LG P690 Optimus Net - tucatdroid

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

A készülék adatkommunikációs képességei nem kimagaslók, de az elvárt szintet simán hozza az Optimus Net. A négysávos GSM-modul (850/900/1800/1900 MHz) és kétsávos UTMS-chip (900/2100 MHz) mellett a szokásos Bluetooth (3.0, A2DP-támogatással), WiFi (802.11b/g/n) és a-GPS egységeket tartalmazza a mobil. A mobil letöltési sebesség elméletben maximum 3,6 Mbps lehet, ez HSDPA-n keresztül valósítható meg. A telefonnal akár az internetkapcsolatot is megoszthatjuk (tethering funkció), valamint a DLNA is elérhető a SmartShare névre hallgató alkalmazás segítségével. Érdekesség, hogy az Optimus Net két verzióban is piacra kerül: a P692-es modell tesztalanyunk adatkommunikációs képességeit még egy NFC-chippel is megtoldja.

LG Optimus Net LG Optimus Net

A készülék egy 1500 mAh kapacitású lítium-ion akkumulátorral van szerelve. Mint az androidos telefonok nagy többségét, tesztalanyunkat is simán le lehet meríteni egy nap alatt, ha komoly terhelésnek vetjük alá. Kevésbé masszív használattal (azaz a fényerő csökkentésével, a nem használt szenzorok kikapcsolásával és a szinkronizálási periódus növelésével) pedig akár két napig is elmegy egy töltéssel.

LG Optimus Net
[+]

Értékelés: LG Optimus Net
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 7 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 6 pont
Belső
Kezelhetőség 9 pont
Sebesség 6 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 8 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 7 pont
Multimédia
Vizuális 6 pont
Audio 5 pont
Egyebek
Üzemidő 7 pont
Ár/érték aránya 8 pont
Hogyan értékelünk?

Bár a telefon neve egy igazi internethuszárt sejtet, sajnos az elnevezés csalóka. Az az igazság, hogy az Optimus Net személyében egy alapfelszereltségű androidos készüléket tisztelhetünk. Sajnos a DLNA és tethering képességeken, valamint az 512 MB RAM-on böngészőn kívül nem nagyon tudunk olyat mondani, ami kiemelné az átlag droidos kínálatból. A képernyő 320 x 480 pixeles felbontása és a 800 MHz órajelű processzor ebben a kategóriában már nem feltétlenül számít extrának. Az említett kombináció pedig néha meg is fekteti a telefont, olykor igen komoly beakadásoknak lehetünk tanúi, melyek látszólag minden ok nélkül jönnek elő, hiába van fél giga RAM a motorháztető alatt. A kamera sincs a helyzet magaslatán, a külső hangszóró gyatra, az anyaghasználat középszerű. Ezzel nem azt szeretnénk mondani, hogy a telefon rossz vétel lenne, első androidos mobilnak például kitűnő, az olcsó droidos kínálatban mindenképpen megállja a helyét. Bár a kártyafüggetlen ár jelenleg nem ismert, a készülék nemrég bekerült a Vodafone kínálatába. Kártyás csomagban 43 990 forintot kell kicsengetnünk érte, előfizetéssel és két éves hűségnyilatkozattal pedig akár 1 forintért is hazavihetjük az Optimus Netet. Az előbbit egy kicsit sokalljuk érte, így egyelőre nem kap plecsnit; az ár csökkenése után viszont jó vétel lehet.

dr. Kind

A cikk elkészítésében a T-Mobile mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • LG

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés