LG G2 mini - testvére a példaképe

Külső

Messziről aligha mondaná meg valaki, hogy ez nem egy G2, mivel elölről rendkívül hasonlít egymásra a két masina. Az ok persze teljesen egyértelmű, az eredmény magáért beszél, hiszen a kivitelezés kiváló, tényleg szép lett a G2 mini, ráadásul az ergonómiával sincs gond, mivel még egy kézzel sem lehetetlen használni az eszközt. Az anyaghasználat megfelelő, műanyag és üveg a két fő alkotóelem, az összeszerelési minőség hibátlan, egyik része sem recseg a telefonnak. A készülék egyébként 129,6 x 66 x 9,8 milliméteres dimenziókkal és 121 grammos tömeggel rendelkezik, ezzel a könnyebb, de vaskosabb masinák csoportjába tartozik. A tapintás kellemes, összességében elég jól sikerült a formatervet átmenteni a nagytestvérből.

LG G2 mini
[+]

Az előlapon található 4,7 hüvelykes IPS-LCD kijelző védelmét a Gorilla Glass 2 garantálja, vagyis az átlagosnál elvileg karcállóbb az üvegborítás. A megjelenítő felbontása 540 x 960 pixel, úgy tűnik, hogy ez lesz idén a középkategória mániája (talán jövőre már HD-re váltunk), a képsűrűség értéke így eléri a 234 ppi-t. A színek nagyon rendben vannak, a betekintési szöget sem érheti kritika, persze közel sem annyira patinás a dolog, mint a G2 esetén, viszont néhány konkurensnél még így is szebb képet biztosít tesztalanyunk. A fényerősség erős közepes, napfényben már érdemes maximumra tekerni ahhoz, hogy jól látható maradjon minden. A képernyő alatt már csak egy LG logót láthatunk, a vezérlőgombok a kijelzőre kerültek. Az előlap tetején a beszédhangszóró és az 1,3 megapixeles kamera figyelhető meg, irgum-burgum kimaradt mind a fényérzékelő, mind pedig az értesítő led, előbbi miatt az automatikus fényerő beállítása bizony csak vágyálom marad.

LG G2 mini
[+]

Kijelző-teszt
Mérés LG G2 mini Motorola Moto G Alcatel Idol S Sony Xperia M2
Fehér fényerő 316 nit 420 nit 435 nit 484 nit
Fekete fényerő 0,41 nit 0,58 nit 0,56 nit 0,48 nit
Kontrasztarány 771:1 726:1 778:1 1009:1
Színhőmérséklet 12355 K 7755 K 8110 K 10490 K

Hogyan mérjük a kijelzőt?

A kicsit fémhatású oldalsó élek a kellemes fogást biztosítják, bár természetesen plasztikból készültek. A jobb és a baloldal tátong az ürességtől, felülre viszont több érdekességet is szereltek. A 3,5 milliméteres szabványoknak megfelelő fülhallgató kimenet és a másodlagos mikrofonnak a jelenléte kevésbé meglepő, ám került ide még egy infra jeladó is, ami újdonság a középkategóriában, hiszen így távirányítóként is használható a gyártó újdonsága. Kicsit megörültem, amikor megpillantottam alul a két szimmetrikusan elhelyezkedő, hangszórórács-szerű valamit, ám kicsi csalódást éreztem, amikor rádöbbentem, hogy csak a jobboldalin jön ki hang, a másik inkább csak díszítés, vagy a beszédmikrofon szerepét látja el. A két elem között csatlakoztathatjuk a microUSB kábelt, amin keresztül tölthetjük a készüléket.

LG G2 mini
[+]

Az LG sajátos formaterve a hátlapon elhelyezkedő gombokról ismerhető fel leginkább, mivel a bekapcsológomb (nincs körülötte világítás), és a hangerőszabályzó billentyűk közvetlenül a kamera és a ledes villanó alatt helyezkednek el. Hozzáteszem, hogy a G2 esetén ez nagyon jól működött, a G2 mininél azonban már kevésbé kényelmes a történet, a kisebb méret miatt a mutatóujj alapesetben pont a kamerára illeszkedik, így egy gyors fogásváltoztatásra van szükség ahhoz, hogy például lejjebb tudjuk venni a hangerőt. A készülék hátlapja műanyag, recézett felülete nagyon jól áll a kütyünek, kicsit elegánsabbá válik a dizájn. Meglepő módon a borítás pillanatok alatt leválasztható, így nem csak az oldalt egymás alatt elhelyezkedő microSIM és microSD foglalatokhoz férhetünk hozzá, hanem az akkumulátort is kivehetjük, vagy esetleg kicserélhetjük.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • LG

Azóta történt

  • KitKat frissítés érkezik L9 II-re és G Pro Lite-ra

    Hamarosan mindenhol erléhetővé válik a legújabb Android operációs rendszer a dél-koreai gyártó két közepes árfekvésű készülékére.

  • Előrendelhető az LG G3

    Az Egyesült Királyságban már július elejétől kapható lesz az LG G-szériás csúcsmodelljének frissített változata.

  • Mobilarena TV: Ki nyeri a háziversenyt?

    Szerda esti adásunkban az LG L90-et mutatjuk be, amely házon belül állít ellenfelet a G2 mininek, az LTE-n kívül eleget tud, hogy megszorongossa.

Előzmények

  • LG G Pro Lite Dual - lájtosan profi

    Egyre többen látnak fantáziát a hatalmas kijelzős mobilokban. Az LG lebutította G Pro készülékét, amihez persze szolidabb ár is társul, az eredmény pedig nem is vészes.

  • LG G Flex - igazi atléta

    A dél-koreai gyártó termékének hat hüvelykes OLED kijelzőjét felülről lefelé hajlították meg, az eredmény pedig elképesztő lett, ráadásul az üzemidő átlagon felüli és a rendszer is villámgyors.

  • LG Optimus F6 - középkategóriás vadászgép

    A dél-koreai gyártó újdonsága a kellemes külső mellé 4G/LTE sebességet, nagyon korrekt hardvert és jó minőségű kijelzőt is kapott, méghozzá baráti áron.

  • LG Optimus L9 II - szemmel is látható fejlődés

    A dél-koreai gyártó a korábban bemutatott L9-nek is piacra dobta utódját, mely nagyon szép formatervvel, gyönyörű kijelzővel és villámgyors szoftverrel kecsegtet.

Hirdetés