i'm Watch - nincs joga létezni

Konfigurálás és tudás

Az eszköz működése egyáltalán nem olyan triviális, mint azt gondolnánk, igazság szerint már a tervezőasztalon látszódnia kellett volna, hogy ez a koncepció hibás, de mivel sanszosan ezt volt a legkönnyebb megoldani, ez került a termékbe. Mindenek előtt tisztázni kell, hogy az i'm Watchban nem található SIM-foglalat, önmagában nem alkalmas sem telefonálásra, sem semmire, gyakorlatilag csak az időt tudjuk megtekinteni a segítségével. Az okostelefonhoz Bluetooth-on keresztül csatlakozik, a támogatott rendszerek között az Android, az iOS és a BlackBerry 10 szerepel, utóbbinál viszont nem lehetséges az SMS-ek megjelenítése a karperecen.

i'm Watch
[+]

A bekapcsolás utáni első lépés az óra és a telefon párosítása, majd csatlakoztatása, ez még nem okoz problémát, mivel az óra még csak jelszót sem kért sem Android, sem BlackBerry 10 rendszer esetén. Ezzel még nem végeztünk, következő lépésként készülékünkön aktiválni kell a Bluetooth-alapú internetmegosztást (tethering), ha ezt a telefonunk nem tudja, akkor az órát kizárólag a névjegyzék megjelenítésére fogjuk tudni használni, megdöbbentő módon ugyanis az az egyetlen adattípus, amit közvetlenül a telefonról szed a készülék, nem pedig az internetről. Persze szinkronizációról nem beszélhetünk, csupán arról van szó, hogy az i'm Watch névjegyzékébe importálhatjuk a telefonon lévő kapcsolatokat. A sebesség kiábrándító, 100 darab ember adatainak átrakása körülbelül 1 percet vesz igénybe. A koncepció azért botrányosan bugyuta, mert aktív szinkronizáció hiányában hiába viszünk fel egy új embert a telefonkönyvünkbe, az nem fog megjelenni az órán, kivéve, ha megint importálunk egyet. A korábbi tapasztalatok fényében azt hittem, hogy ilyenkor duplikálódni fog a névjegyzék, de szerencsére legalább erre az egy dologra figyelmet fordítottak, viszont így sem túl kényelmes, hogy minden egyes telefonon felvitt ember miatt perceket kell szinkronizálgatnunk. Az igénytelenséget egyébként jól jellemzi, hogy ha kikapcsolt Bluetooth mellett nyomunk rá az importálásra, akkor a névjegyzék nem egy figyelmeztetést dob, hanem egy hibaüzenet kíséretében kifagy. A világ legfejlettebb okosórás operációs rendszere.

i'm Watch
[+]

A többi adatot már az i'm saját felhős rendszerén, az i'm Cloudon keresztül tudjuk elérni, ahova regisztrálnunk kell az eszközünket. A tesztelés során sok hajszálam fordulát át őszbe, ugyanis a használathoz kötelezően regisztrálnunk kell ebbe a szolgáltatásba az órát. Ezt meg is próbáltam megtenni, de mivel előttem már tesztelték ezt a konkrét ketyerét, a rendszer közölte, hogy nem tudok regisztrálni, de nincs gond, írjak nekik. Hogy hova, arról már nem esett szó, ezért elkezdtem keresgélni, pár perc alatt meg is lett a technikai támogatás. Egészen pontosan kettő is, ezek közül az egyikhez külön fiókot kellett volna regisztrálnom (hiába volt már i'm Cloud fiókom), a másiknál pedig belépve új hibát jelenthettem be. Legalábbis elméletileg, a folyamat első lépéseként ugyanis ki kellett volna választanom, hogy melyik eszközzel van a bajom, de mivel nem tudtam beregisztrálni a tesztórát, egy teljesen üres legördülőlista fogadott. Maradt a próbálkozás, írtam nekik Facebookon és az info kezdetű email címükre egy levelet is küldtem, amiben a support eme logikai bakijára is felhívtam a figyelmet. Mindez pénteken délután történt (az online supportot csütörtökön kerestem fel), hétfőn kaptam egy nem túl kedves választ, melyben konkrét megoldás nem jött, de mindenféle megszólítás és aláírás nélkül a következő szerepelt: azért nem válaszoltak vasárnap, mert zárva vannak, egyébként pedig küldjem el újra a szériaszámot. Válaszként megkérdeztem, hogy szerintük ez tényleg egy support-e, de egyelőre nem kaptam választ.

