Huawei Band / Honor Zero - amennyi kell

Tudás, összegzés

Az eszköz használatához az iOS-re és Androidra is elérhető Huawei Wear alkalmazás telepítése szükséges, amit sokan ismerhetnek, hiszen a TalkBand család és a Huawei Watch kezeléséhez is erre van szükség. Az app konfigurálása nem egy nagy feladat, első indítás után meg kell adnunk pár információt magunkról (a nemünk, a magasságunk, a testtömegünk és a születésnapunk érdekli a szoftvert), majd villámgyorsan létrejön a Bluetooth-kapcsolat az óra és az okostelefon között. Ezek után itt is nyomon követhetjük azt, hogy mennyit mozogtunk és aludtunk, az alkalmazás gyakorlatilag ezzel a két képernyővel rendelkezik. A Band segítségével egyébként viszonylag pontosan monitorozható az ágyban töltött idő, az eszköz különbséget tesz a mély- és a könnyed alvás között, illetve azt is számolja, hogy hányszor ébredtünk fel az éjszaka folyamán. A mozgást nyilván nem tudja ilyen finoman monitorozni, a lépéseinkből következtet ugyan a megtett távolságra, de ez csak annyira pontos adat, mint az ebből kiszámolt, elégetett kalóriaérték, aminek megértését azzal segítik a mérnökök, hogy valamilyen ételhez hasonlítják azt. 14 kalória például két szem eperben van.


[+]

Vannak persze extra funkciók is, például a tétlenség emlékeztető, amely előre beállított napokon képes szólni, ha egy ideig nem mozdulunk. Riasztás beállítására is van lehetőség, amely kizárólag az órán aktiválódik rezgés formájában. Az egyéb beállítási lehetőségek között azt lehet megadni, hogy a Bluetooth kapcsolat elvesztése esetén rezegjen-e az óra, illetve ki- és bekapcsolható a csuklómozdulattal indukált kijelzőébresztés, alapértelmezésben ugyanis dupla koppintásra jelenik meg rajta a tartalom. A push üzenetek küldése viszont részletes, alkalmazásszinten lehet megadni, hogy mik jöjjenek át a csuklónkra és mik ne. Van továbbá egy ne zavarj mód is, amit időzíteni is lehet, mondjuk éjszakára, így elkerülve, hogy az éjjel beeső emailek folyamatos rezgésre kényszerítsék a Bandet.


[+]

Az óra menürendszere nagyon egyszerű és jól átlátható, tulajdonképpen egy vertikálisan görgethető listáról van szó, amelynek első eleme maga az óralap, ami minimálisan személyre szabható, két analóg és két digitális elrendezés közül választhatunk. Az órán elérhető beállítások között más érdemi dolog nincs is; innen lehet újraindítani vagy kinullázni az órát, illetve megnézhetjük a firmware verzióját is, egyiket sem fogjuk sűrűn igénybe venni. Épp ezért a jobbra menő ujjmozdulatot nem is fogjuk gyakran használni, ezzel lehet ugyanis a menüstruktúrában egy szintet feljebb lépni, de mivel almenüből csak ennyi áll rendelkezésre, nem fogunk elveszni a szintek között. A főmenüben a megtett lépéseket, az elégetett kalóriamennyiséget, illetve az alvással töltött időt csodálhatjuk meg, illetve elindíthatunk egy stoppert, ha futni szeretnénk, ami az aktivitás végén nem csak az eltelt időt, hanem a megtett lépéseket és az elégetett kalóriamennyiséget is megmutatja.


[+]

Az értesítéseknél sincs nagy varázslat, bejövő hívás esetén megjelenik a hívó fél neve vagy telefonszáma, a hívást pedig az óráról is el lehet utasítani. A szöveges üzenetetek rendben megjönnek, de csak elolvasni lehet őket, válaszra nincs opció. A Facebook Messenger üzenetei viszont nem is jönnek át, csupán arról kapunk tájékoztatást, hogy valaki ránk írt; mindezt egyébként kizárólag rezgéssel közvetíti felénk tesztünk tárgya, a kijelző csak akkor kapcsol be, ha mi akarjuk, ami egy elég kulturált megoldás. Ez a szó egyébként jól leírja az egész kiegészítőt, amely hazánkban 25 ezer forintos áron vásárolható meg, illetve szolgáltatói kínálatban, bundle csomagban is elérhető valamilyen Huawei eszközhöz csomagolva. A hölgyek számára kimondottan jó ajánlatnak tűnik, a férfiak viszont csak akkor vásárolják meg, ha előtte van lehetőségük felpróbálni, így fognak ugyanis rájönni, hogy vonzó ár és kellemes anyaghasználat ide vagy oda, ezt nem az ő csuklójukra álmodták meg a kínai mérnökök.

Huawei Band (Honor Zero)

Bocha

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

Azóta történt

  • Fitbit Blaze - mozgás a négyzeten

    Az amerikai vállalat legújabb viselhető eszköze okosóraként nem feltétlenül állja meg a helyét, a sportban viszont nagyon hasznos társ, az üzemideje pedig egészen elképesztő.

  • No.1 D6 - egyébként a szíja elég jó

    Egy Android operációs rendszerrel szerelt óratelefon járt nálunk, ami elvileg okosóraként is használható, és bár darabjait nézve nem is rossz, a valóságban használhatatlan.

  • Huawei Color Band A1 - a napra lehet nézni

    A Huawei pofás ketyerével lép a filléres aktivitásmérők piacára. A Color Band A1-et nálunk feketében járt, ám elérhető trendi színekben, és mérhető vele az edzésmunka, illetve az UV-sugárzás.

Előzmények

  • Samsung Gear S2 - egy gyűrű mind felett

    Öt perc használat és kiderül: a kijelzőt körbevevő lünettájával jó irányba mozdította el a Samsung az okosóra piacot. Vajon a Tizen OS és persze a hozzá kapcsolódó fejlesztői közösség is felnő a feladathoz?

  • Huawei Watch - pontosan egy klasszikus

    Okos, gyönyörű, érzi a szívdobbanásom és gondosan felügyeli minden lépésem. Ez nem az eszményi feleség, hanem csak egy okosóra. De abból az eddigi legszebb.

  • GOCLEVER Chronos Eco okosóra teszt

    Elsősorban a konkurens termékekhez képest rendkívül alacsony árával hívja fel magára a figyelmet a GOCLEVER alacsony fogyasztású kijelzővel szerelt okosórája, ami kicsit bugos ugyan, de használható.

  • Oukitel A28 - sokat ígér

    A mediatekes SoC-vel felszerelt okoskütyü rozsdamentes acél házzal, bőrszíjjal, pulzusszám mérővel, Bluetooth kihangosító funkcióval és kedvező árcédulával támad, ám a sikere az új platformon áll vagy bukik.

Hirdetés