LG K10 4G - a külső nem minden

Hardver és szoftverek

Nem a kijelző az egyetlen pont, ahol az árhoz és konkurenciához mérten komoly kompromisszum született: 2016 tavaszán a Snapdragon 410-es SoC és az Adreno 306-os IGP inkább a belépőszint tetejére való kombináció, a K10 szintjén nyolcmagos, Helio X10-es ajánlatok is akadnak, Full HD kijelzőt meghajtva. A négy, 1,2 gigahertzre skálázott Cortex-A53 mellé 1,5 gigabájt RAM és 16 vagy 32 gigabájtos tároló jár kiszerelés szerint, a rendszer nagyjából 5,5 gigabájtot emészt fel. Ha a fennmaradó hely nem lenne elég, azt microSD kártya behelyezésével meg lehet toldani.

A K10 Androdi 5.1-es felületet futtat
A K10 Android 5.1-es felületet futtat [+]

Teljesítmény-teszt
Benchmark LG K10 4G Alcatel Pop Up 5.0 Lenovo Vibe P1 Xiaomi Redmi Note 3
Rendszerchip Snapdragon 410 Snapdragon 415 Snapdragon 615 MediaTek Helio X10
AnTuTu Benchmark 6.x 28039 pont 33333 pont 32629 pont 49492 pont
Vellamo Browser 2247 pont 2402 pont 1681 pont 2114 pont
Vellamo Metal 892 pont 883 pont 955 pont 1140 pont
Geekbench 3 (single) 478 pont 614 pont 647 pont 864 pont
Geekbench 3 (multi) 1462 pont 2380 pont 2481 pont 4676 pont
GFXBench Man. onscreen 4,1 fps 5,8 fps 5,5 fps 9,4 fps
GFXBench Man. offscreen 1,8 fps 5,2 fps 5,6 fps 10 fps
GFXBench T-Rex onscreen 9,6 fps 12 fps 14 fps 26 fps
GFXBench T-Rex offscreen 5,2 fps 27 fps 12 fps 26 fps

A teljesítménytesztek jól mutatják, mi a hardveres realitás az árszinten, úgyhogy ugorjunk is a napi használatra, hiszen ott még érhetik a felhasználót pozitív meglepetések. A dadogós beüzemelésen és a töltéskor előálló megakadásokon túl a K10 rendszersebessége általában elfogadható, bár a menükben vagy az alkalmazásváltóban való pörgetés vizuálisan érezteti, hogy küzd a vas a képfrissítéssel, ha pedig a készülék felmelegszik, a maximális fényerő csökken. Az alkalmazáskezelés közepes sebességű, gyakran 1-2 másodpercet várni kell a főképernyőre való visszatérésre, a játékok közül egy Real Racing 3 szintű monstrum pedig nem tudja hozni a kívánt képkockasebességet, bár egy Leo’s Fortune igen. A böngészési sebesség viszont elég jó, csak a legvaskosabb honlapokat görgetve fordul elő komolyabb dadogás.


[+]

Az Android Marshmallow-s frissítések fájdalmasan lassan érkeznek a zöld robotos telefonokra, egy 2016 tavaszán elstartoló új mobiltól azonban már elvárható, hogy a tavaly őszi rendszert futtassa, ne a tavalyelőttit. Az LG szokásos UI-ja Android 6.0 helyett azonban 5.1 Lollipopon alapszik, ami nem is a küllem, inkább egy-két hasznos funkció hiánya miatt kellemetlen (Doze, fejlett engedély- és értesítéskezelés stb.). A főoldalon 5 x 5-ös az ikonkiosztás, a tálcára legfeljebb 7 elem fér. Az alkalmazástárban 4 x 5-ös vagy 5 x 5-ös lehet a rács, az appok a telepítés ideje vagy ábécé sorrend szerint rendezhetők, egyes elemek pedig elrejthetők.


[+]

A felülről lehúzható értesítési panel öt kapcsolót (balra simítva továbbiakat), illetve a fény- és a hangerő csúszkáját kínálja fel a kártyák felett. A Google asszisztense a kezdőképernyő gomb hosszú beállításával, a rendszeropciók és a témák pedig az alkalmazásváltóra tapadva érhetők el. Kikapcsolt képernyőnél a hangerő fel gomb dupla lenyomása a QuickMemo+ jegyzetelőt és rajzprogramot indítja, a hangerő le pedig a kamerát. A Knock Code képernyőzár és a duplakoppos felébresztés természetesen adott. Az LG UI-ja a SmartWorld alkalmazással témázható – itt rengeteg ikonstílus, betűtípus, háttér és csengőhang letölthető. A SmartWorld továbbá alkalmazásokat és egyéb tartalmakat is ajánl.


[+]

A Material Design beütésű tárcsázó és telefonkönyv átlátható, a gyorshívásnak és gyorskeresésnek köszönhetően könnyen kezelhető, emellett csoportok és kedvencek is létrehozhatók. A névjegyek SIM-ről, a telefonról és számos online fiókból behívhatók, vezeték- és keresztnév szerint rendezhetők, a szám nélküli tételek pedig kiszűrhetők. Az email alkalmazást rendben beüzemeltük, egyébként a Gmail is több fiókot kezel manapság. A billentyűzet támogatja a magyar nyelvet, akad korrektúra, ujjhúzós bevitel és bővíthető szótár. A betűk felett a számok is megjelenik, és a billentyűzet mérete is növelhető a kényelmes gépelésért – az érintési visszajelzés szerencsére remek, így a bevitellel elégedettek voltunk.


[+]

Eszközök közül a jól használható Fájlkezelő, a már említett QuickMemo+, a szintén decens Naptár és a biztonsági mentést végző LG Backup érdemel említést. Egy sor Google-app is jár kétéves, 100 gigabájtos Drive felhő tárhellyel, ami kellemes hír. Extraként az Evernote és a RemoteCall Service említhető meg, ez utóbbi segít az LG ügyfélszolgálatával felvenni a kapcsolatot. A böngészési feladatokat a Chrome végzi, méghozzá egész jó sebességgel: honlapokon a görgetés általában nem akad, és egy The Verge szintű oldal is kevés dadogás mellett olvasgatható. Persze, az 1,5 gigabájt RAM mellett senki ne számítson arra, hogy 10 böngészőlap a memóriában marad. Ekkora képátlóval mindenesetre kényelmes a böngészés, csak a visszafogott képpontsűrűségért és az alacsony fényerőért kár.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • LG

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés