LG P920 Optimus 3D - újításból ötös

Térhatás, kamera

A térhatású tartalmakat telefon jobb oldalán található, 3D feliratú gombot megnyomva varázsolhatjuk elő; bizonyos alkalmazásokban (például játékokban) ezt ugyanígy kapcsolgathatjuk ki és be. Okos dolog, hogy a billentyűt egy rövid ideig lenyomva kell tartanunk a várt hatás eléréséhez, ezzel elkerülve a véletlen elindítást. A gomb lenyomása után egy három dimenziós menübe jutunk, a képernyő ekkor autosztereoszkopikus módba vált. A technológia lényege dióhéjban, hogy a képpontokban a fény iútját korlátozó részecskék találhatóak, melyek úgy irányítják az egyes pixeleket, hogy azok csak a bal vagy a jobb szembe sugározzanak, ezzel kvázi kettéválasztva a képet. Utóbbi a vízszintes felbontás felezésével is jár, így a két szemünkbe a térhatásnak megfelelően eltolt 480 x 400 pixeles képek vetülnek, melyet az agyunk térhatású képpé rak össze. A metódusról már egy bővebb szösszenetet is megfogalmaztunk, további információért katt ide. Maga a kép egyébként igen jó, a térhatás a megfelelő távolságból és szögből nézve korrektül átjön, mindegy, hogy képekről, játékokról vagy speciális Youtube-videókról van szó, az eredmény igen jó. A készülék érkezésekor órákig kézről kézre járt, mindenki el volt hűlve az LG üdvöskéjétől, legalábbis ilyen tekintetben. Negatívum, hogy hosszabb használat esetén az embernek könnyedén megfájdulhat a feje (bár ez felhasználótól függ, volt, aki fél óra után is simán bírta), úgyhogy nem árt bekészíteni az Aspirint.


Ilyenek a 3D módban készített képernyőfotók

Maga a térhatású tartalmakat listázó felület is teljes 3D-ben pompázik, az elérhető funkciókat pedig öt menüre osztották. Kapunk egy galériát, egy útmutatót, egy linket a Youtube térhatású aloldalára és az alkalmazásokra (itt a Nova, az Asphalt 6 és a Let's Golf 2 játékok, valamint a Gulliver's Travels nevű könyvecske kapott helyet), valamint a 3D kamera is innen érhető el. Az így készített képek meglepően kellemesek, a térhatás korrektül átjön, bár ekkor a maximális felbontás 3 megapixeles. Ugyanez igaz a videókra is, a térhatás jól érzékelhető, bár persze az IMAX 3D élményt nem hozzák. A maximális felbontás ez esetben 720p, azaz 1280 x 720 képpontos lehet. Míg a térhatású felvételek egy speciális, .jps kiterjesztésű formátumban kerülnek tárolásra, a videók sztenderd .mp4 fájlként készülnek el. Készítettünk egy jókora csomagra való képet és videót, ezeket itt lehet letölteni; a megtekintésükhöz viszont egy arra alkalmas eszköz szükséges.

Természetesen klasszikus kétdimenziós felvételeket is készíthetünk a telefon hátulján lévő öt megapixeles, autofókuszos fényképezővel, a szoftver ekkor a felső kamerát használja. A szoftverben állíthatunk a fényérzékenységen, a fókuszmódon és a színhatáson, a képekhez látványmódokat rendelhetünk, valamint időzített fotók lövésére is van lehetőség. A kamerával lőtt fotók minősége távol áll a tökéletestől: a dinamikatartomány közepes, a fényes részek hajlamosak beleégni a fotókba, a zajszűrő algoritmus pedig rendesen rányomja a bélyeget a részletekre. Vettünk tesztvideót is, amely ide kattintva elérhető.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • LG

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés