Lenovo Vibe Z2 Pro - csillagromboló

Adatkommunikáció, üzemidő, összegzés

A Lenovo két SIM-es üdvöskéje komoly adatkommunikációs repertoárral rendelkezik, élén a Cat.4-es LTE modemmel, amely 150 Mbps-es letöltési sebességre képes, 3G hálózaton ez az adat 42 Mbps. A fenti sebességeket csak az elsőszámú SIM-mel lehet elérni, a második foglalattal csak 2G hálózatra kapcsolódhatunk. A készülék dual standby technológiájú, azaz egyszerre mindkét SIM-kártya hálózaton lehet, azonban ha az egyikkel hívást folytatunk, a másik lekapcsolódik. A beszélgetési hangminőséget mindkét oldalon kiválónak hallottuk minimális alapzajjal a mi oldalunkon, a vételi minőség stabil volt. A kétcsatornás WiFi 802.11a/b/g/n/ac modul érzékenysége kitűnő, a hotspot, a Direct és Display funkciók sem maradtak ki. Bluetooth-ból 4.0 jár A2DP-vel, USB-ből 2.0 MTP és OTG funkciókkal, a navigáláshoz pedig a földi antennák és routerek mellett a GPS, GLONASS és Beidou műholdak jeleit is használhatjuk, a pozíciószerzés így pillanatok kérdése. Nem maradt ki az NFC és az FM-rádió sem, egyedül az infra képez apró hiányosságot. A böngészés villámgyors bármilyen tartalom esetében, akár az UC Browesert, akár a Chrome-ot használjuk. Az utóbbi rendben kezel több lapot, indítható inkognitó böngészés, a tartalmak menthetők offline olvasáshoz, a kedvencek és előzmények pedig szinkronizálhatók Google fiókunkkal.

A Lenovo Vibe Z2 Pro hátlapja 4G modemet és 4000 mAh-s akkut kapott
[+]

A Vibe Z2 Pro 4000 milliamperórás telepet kapott, ennél nagyobb akkumulátor nem is nagyon fér mobiltelefonba. Ilyen számok mellett csalódtunk volna, ha nem jó az üzemidő, de szerencsére az, még ha nem is annyira, mint az ultramaratoni phabletes riválisai. Labortesztjeinkben közepes fényerőn 9 óra MinDigTV HD stream és 9,5 óra böngészés jutott egy-egy töltésre, ami jónak mondható, napi szinten pedig, alacsony készenléti fogyasztás és a szokásos tesztelői rutin mellett 5-6 óra képernyőidő jött ki, amit a takarékosabbak két napra simán kitolhatnak. A 3D-s játékok és a kamera persze a 4000 milliamperórán is gyorsan átrágja magát, mindenesetre a legintenzívebb felhasználóknak sem kell az esti órák előtti lemerüléstől tartaniuk. A töltési idő szerencsére nem vészes, két és fél óra alatt csurig lehet tölteni a Vibe Z2 Prót.

A Lenovo Vibe Z2 Pro üzemideje jó de nem kiemelkedő A Lenovo Vibe Z2 Pro vészhelyzeti módot is kapott

Akkumulátorinformációt a beállítások között nem találunk, erre akad ugyanis egy applikáció részletes szoftveres és hardveres statisztikákkal, grafikonok nélkül. Az energiatakarékos módot is itt lehet bekapcsolni, amelyet inkább hívjunk optimalizáló módnak, mivel, bár hatékonyan takarékoskodik a kijelzőtől kezdve a háttérfolyamatokon át a hardveres erőig, amikor kell, a mód bekapcsolása mellett is elérhető a maximális fényerő vagy teljesítmény. A takarékossági opciókat egyenként, sőt alkalmazásonként is állítani lehet, ha pedig ez a mód sem lenne elég a túléléshez, a vészhelyzeti mód hanghívásra és üzenetküldésre korlátozza a használatot, jelentősen megnövelve a készenlétet.

A Lenovo Vibe Z2 Pro a piac egyik legjobb phabletje
[+]

Értékelés: Lenovo Vibe Z2 Pro
Külső
Ergonómia 7,5 pont
Anyaghasználat 10 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 10 pont
Belső
Kezelhetőség 10 pont
Sebesség 9 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 9 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 9 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 9 pont
Multimédia
Vizuális 9 pont
Audio 8 pont
Egyebek
Üzemidő 8 pont
Ár/érték arány 8 pont
Hogyan értékelünk?

A Lenovo sokat ígért a Vibe Z2 Próval, és sokat is teljesített, és még arra is jutott energia, hogy a dobozt normálisan megtervezzék, valamint egy képernyővédő fóliával kedveskedjenek. A 6 hüvelykes QHD kijelző a piac egyik legjobbja kalibrációs opciókkal, rekord fényerővel és hihetetlenül vékony kerettel. Rendkívül szép és remekül összeszerelt a csiszolt alumínium ház (bár a SIM-fedél és a gombok kissé lötyögnek), persze phablet lévén ezt a készüléket is inkább két kézzel fogjuk kezelni, mint eggyel, bár akadnak egykezes használati módok. Az is igaz, hogy létezik gyorsabb készülék a Z2 Prónál, a Lenovo és a Google gyári felülete mégis gördülékenyen elfut a Snapdragon 801-es rendszerchipen, a 3 gigabájt RAM pedig érezteti jótékony hatását. A nagy tudású kamera, a jó üzemidő, valamint a széleskörű adatkommunikációs felhozatal is tovább fényesíti a Lenovo csillagát, főleg a 170 ezer forintos, gyártó által garantált ár mellett, ami, bár nem kevés pénz, bőven a valamivel gyorsabb és produktívabb Samsung Galaxy Note 4 és a kisebb tárhellyel és sokkolóbb árral induló Apple iPhone 6 Plus ára alatt megvásárolható.

A fő vetélytárs talán a Huawei Ascend Mate7 lehet, amely kisebb felbontású kijelzőt és régebbi grafikus gyorsítót kapott, de amelyet hasonlóan elegáns fémházba burkoltak, jobb az üzemideje és gyors ujjlenyomat-olvasóval is felszerelték, ráadásul olcsóbb. „Kompakt phablet” kategóriában az LG G3-mat érdemes megemlíteni, amely könnyebben csúszik a zsebbe, gyorsabb a kamerája, dadogósabb viszont a szoftveres felülete, és a fémborításról is le kell mondani. Persze a Vibe Z2 Pro sem hibátlan készülék, megemlítendő az átlag feletti melegedés és a microSD kártya hiánya, bár a 32 gigabájtos belső tároló és dual SIM-es megoldás gyógyírként szolgálhat. Akárhogy is nézzük, az elkért ár, a remek teljesítmény és a kritikus hibák elkerülése a phablet kategória egyik ünnepi ajánlatává teszi a Lenovo csúcskészülékét, ami komoly fegyvertény a dobogó legfelső fokára pályázó gyártótól. Kíváncsian várjuk a folytatást!

Lenovo Vibe Z2 Pro

Bone123

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • Lenovo S850 - fényezi magát

    A két SIM-es S850 a Lenovo egyik középkategóriába szánt darabja, amely üveg hátlappal és HD felbontású kijelzővel hívhatja fel magára a figyelmet.

  • Lenovo S860 - fémbe zárt energia

    Végre hazánkban is hivatalosan kaphatók Lenovo okostelefonok. Elsőként az óriási akkumulátorral és méretes kijelzővel szerelt S860-as modellt vizsgáltuk meg közelebből.

  • Lenovo Vibe Z - jó nektek odaát

    Csúcsmodell ez is, de másképp. És ez a másság esetünkben sok-sok jó ötletet és hasznos extrát jelent, de mivel nem ide szánja a gyártó a masinát, ezért kompromisszumokat is kell kötni.

Hirdetés