Lenovo Vibe Z2 Pro - csillagromboló

Kamera és multimédia

A Vibe Z2 Pro optikai képstabilizáló mechanizmussal megtámogatott, 16 megapixeles hátlapi kameramodult kapott; a legnagyobb képfelbontás 5328 x 3000 pixel, videót maximum 4K-ban lehet rögzíteni. Azt nem sikerült kiderítenünk, hogy pontosan melyik szenzort kapta meg a készülék, hasonló felbontású, szélesvásznú megoldással mindenesetre a Galaxy S5 ISOCELL és a Note 4 Sony IMX240-es lapkája kapcsán már találkoztunk. A lencse F/2,2 rekeszértékű. A mellékelt szoftver a piac egyik legjobbja. Első indításkor a remekül működő automatikus, vagyis intelligens kameramód fogad minket, itt csak a legalapvetőbb módok (normál, panoráma, effektek) és opciók érhetők el (érintőfókusz, vaku, időzítő, hangvezérlés, mosolyexponálás, képarány, felbontások), minden mást (így a jelenetválasztást vagy HDR-t) az automatika végzi el, méghozzá remekül.

A Lenovo Vibe Z2 Pro hátul két ledes villanót kapott

Lent: intelligens automata módban lőtt képek

Váltani lehet azonban profi módra, ilyenkor a fentiek mellet a HDR, a rácsvonalak, a fénymérés és fókuszálás módja, a záridő (1/30 - 1 mp), az expozíció (+- 2 Fé), az érzékenység (ISO100-1600), a fehéregyensúly (5 séma) és az élesítés is elérhető, mindezek a beállítások a Lumia készülékhez hasonlóan a kameraikon felől húzható elő. A kép szélén megjelenik a megvilágítás ereje luxban, a színhőmérséklet Kelvinben, a záridő és az érzékenység. Sorozatkép is készíthető, illetve este expozíciósorozat. Profi módban is akadnak kameramódok: így a panoráma, az éjszakai fénykép (városi fény, gyors mozgás, színpad és belső fény opciókkal), a művészi HDR (extra kontrasztokat és telítettséget adva a képeknek, íme egy példa), a pálya (több mozgásfázis rögzítésére) és az effektek. Az 5 megapixeles előlapi kamerának is szenteltek időt. A szoftver automatikusan az arcra élesít, az élőképet megérintve pedig az expozíción korrigálhatunk. A retusálás mértéke csúszkával szabályozható, exponálni időzítővel, érintéssel, hangvezérléssel, pislogással, sőt integetéssel is lehet. Bár ledes villanó elöl nincs, hathüvelykes, nagy fényerejű kijelző viszont igen, ami narancsos vagy rózsaszín villantásra fogható exponáláskor, ideálisabb bőrszíneket eredményezve, vagy sötétben vakuként szolgálva. Az elkészült szelfik érdekessége, hogy tükrözve jelennek meg, ahogy magunkat a tükörben látjuk, íme egy példa.

A Lenovo Vibe Z2 Pro profi kameramódja

A profi mód keresője és képei; a kézi beállítások a kameraikon felől húzhatók elő

Bár napos körülmények között kevés kép készült, az is intelligens automatában, kijelenthetjük: a Vibe Z2 Pró remekül teljesít. A vonalélesség rendben van, bár a képekbe belenagyítva felfedezhető zajcsökkentés, a rögzített részletmennyiség bőven elegendő nagyobb méretű nyomtatáshoz. A képkészítés a fókuszálást is beleértve gyors, bár az LG G3 szintjétől elmarad, a fehéregyensúly megbízható, a dinamikatartomány ugyanakkor az ideálisnál hajszálnyival szűkösebb, így nagy kontrasztkülönbségek esetében érdemes a HDR módot bekapcsolni, ami néha egyenetlenségekkel rögzít a kontrasztosabb részeken. Makró képek mintegy 6 centiméterig készíthetők, rengeteg apró részlettel.

Este él igazán a Z2 Pro. Bár az automatika szeret magas érzékenység és rövid záridő mellett lőni, meglepő módon ISO1000 fölött sem vészesen komoly a zajmennyiség, kézi beállításokkal pedig az is kikerülhető. A HDR módot is bevetettük esti fotózásunk során, ami néha rásegített a minőségre, néha nem. Az optikai képstabilizátor jótékony hatását hosszabb záridőnél vagy videofelvétel során azonban egyáltalán nem éreztük, emellett a legsötétebb helyszíneken az autófókusz sem volt mindig pontos, így kézzel kellett korrigálnunk. A nagy fényerejű vakuval ellenben sok részlet előcsalható az éj sötétjéből. A 4K-s klipek nagy részletgazdagsággal és stabil 30 fps-sel készülnek. Elvileg elérhető a 60 fps is Full HD-ban, erre opciót azonban nem találtunk, csak gyorsított és lassított felvétel készítésére. A rögzített hanggal nem vagyunk teljesen elégedettek, hallottunk már tisztább felvételeket csúcskészülékektől. FullHD felvétel itt, 4K itt, lassított felvétel pedig itt tekinthető meg. Összességében a kameraélmény kitűnő, a készülék ugyanakkor szeret ilyenkor is felmelegedni, és a 4000 milliamperórás akkumulátort is keményen megdolgoztatja.

A Lenovo Vibe Z2 Pro csak a Play Music zeneappot mellékelte A rádió nem maradt ki Lenovo Vibe Z2 Pro felhozatalából

Amilyen kövér volt a kamerás felhozatal, olyan sovány a multimédiás. A video lejátszó a H.263, H.264 és Mpeg4-es kódolásokkal akár 4K felbontáson is megbirkózik, jár ablakos mód, továbbá képernyőkép is lőhető, minden más kódolásnál azonban alternatív szoftver után kell néznünk. A zenelejátszó pedig egyszerűen kimaradt, így a Google Zenére kell hagyatkozunk, amely az Áruházban megvásárolható számokhoz lett kitalálva, de a tárolón lévő fájljainkkal is megbirkózik, akár előadó, album, mappa, lista vagy hangulat szerint rendezve azokat.

A Lenovo Vibe Z2 Pro mono hangszórója hangosan és szépen szól
[+]

A hangszínszabályozó nem maradt ki, ahogy az FM-rádió sem, az utóbbi füles csatlakoztatásával működik, mondjuk az egész jól használható agyba dugós gyári headset bedugásával, amitől azért ne várjuk a világ megváltását. A készülék alján elhelyezett multimédiás hangszóró elképesztően hangosan képes megszólalni, így a szomszéd is hallani fogja, ha hívásunk érkezik, a maximum fele ugyanakkor már torzulnak a tartalmak, de lejjebb véve tiszta és szép a zenehallgatási élmény, még minimális basszust is fel lehet fedezni.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • Lenovo S850 - fényezi magát

    A két SIM-es S850 a Lenovo egyik középkategóriába szánt darabja, amely üveg hátlappal és HD felbontású kijelzővel hívhatja fel magára a figyelmet.

  • Lenovo S860 - fémbe zárt energia

    Végre hazánkban is hivatalosan kaphatók Lenovo okostelefonok. Elsőként az óriási akkumulátorral és méretes kijelzővel szerelt S860-as modellt vizsgáltuk meg közelebből.

  • Lenovo Vibe Z - jó nektek odaát

    Csúcsmodell ez is, de másképp. És ez a másság esetünkben sok-sok jó ötletet és hasznos extrát jelent, de mivel nem ide szánja a gyártó a masinát, ezért kompromisszumokat is kell kötni.

Hirdetés