Microsoft Lumia 640 és 640 XL - testvérek egymás között

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

Adatkommunikációs szempontból néhány különbség adódik azért, és nem csak a nálunk lévő mobilok között, hanem azok további verziói között is. A 640-ből és a 640 XL-ből is van ugyanis egy- és két SIM-es változat (minden esetben microSIM-ről beszélünk), amihez hozzá kell tenni, hogy duál SIM-es készülékek esetén a két kártya csak standby módban lóg együtt a hálózaton, ahogy az egyikről hívást indítunk, a másik lekapcsolódik. Nem minden esetben van LTE sem, chipsettől függően változik a dolog. 4G esetén 150 Mbps, HSPA-nál pedig 42 Mbps sebességgel tudunk maximálisan netezni. A hangminőség nagyon szuper, ebben korábban a Nokia is mindig ott volt a szeren, a legújabb Lumiák esetén sem panaszkodhatunk. Minden változat esetén adott az internetmegosztásra is használható, 802.11a/b/g/n-es WiFi, a Bluetooth 4.0, az NFC, valamint a GLONASS támogatással ellátott A-GPS, aminél nagyon gyors pozicionálásra és stabil jeltartásra lehet számítani.

Microsoft Lumia 640 és 640 XL Screen Shot Microsoft Lumia 640 és 640 XL Screen Shot

Sokszor érte már kritika az Internet Explorer böngészőt, hogy nem mindig hozza az elvárt szintet. Főszereplőinknél ilyenről szó sem lehet, a programban akadásmentes a görgetés, nagyon gyors a weboldalak betöltése, SunSpider 1.0.2-ben 1231,8 ms körüli értéket kapott a két masina. Flash támogatás nincs, olvasómód azonban igen, bár ilyenkor nem a szövegméretezésre adódik sajnos lehetőség, hanem a képeket és az egyéb dolgokat veszi ki a szoftver és csak a nyers szöveget láthatjuk. Számos lapot megnyithatunk, elmenthetünk könyvjelzőket, és kitűzhetjük a honlapot akár a főképernyőre is.

Microsoft Lumia 640 és 640 XL foglalatok, akkumulátor
[+] Microsoft Lumia 640 XL és 640

Értékelés: Microsoft Lumia 640 / 640 XL
Külső
Ergonómia 7 / 6 pont
Anyaghasználat 8 / 8 pont
Összeszerelés minősége 7 / 7 pont
Kijelző minősége 7 / 6 pont
Belső
Kezelhetőség 9 / 9 pont
Sebesség 8 /8 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 8 / 8 pont
Felhasználói felület élménye 8 / 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 9 / 9 pont
PIM funkciók 10 / 10 pont
Adatkommunikációs képességek 9 / 9 pont
Multimédia
Vizuális 6 / 8 pont
Audio 6 / 7 pont
Egyebek
Üzemidő 7 / 8 pont
Ár/érték aránya 6 / 8 pont
Hogyan értékelünk?

A 640-ben egy 2500 mAh-s, az XL-ben pedig egy 3000 mAh kapacitású akkumulátort találunk. Mindkettő cserélhető, ám utóbbi jóval tovább bírja energiával ellátni a phabletet. A szokásos Mindig TV teszt azt mutatja, hogy a kisebbik modell körülbelül 4-5, a nagyobbik pedig 6-7 óráig bírja a HD filmek lejátszását. A normál használatban is mutatkoznak különbségek, az 5 hüvelykes variáns egy napot, az 5,7-es pedig 2 napot bír ki anélkül, hogy töltőt kellene csatlakoztatnunk.

Két telefonról egyszerre készíteni összegzést nem történhet meg szempillantás alatt, de legalább így iránymutatást lehet adni arról, hogy melyik készülék miben jobb, vagy éppen rosszabb a másiknál. Az mindkettőre igaz, hogy a Snapdragon 400 chipset és az 1 GB RAM bőven elég erős ahhoz, hogy a Windows Phone 8.1 operációs rendszert könnyedén meghajtsa, tényleg szinte nincs olyan alapvető művelet, ahol megakadna a rendszert, az alkalmazások közötti váltás is szép animációval és folyamatosan történik. Az 5, illetve az 5,7 hüvelykes kijelzőméret között azért igen nagy a különbség, hiába azonos a HD felbontás, a nagyobbik modellt már nem lehet rendesen kezelni egy hüvelykujjal, phablet létére kétkezes használatot igényel. Van viszont pozitív oldala is a 640 XL-nek, sőt, nem is egy van ebből. Kezdjük azzal, hogy a Carl Zeiss optikával ellátott kamera lényegesen jobb képet rögzít, mint a kistestvére, főleg a makró módokban jönnek ki a tudásbeli előnyök, de nem szabad elfeledkezni arról sem, hogy szelfizésre is sokkal inkább alkalmas az XL változat. A két SIM-es opció alapvetően mindkettő készülék esetén adott, érdemes is kihasználni ezt a lehetőséget, bár azért nem árt figyelmet fordítani arra, hogy esetleg LTE-s változatot válasszunk. Akkumulátoros üzemidő terén megint csak a méretesebb darab felé billen a mérleg nyelve, hiszen azzal a két napos töltő nélküli nyomkodás is meglehetősen egyszerűnek tűnik. Ár tekintetében a Lumia 640 duál SIM pontosan 50 ezer forintba kerül, a Lumia 640 XL két kártyás változata pedig 65 ezer forintot kóstál. A felár mellett el kell dönteni azt is, hogy szeretnénk-e ekkora tepsit magunknál hordani, mert ha nem, akkor azért a 640 mellett bőven vannak más alternatívák is. WP-s fronton ott van például a kicsit még drágább, de jobb kamerával és kompaktabb, szebb kijelzővel rendelkező Nokia Lumia 735, androidos téren pedig még mindig a Huawei Ascend G620s emelhető ki, mely már ráadásként az alacsonyabb árért cserébe Snapdragon 410 SoC-t kínál, bár az is igaz, hogy csak egy SIM-et kezel. A phablet szerelmeseinek szívéért még a jóval vastagabb pénztárcát megkívánó Samsung Galaxy Note 3 Neo versenyezhet, ami mondjuk lényegesen többet is tud tesztalanyunknál. Nehéz tehát plecsnivel jutalmazni az eszközöket, a Lumia 640 annyira azért ezen az áron nem szól nagyot, a 640 XL viszont igenis ajánlott lehet az előbb leírt összegért azoknak, akik phabletet keresnek jó áron, két SIM támogatással és jó kamerával.

Microsoft Lumia 640 XL

Legendd

A Microsoft Lumia 640 Dual SIM-et az XXL GSM küldte el nekünk, a vásárláshoz kérem, kattintson ide.

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés