Huawei P8 Lite - nem visszafogott jellem

Bevezető, tartozékok

A Huawei rengeteget költ kutatásra és fejlesztésre, plusz a dizájnra is nagy hangsúlyt fektet, de példának említhetnénk a Párizsban megnyitott esztétikai központot is, amibe a következő években összesen hatszáz millió dollárt invesztál a vállalat. Ezek a legfőképpen külsőségre koncentráló befektetések kifizetődők, hiszen igen szép készülékeket gyártanak, és általában még a tálalás is tekintetvonzó. A kínai gyártó ráadásul a hálózatépítés terén is ott lohol a legnagyobbak, a Nokia és az Ericsson mögött, lényegében már befejeződött az 5G tesztelése, ami hamarosan majd még gyorsabb mobiladatátviteli sebességet tesz lehetővé. A telefonokra visszatérve persze nincs könnyű helyzetben a Huawei, a nagykutyák mellett nem egyszerű feladat a dobogóra felérni, mindenesetre a cég állítása szerint már sokkal jobban ismert a márkanév, az elmúlt években jelentősen javult a megítélés, szóval nem lehetetlen feladat a komoly sikerek elérése.

Huawei P8 Lite kézben tartva
[+]

A P-sorozat jól bizonyítja ezt, ami a Huawei felső kategóriás termékeit vonultatja fel. Az első modell még az Ascend P1 volt, ami a konkurensek között a kiváló rendszersebességgel, valamint a karcsú készülékházzal hívta fel magára a figyelmet. Ezután (a P2-t ne vegyük ide, mert nem volt elérhető itthon) számozás és anyaghasználat terén éles váltás következett be, és a még vékonyabb kialakításra utalva bemutatkozott az Ascend P6, amiből a vállalat legnagyobb örömére több mint négy millió fogyott. Marginális változásokat hozott viszont az Ascend P7, mely inkább csak ráncfelvarrásnak volt tekinthető, persze ettől még keresett eszköz maradt. Szűk egy hónapja a kínaiak leleplezték a P8-at és annak nagytestvérét, a P8 Maxot, az elnevezésekből pedig eltűnt az Ascend jelölés. A duó viszont egy triumvirátussá alakult át, tesztalanyunk, a P8 Lite ugyanis szépen csöndben mutatkozott be, mi is először a Veletech kiállításon figyeltünk fel rá. A készülék a visszafogott tudást sejtető név ellenére sokat nyújt: nyolcmagos processzor, 2 gigabájt rendszermemória, két SIM támogatás és HD kijelző jellemzi, szóval elvileg minden adott lenne ahhoz, hogy a felhasználók megkedveljék.

Huawei P8 Lite doboz
[+]

A készülék a magyar képviselettől érkezett hozzánk, már ebből is gyanítható, hogy bizony itthon is kapható a masina. A fehér színű doboz alapvetően ugyanolyan kialakítású, mint amit P8-nál láthattunk, egy kis fiókot kell kihúzni, hogy a csomagolás tartalmát megtekintsük. Egymás fölé helyezték a dolgokat, középen láthatjuk magát a mobilt, a vékony tokban a használati útmutató hever, a nagyobb fakkban pedig egy microUSB kábel, egy töltőfej, egy SIM eltávolító tű, valamint egy félig-meddig hallójáratba illeszkedő kialakítással rendelkező headset várja, hogy használatba vegyük.

Külső

Külsőleg ugyan semmi eget rengető nincs a 143 x 70,6 x 7,7 milliméteres dimenziókkal és 131 grammos tömeggel rendelkező készülékben, ám azt gyorsan érdemes leszögezni, hogy főszereplőnk számos dologgal tud kevesebbet a csúcsmodellnél, ami már rögtön az anyaghasználatnál is megmutatkozik. A P8 Lite ugyanis legfőképpen műanyagból és üvegből épül fel, a keret is plasztik, de minőségérzetre majdhogynem fémesnek hat. Tény és való mindenesetre, hogy a telefont nagyon egyberakták, bár ha elkezdjük rázogatni, akkor a gombok elkezdenek lötyögni egy kicsit. Az előlap helykihasználása közel hetven százalék, ami nem rossz, de a Huawei mutatott már fel ennél jobbat is. Egy kézzel azért már nem egyszerű használni a masinát, nem árt, ha hosszú ujjakkal rendelkezünk.

Huawei P8 Lite előlap
[+]

Az előlapon a kijelzőt körülölelő káva oldalt egész vékonynak mondható, a felső és az első részen viszont elég terebélyes a keret, pedig alul csupán egy Huawei feliratnak kellett megférnie, a vezérlőgombok már a megjelenítőről érhetőek el. Felül már több mindent találunk, egy zöldben és pirosban világítani képes értesítő led, egy öt megapixeles kamera, egy beszédhangszóró, valamint egy fény- és egy távolságérzékelő szenzor kapott itt helyet. A legtöbbet viszont az 5 hüvelykes, 720 x 1280 pixel felbontású IPS megjelenítőt fogjuk nézni, ami a 294 ppi-s képsűrűség ellenére sem tűnik túl pixelesnek, bár mondjuk egy QHD felbontású kijelző után már feltűnik a különbség. A betekintési szög kiváló, a fényerővel viszont nem voltam elégedett, igen erős napfényben fotózgattam, és nem egyszer el kellett takarnom a nap elől a telefont ahhoz, hogy a képernyőn lévő tartalmat lássam. A színhőmérséklet szabadon állítható, így magunk dönthetjük el, hogy kékesebb, azaz hűvösebb, vagy sárgás, vagyis melegebb fehéreket szeretnénk.

Huawei P8 Lite oldalsó gombok
[+]

Kijelző-teszt
Mérés Huawei P8 Lite ZTE Blade S6 HTC Desire 620 Prestigio 5508 DUO
Fehér fényerő 336 nit 382 nit 375 nit 428 nit
Fekete fényerő 0,48 nit 0,38 nit 0,44 nit 0,46 nit
Kontrasztarány 700:1 1004:1 853:1 931:1
Színhőmérséklet 7652 K + manuális 8250 K 7783 K 7848 K

Hogyan mérjük a kijelzőt?

Nagyon nehéz elsőre eldönteni, hogy fém vagy műanyag keret fut körbe a telefonon, a mi voksunk előbbire esett, hiszen egy kicsit hűvösebb a telefon tapintása. A csiszolás nagyon precíz, kényelmesen belesimul tenyerünkbe a mobil. Mivel a hátlapot nem tudjuk levenni, így mindennek a széleken kellett megférnie. A legtöbb dologgal a kütyü jobb oldalán találkozunk. Két fém tálcát helyeztek ide a mérnökök, melyek közül az alsó minden esetben microSIM-et fogad, a felső viszont már két lehetőséget is ad, vagy microSD kártyát rakunk bele, vagy pedig keresztbe forgatva egy nanoSIM-et helyezünk el benne. Kicsit feljebb tekintve a mélyebben ülő bekapcsológomb és a hangerőszabályzó billentyű lelhető fel, a nyomáspontjuk jó, de eléggé izgágák, mozognak ide-oda. A masina teteje ad otthont a 3,5 milliméteres jack kimenetnek és a másodlagos mikrofonnak, az készülék aljára pedig a beszédmikrofont, a hangszórót (csak a bal oldali rések mögül szól sajnos) és a microUSB csatlakozót szerelték.

Huawei P8 Lite hátlap
[+]

Hátulról nagyon hasonlít a P8-ra a telefon, viszont a takaró elem már ugye műanyagból készült, amit legalább annyival feldobtak a tervezők, hogy fémszálas dizájnt kapott. A felső részen egy áttetsző műanyag elemet helyeztek el, emögé rejtőzik balról a kamera, valamint elválaszthatatlan társa, a dupla ledes villanó. Más fontos modul nincs a hátlapon, középen egy Huawei feliratot láthatunk, lent pedig a szokásos tanúsítványokat jelző ikonok figyelhetők meg.

Hardver, szoftverezettség

A gyártók kezdenek rájönni, hogy megéri saját lapkát fejleszteni, hiszen így teljes mértékben kontroll alatt tarthatják a folyamatot, nem utolsó sorban pedig jelentős összegeket takaríthatnak meg. A P8 Lite-ban is a Huawei saját megoldása dolgozik, név szerint a HiSilicon Kirin 620, ami már egy 64 bites rendszerchip. A 28 nanométeres gyártástechnológiával készülő chipsetben egy nyolcmagos processzor található, a Cortex-A53 magok egyenként 1,2 GHz-en ketyegnek. Az SoC gyengesége a Mali-450MP4 grafikus gyorsítóban leledzik, hiszen ez már egy bő két éves IGP, ami nem túl szerencsés az egyre erőforrás igényesebb játékok ismeretében. Jó ötlet volt viszont a 2 GB-os LPDDR3 RAM beszerelése, és szintén mosolyt csal az arcunkra, hogy 16 GB-os flash tároló került a szerkezetbe, amit még ráadásul 128 GB-os microSD kártyával ki is bővíthetünk. A mobilba egy elég erős rezgőmotor került, ami segít abban, hogy az értesítéseket a mindennapi környezetben megérezzük.

Teljesítmény-teszt
Benchmark Huawei P8 Lite Lenovo P70 ZTE Blade S6 Sony Z3 Compact
Rendszerchip HiSilicon Kirin 620 MediaTek MT6752 Snapdragon 615 Snapdragon 801
AnTuTu Benchmark 5.x 32106 pont 43141 pont 34118 pont 41930 pont
Vellamo Browser 2274 pont 3228 pont 2231 pont 2583 pont
Vellamo Metal 1086 pont 1094 pont 975 pont 1545 pont
SunSpider 1.0.2 1393,9 ms 862,2 ms 1136,6 ms 858,9 ms
Geekbench 3 (single) 586 pont 811 pont 660 pont 965 pont
Geekbench 3 (multi) 2556 pont 4042 pont 2390 pont 2717 pont
GFXBench Man. onscreen nem indult el 11 fps 12 fps 25,5 fps
GFXBench Man. offscreen nem indult el 5,7 fps 5,8 fps 11,9 fps
GFXBench T-Rex onscreen 16 fps 25 fps 24 fps 40,9 fps
GFXBench T-Rex offscreen 10 fps 16 fps 15 fps 27,2 fps

A nyolc mag külön és együtt is tud dolgozni, így a rendszer el tudja dönteni, mikor mennyi erőforrásra van szükség. Az eredmény egyértelmű, a pontszámokból is látszik, hogy tesztalanyunk könnyedén felveszi a versenyt a Qualcomm 615-ös chipsetjével, egyedül grafikus téren marad el tőle. A szoftver akadásmentesen fut a telefonon, élvezet használni a kütyüt, mert minden gyorsan megnyílik. Meg tudja viszont akasztani a folyamatosságot a telepítgetés, ez úgy érzem inkább androidos hiba, mert még a csúcskészülékeknél is előfordul, persze azért nem fogjuk idegbetegen dobálni a masinát, hiszen maximum tizedmásodpercekről beszélhetünk. Játszani lehet a mobilon, a HD kijelző már megfelelő élményt nyújt, bár tény, hogy ha a leghiperszuperebb játékokkal próbálkozunk, akkor már elfogy a vas a kütyü alól.

Huawei P8 Lite Screen Shot Huawei P8 Lite Screen Shot

Rendkívül biztató, hogy már egy középkategóriás telefonon is az Android 5.0 Lollipop operációs rendszer fut, nem véletlen, hogy a nyalókás szoftver kilenc százalékon áll. A Huawei ráadásul megfejelte ezt az egyedi EMUI 3.1-es felülettel, ami nem csak az ikonkészlet leváltásában, hanem a menü felépítésében is megmutatkozik. Nincs ugyanis klasszikus menü, vagyis mindent a főoldalról érünk el, akárcsak mondjuk az iOS esetén. Van viszont témázhatóság, amit egyre több gyártó engedélyez, már a Samsung is beadta a derekát, hogy ne csak a TouchWiz színes felületét bámuljuk. Letölthetünk például rajzfilm figurákra emlékeztető, vagy akár sötétebb színekkel operáló témát, de van még rengeteg más is, hogy biztosan ne unjuk meg a telefont. A beállításokon belül találjuk a dupla kártya kezelését, itt kiválaszthatjuk, hogy melyik SIM legyen híváskor vagy SMS küldéskor az elsődleges, viszont fontos tudni, hogy csak az egyik kártyán lesz elérhető a 4G, a másik csak 2G hálózatokon fog működni. A Ne zavarj funkcióba lépve konfigurálhatjuk az időzítést, ekkor meghatározott névjegyek számára engedélyezhetjük a hívásokat és az üzenetküldéseket.

Huawei P8 Lite Screen Shot Huawei P8 Lite Screen Shot

A tárcsázóképernyőn mindkét SIM számára egy-egy ikont láthatunk, ezeknek megfelelően lehet meghatározni, hogy melyikről indítsunk csevegést (az SMS-eknél kvázi ugyanígy működik a dolog). Tudunk prediktíven keresni, azaz nem csak számok, hanem betűk szerint is kutakodhatunk a kontaktok között. A névjegyekhez telefonszám, cím, email, csengőhang, becenév, webhely, születésnap és évforduló rendelhető. A telefonra kétféle billentyűzetet telepítettek, egyik a Google-féle, már a lollipopos színvilágot követő klaviatúra, a másik pedig a SwiftKey, ami a magyar ékezetes karakterek miatt egy kicsit túlzsúfolt, így alapértelmezett módban elég nehéz pontosan gépelni rajta. A legördülő információs függönyben időrendi sorrendben, időponttal jelölve láthatjuk az értesítéseket, a parancsikonok részben pedig a gyorsbeállítások kapcsolóit nyomkodhatjuk. Igencsak az iOS-re hajazva, de a zárolt képernyőről is tudunk műveleteket végezni, alulról legyintve ugyanis egy menü tárul elénk, ahol a hangrögzítő, a számológép, a zseblámpa és a kamera alkalmazásokat érjük el.

Huawei P8 Lite Screen Shot Huawei P8 Lite Screen Shot

Mint majdnem minden androidos eszközön, úgy a P8 Lite-on is megtalálhatóak a keresőóriás cég alapértelmezett szoftverei, vagyis a Chrome, a Drive, a Térkép, a Gmail, a kamera, a zene- és videolejátszó, a naptár (napi, heti, havi nézet), az ébresztőóra, a fájlkezelő, a jegyzettömb, a galéria, a számológép, a rádió, az időjárás. Extraként feltelepítették a Telefon-kezelőt, ahol a felesleges fájloktól szabadulhatunk meg, blokkolhatunk telefonszámokat, testreszabhatjuk a megjelenő értesítéseket. Mókás és ügyes dolog a nagyító, ami a kamera képét használva méretezi fel a tárgyakat, ezen felül pedig hasznos még a WPS Office, ami a Word, Excel és egyéb dokumentumok megnyitását segíti. Van még néhány demó játék is a mobilon, mint például a Cars Racing vagy a Dragon Mania, de egy idő vagy szint elérése után meg kell majd vásárolnunk.

Kamera, video, audio

Lite megnevezés ide vagy oda, nem fogta vissza magát a Huawei a kameraválasztás terén, az előlapra egy 5 megapixeles, a hátlapra pedig egy dupla ledes villanóval megtámogatott 13 megapixeles fényképező került. A hozzájuk tartozó szoftver igen erősen hasonlít az Apple megoldására, nem csak kinézetben, hanem üzemmódok választásánál is. Ahhoz ugyanis, hogy a szépítést, a fényképezést, a videózást, vagy a time-lapse-t elérjük, az ujjunkat jobbra-balra kell húzogatnunk. A sok kis kört tartalmazó ikonra rányomva az effektusokat érjük el, melyek közé régies, fekete-fehér, dicsfény, édes és egyéb lehetőségek tartoznak. További módokat a beállítások között találunk: HDR, legjobb fénykép (ilyenkor több fotó közül választhatjuk ki azt, ami a legjobban sikerült), hangjegyzet, panoráma, utófókusz és vízjel. Számos dolgot konfigurálhatunk a fogaskerék ikont megérintve, ilyen a felbontás, a GPS-címke, a hangerőgomb funkciója, az időzítő (2-5-10 másodperc), a mosolyfelvétel, az ISO (100-1600), a fehéregyensúly. Van ultra fotó menüpont, itt megadhatjuk, hogy a hangerőgomb kétszeri megnyomása esetén simán csak megnyíljon a kamera, vagy rögtön készítsen is egy pillanatképet. Videókat 1080p-ben vehetünk fel maximum, méghozzá 30 képkocka / másodperc sebességgel.

A jó idő örömére elsétáltam a budai várba, kezemben a P8 Lite-tal, és eszeveszett fotózásba kezdtem. A képeket visszanézve rögtön megállapítható, hogy eléggé rendben van a kamera, főleg a dinamikatartomány az, ami nagyon jó, pedig HDR módot szinte nem is használtam. A színek elsőre fakónak tűnnek, pedig pont így felelnek meg a valóságnak, nincsenek túlszaturálva. Az élességgel nincs gond, bár azért nem annyira részletesek a felvételek, mint a felső kategóriás szenzorok esetén, mindenesetre nincs zajosodás, cserébe néhol azért elmossa a részleteket az algoritmus. Éjszaka szép, világos felvételek lőhetők, bár ehhez nem ár stabilan fotózgatni, különben a legkisebb bemozdulás is homályos eredményeket szülhet majd. A részletgazdagság jelentősen csökken éjszaka, ám nem ez a fő gond, hanem a dupla ledes vaku ereje, ami igazából sajnos nagyon gyengének mondható, mintha később exponálna a kamera, mint ahogy a legnagyobb fényt kibocsátja a villanó. A felvett tesztvideót átlagosnak mondanám, összességében azért lehet filmezni a telefonnal, a komolyabb eszközök tulajdonosainak azonban nem ezt a masinát ajánlom erre a célra.

Huawei P8 Lite oldalsó gombok
[+]

A videolejátszó támogatja az MP4-et, valamint a H.264 kódolású filmeket, a DivX-eket azonban hírből sem ismeri, így nem árt valamilyen alternatív programmal kisegítenünk a telefont. Az alap szoftverben a képernyő jobboldalán csúsztatva ujjunkat a hangerőn, bal oldalon legyintve pedig a fényerőt változtathatjuk. A jobb felső ikon kis méretbe rakta a programot, így közben más műveleteket is végezhetünk. A hardvernek nem akadály sem a 720p, sem pedig az 1080p felbontású filmek lejátszása.

Huawei P8 Lite Screen Shot Huawei P8 Lite Screen Shot

A rendszerben van külön zenelejátszó, ami egész pofásan néz ki, és dalok, kedvencek, listák szerint válogathatunk, ami pedig még jobb, hogy külön meg tudjuk adni, melyik mappákból olvassa be a zenéket, sőt, szűrhetünk időtartam, azaz muzsikák hossza szerint is. A zenék hallgatása közben megjelenik az albumborító, ami a hátteret is ennek megfelelően színezi el. Ha elérhető, akkor megjelenik a szöveg is. Van elalvásidőzítő, nincs viszont sajnos hangszínszabályzó, mondjuk olyan sűrűn talán nem is használjuk utóbbit. Számomra igenis fontos az FM-rádió, amit a Huawei nem is hagyott ki, elég fapados, működéséhez muszáj egy fülhallgatót csatlakoztatnunk, ám legalább utána már kihangosítva is lehet használni. Nagyon jó minőségű a hangszóró, hallhatóak a mély hangok is, a magasak sem rosszak, elég hangos is a telefon, szóval jól vizsgázott ebből a szempontból is a mobil.

Test Huawei P8 Lite Samsung Galaxy E5 Microsoft Lumia 640 Asus Padfone S Lenovo K3 Note
Frekvenciaátvitel (from 40 Hz to 15 kHz), dB: +0,18, +0,13 +0,02, -0,05 +0,06, +0,02 +0,02, -0,05 +1,51, -1,93
Zajszint, dB (A): -86,3 -91,3 -91,9 -94,2 -84,8
Dinamikatartomány, dB (A): 86,3 91,1 91,8 94,0 85,3
THD, %: 0,0065 0,0083 0,0068 0,033 0,0086
IMD + Zaj, %: 0,015 0,012 0,013 0,032 0,019
Sztereó áthallás, dB: -72,4 -89,6 -90,7 -92,6 -83,1

Jól szerepelt a jack kimenet a frekvenciaátvitel tesztben, szép egyenes a grafikon, nincsenek sem kisebb, sem nagyobb kilengések.

A zajszint is messze a határ-, vagyis a hallgató érték alatt marad, így zenehallgatás közben semmilyen sistergés nem zavarja majd meg az élményt.

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

Teljes mértékben elégedettek lehetünk a P8 Lite adatkommunikációs képességeivel, hiszen ha nem is nyújtja az abszolút maximumot, mivel nincs benne Cat.6-os modem, azért majdnem a csúcson van. A Cat.4-es 4G/LTE-nek köszönhetően ugyanis akár 150/50 Mpbs-mal tudunk szörfölgetni az interneten, ha pedig nem áll rendelkezésre megfelelő lefedettség, akkor a 42/5,76 Mbps sebességgel kell megbarátkoznunk, ami alighanem minden esetben elegendő lesz. Ha nem szeretnénk a belső tárolót bővíteni, akkor akár két SIM-et is használhatunk egyszerre (egy micro és egy nano méretűt), bár csak alapállapotban képesek egyszerre lógni a hálózaton, így az egyik használata esetén a másiktól bizony búcsút kell vennünk. A hangminőség kimondottan jó, a zajszűrő mikrofon is szuperül teljesít. Van még egyébként bőven a tarsolyban, hiszen akad 802.11a/b/g/n-es WiFi, Bluetooth 4.0, NFC, és A-GPS egység is, ami elég gyorsan megtalálja a jelet, így aki telefonnal navigál, az is bátran választhatja majd a Huawei újdonságát. Hiányozhat egy kicsit az USB-OTG, na de üsse kavics, majd géphez kötjük a telefont és úgy másolgatunk.

Huawei P8 Lite Screen Shot Huawei P8 Lite Screen Shot

Nincs sok kecmec böngészés terén, akár a Chrome, akár a gyári programot használjuk, hasítani fog a szoftver, a weboldalak pedig gyorsan betöltődnek majd. A Huawei saját applikációja több funkciót is tartalmaz, a menü gombra nyomva az asztali nézetet, a privát üzemmódot találjuk, plusz innen oszthatjuk meg a weblapot, vagy akár el is menthetjük annak tartalmát. Jópofa, hogy egy gombnyomással mellőzhetjük a képek betöltését, amivel adatforgalmat spórolhatunk meg. Hiányzik viszont a dupla koppintásos sortördelés, nem lehet ugyanis eléggé belenagyítani a szövegbe, vagy ha igen, akkor folyamatosan görgetnünk kell majd az olvasáshoz.

Huawei P8 Lite vs. Samsung Galaxy Alpha
[+] Huawei P8 Lite vs. Samsung Galaxy Alpha

Értékelés: Huawei P8 Lite
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 8 pont
Összeszerelés minősége 8 pont
Kijelző mérete, minősége 8 pont
Belső
Kezelhetőség 9 pont
Sebesség 8 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 9 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 9 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 9 pont
Multimédia
Vizuális 8 pont
Audio 8 pont
Egyebek
Üzemidő 6 pont
Ár/érték aránya 7 pont
Hogyan értékelünk?

A hátlap alatt megbújó, 2200 mAh kapacitású akkumulátort nem tudjuk sajnos cserélni. Az átlag napi használat a telep egy napi nyomkodást sejtet, nagyjából 3,5 óra kijelzőidőre kell számítani akkor, ha sokat fotózunk és internetezünk. A második napot nagyon visszafogott működés esetén élhetjük túl töltés nélkül, de inkább el kell fogadnunk, hogy esténként bizony etetni kell majd a készüléket.

A Huawei P8 Lite megnevezése abból a szempontból jogos, hogy a P8 csökkentett képességű öccse, viszont még ezzel együtt is bőven a középkategória felső szegmensébe tartozhat, annyira ugyanis nem "lite". A kínai gyártó jól elválasztja a P8 sorozat három tagját, mind képernyőméretben, mind pedig tudásban különbséget lehet tenni a telefonok között. Tesztalanyunk ugyan a legkisebb tag, mégis bőséggel megállja a helyét, a középkategóriából pedig több dolog is kiemeli. A Kirin 620 SoC a nyolcmagos processzorral igen vígan meghajtja a HD kijelzőt, nem döcög a szoftver, szépen folyamatosan fut minden. A megjelenítő alapvetően jó, bár azért azt hibának rovom fel, hogy a fényerő nem túl acélos, főleg a nyári napsütésben gyűlhet majd meg a bajunk ezzel. A kamera viszont üde színfoltja a mobilnak, éles, részletgazdag és színhelyes képeket készít, talán a vakun kellene optimalizálni egy kicsit, hogy jókor exponáljon a fényképező. A dizájn szubjektív, láttunk már jóval szebb termékeket is a Huawei-től (főleg az Ascend Mate7-re lehet gondolni), a két SIM sem egyértelmű előny, főleg hogy választani kell a bővíthetőség és a két kártyás megoldás között, viszont mindenképpen jó, hogy erre is lehetőség nyílik. Az akkumulátoros üzemidő lehetett volna jobb, de azért egy napig ezt a telefont is elnyomkodhatjuk töltő csatlakoztatása nélkül. A 80 ezer forintos ár igazából nem túlzó, mert kevesebbért is lehet papíron közel ilyen képességű telefont venni, ugyanakkor a P8 Lite ki tud emelkedni ebből a mezőnyből a 2 GB RAM-mal, a nyolcmagos chipsettel és a jó kamerával. Másrészről viszont nem kell ahhoz sokat nyújtózkodnunk anyagilag, hogy egy lépcsővel komolyabb eszközre tehessük rá a kezünket. Mindkettőre van ráadásul házon belül példa, előbbire az Ascend G620s, utóbbira pedig a Honor 6 (jó, ez olyan is-is házon belüli). Kifutó modellként ellenfél lehet az LG G2, vagy a még mindig decens Nokia Lumia 830, de van még bőven versenytárs a piacon. A duál SIM, az erős hardver és a jó kamera miatt a tetszett plecsni kérdés nélkül jár, az ajánlott biléta viszont az akkumulátor karcsú mivolta és a kijelző gyengécske fényereje miatt már nem csapható rá a telefonra.

Huawei P8 Lite

Legendd

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

Specifikáció

Huawei P8 Lite
Huawei P8 Lite Általános
Technológia GSM/UMTS/LTE
Méret 143 x 70,6 x 7,7 milliméter
Tömeg 131 gramm
Színvariációk fekete, fehér
SIM-foglalat microSIM + nanoSIM (vagy microSD)
Kijelző
Kijelző átlója 5 hüvelyk
Kijelző felbontása 720 x 1280 pixel (294 ppi)
Kijelző típusa IPS-LCD kapacitív érintőkijelző
Színárnyalatok száma 16 millió
Hardver
SoC típusa HiSilicon Kirin 620
Processzor típusa 1,2 GHz-es, nyolcmagos ARM Cortex-A53
Processzor csíkszélessége 28 nm
Processzor utasításkészlete ARMv8
Grafikus chip Mali-450MP4
RAM mérete 2 GB LPDDR3
Memória
Telefonkönyv kapacitása dinamikus
SMS memória dinamikus
Belső tárhely 16 GB
Memória bővíthetősége microSD (128 GB-ig)
Adatátvitel
Frekvenciasávok GSM 900/1800/1900
UMTS 850/900/1900/2100 MHz
LTE 900/2100 MHz
GPRS / EDGE van / van
UMTS / HSDPA / HSUPA/ LTE van / 21,1 Mbps / 5,76 Mbps / 150 Mbps
LTE van, Cat.4
IrDA / Bluetooth nincs / 4.0 (A2DP)
WiFi 802.11 b/g/n, WiFi hotspot, WiFi direct
USB microUSB 2.0
Push-to-talk / RSS nincs / van
GPS vevő van
GLONASS van
NFC van
Alapfunkciók
Profilok néma/rezgés
Vibra funkció van
Kihangosítás van
Hangtárcsázás / hangvezérlés van / van
Hangrögzítés van
Ébresztés van
Prediktív szövegbevitel van
Szoftverek
Platform Android 5.0.2 (Lollipop)
WAP / HTML böngésző nincs / van
E-mail kliens van
Játékok telepíthetők
Valutakonverter telepíthető
Extra szoftverek Témák, Telefon-Kezelő, Nagyító, WPS Office, Todoist, Zinio, Twitter
Multimédia
Fő kamera 13 megapixeles, autofókuszos, dupla ledes villanó
Másodlagos kamera 5 megapixeles
Videófelvétel 1080p @ 30 fps
Zenelejátszó szoftver van, háttérben is fut
Hangszínszabályzó van
FM-rádió van
Üzemidő
Alap akkumulátor 2200 mAh-s lítium-ion
Internetezési idő ? óra
Beszélgetési idő ? óra
Zenelejátszási idő ? óra
Egyebek
3,5 milliméteres jack kimenet, gyorsulásmérő, közelségérzékelő, eseményértesítő led

Azóta történt

Előzmények

  • Kezünkben a Huawei P8 Lite

    A P8 középkategóriás kistestvére - amely a nagyszabású londoni bemutatót kihagyta - felbukkant a Veletechen, mi pedig kipróbáltuk.

  • Huawei P8 - nekik nem 8

    Erős csúcskészülékkel rukkolt elő a Huawei, amely a küllem és a kamerák tekintetében is megszorongathatja a riválisokat, ám hiba is becsúszott a gépezetbe.

  • Huawei Ascend G620s - a jövő a menő

    Újabb középkategóriás telefon került piacra, ám a kínai gyártó nem csak a Snapdragon 410 és a HD kijelző miatt dicsérhető, hanem az árazás miatt is.

  • Huawei Ascend G7 - ár-rés a pajzson

    A kínai gyártó egy olyan középkategóriás készüléket alkotott, amibe nagyon nehéz belekötni. Prémium minőség, remek szoftver, szuper akkumulátor, de mindezért túl sokat kérnek.

Hirdetés