ebben is egy Milestone lenne, de ennyire nincsenek humoruknál az amcsik, úgyhogy szedjük is elő a telefont, amely teljesen más formatervezői filozófia ihletéséből született.
Ha a Milestone a szögletesség mintapéldánya, akkor a DEXT a szappan jegyében fogant. Buci cucc. Lekerekített sarkot jellemzik a formát, kör motívumok vannak a hátlapon, ha nem lenne ilyen húsos, akkor akár cukinak is mondhatnánk. A fedlapon trónoló 3,1 inches kijelző nem az élmezőny tagja, felbontása is "csak" 320x480 pixel, tehát a kezdetben ismert Android modellek paramétereivel bír. Alul csak három gomb van, az opciók menüt, a főképernyőt és a visszalépést indukáló billentyű egyértelmű rajzai kerültek ide. Oldalról a készülékre pillantva kissé összehúzódik a szemöldök: elég nagy rés tátong a fedlap és az alsó rész között.
De mindennek oka van, ennek speciel az, hogy a rugós mechanikával segített eltolás után feltáruló QWERTY gombsor billentyűi domborodnak. Elképesztően könnyű rajtuk gépelni, jók a méretek, az elrendezés, és a dudorodás miatt nemigen lehet félreütni, ez az egyik legjobb QWERTY klaviatúra, ami az utóbbi időben mobilon a kezem közé került. A telefon bal felén van egy pici csúszka felül, ezzel akármikor némítható az eszköz (ez annyira triviális és filléres megoldás, miért nem használja mindenki?), ez alatt vannak a hangerőt szabályozó gombok, legalul pedig a microUSB bemenet. A jobb oldalra csak két billentyű került, a felső a kijelző zárolására szolgál, az alsó pedig fotózáskor használatos.
A hátlap egyszerű ugyan, egy kis Orange logó is ráficcent a tesztkészülékre, de az apró körökkel operáló felület nem lehangoló. A teljesen felcsúszó kamera viszont egyértelműsíti, hogy ne várjunk tőle sokat. A DEXT tetejére még jutott egy 3,5 mm-es jack csatlakozó is. Az általános összeszerelési minőség megfelelő, ha el tudjuk fogadni, hogy a domború gombok miatt a fedlap és a készülékház között van némi üres terület, s ezért a felső rész vehemensebb ráncigálás hatására kotyog.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!