Ettől függetlenül az i'm Cloudon fel tudtam vinni az órát, szóval a háttérben azért felszabadították a sorozatszámot. A felhős oldaluk már ránézésre is furcsa, Full HD felbontásban a háttérkép nem ér ki a kijelző széléig, amin mondjuk pont nem múlik semmi, de a cég igénytelenségét jól jellemzi. Mindenesetre ezen az online felületen kezdhetjük el konfigurálni az órán található alkalmazásokat, melyek a következők:

  • Appointments: Ha beállítunk egy egy Gmail fiókot, az ottani naptárunkat elvileg átszinkronizálja az órára. Elvileg, mert az én Google fiókom ismeretlen helyről érkező betörési kísérletnek konstatálta az összes próbálkozást, de mivel egy ilyen cégre nem szívesen bíznám az adataim, ezt ennyiben is hagytam.
  • i'm FB: Egy Facebook kliens, melyet hiába konfiguráltam be, nem működött.
  • i'm Tweet: Twitter kliens.
  • i'mages: Google Picasa webalbumunk tartalmát rakhatjuk át vele az órára.
  • i'mail: Egyetlen egy IMAP-alapú email postafiók beállítását teszi lehetővé, mely azonban szintén nem volt hajlandó együttműködni a céges levelezésemmel.
  • i'motion: Különféle szmájlikat küldözgethetünk a segítségével. Mindezt az óra elméletileg MMS-ek formájában küldözgeti, ami nagyon pénztárcabarát megoldásnak tűnik, úgyhogy inkább nem adtam meg a mobilszámom.
  • i'music: Azt hinnénk, hogy egy normális zenelejátszó, mely esetleg A2DP segítségével húzza át a muzsikákat a telefonról, de nem erről van szó. Ez az olaszok saját zenei szolgáltatása, melyet évi 9,99 eurós összegért vehetünk igénybe, ezért mobilnetünket használva körülbelül 6 millió számot érhetünk el, ami nem egy különösebben impozáns mennyiség.
  • Instagram: Instagram fiókunkat érhetjük el vele.
  • News: Hírolvasó, de sajnos használhatatlan, mert minden hírnek csak a leadjét jeleníti meg, tehát a konkrét hírekbe nem kattinthatunk bele. Egyébként különféle országokat és hírforrásokat választhatunk, hazánk nincs a listán.
  • Stock: Három darab részvényt követhetünk a segítségével.
  • Weather: Itt három darab várost adhatunk meg, mindegyiknél kiválaszthatjuk, hogy Celsiusban vagy Fahreinheitben szeretnénk-e nézni a hőmérsékletet. Több vagy kevesebb várost nem választhatunk ki, három kell és pont.

Ezen kívül van egy szoftverbolt is, ahonnan különféle appokat tölthetünk le az órára. Magát a boltot nem az órán, hanem internetböngészőből érhetjük el, fizetős és ingyenes tartalmak egyaránt vannak. Maga a bolt is igénytelen, van például egy Battery névre hallgató, ingyenes szoftver, melynek leírásánál csupán annyi szerepel, hogy "battery", ami alapján nem feltétlenül lehet rájönni, hogy ez a telep aktuális töltöttségét írja ki.

i'm Cloud

Az egyetlen említésre méltó, szintén i'm által fejlesztett cucc a kihangosított telefonálást lehetővé tevő Handsfree, melynek komoly szépséghibája, hogy ha feltelepítjük, az összes hívás alapértelmezésben az óránkra érkezik, kihangosítva. A hangminőség két focipályával van a pocsék szint alatt, nem csak halk és torz, de még akadozik is a beszéd, lehet, hogy az adatátvitel nem bírja.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés