HTC U Ultra - nekifutnak újra

Gyönyörű és elegáns lett a tajvani gyártó legújabb csúcskategóriás phabletje, azt viszont továbbra is elég nehéz megfogalmazni, hogy ilyen árképzés mellett miért érdemes megvásárolni.

Hardver, Sense UI

Jó eséllyel nem sokáig volt kérdés, hogy ebbe a csúcsmodellbe is Qualcomm lapka kerül, ám az LG-hez hasonlóan a HTC sem akarta kivárni, hogy a Snapdragon 835-szempontból elsőbbségi jogot élvező Samsung Galaxy S8-duó bevezetése után néhány héttel vagy hónappal dobhassák csak piacra a csúcsphabletet, így megmaradtak a tavalyi Snapdragon 821-nél. Számos alkalommal volt lehetőségünk kipróbálni ezt a rendszerchipet, ami a HTC remekül optimalizált felületével karöltve igazán jó párost alkot a U Ultrában, ráadásul a Qualcomm-féle Quick Charge 3.0-támogatás kihasználása mellett sem melegszik durván. Némi langyosodás a hátlap felső részén vehető észre, ha komolyan megterheljük a hardvert, de a hétköznapok során jó eséllyel nem sokan fogják ezt megtapasztalni.

Teljesítmény-teszt
Benchmark HTC U Ultra Google Pixel XL Huawei Mate 9 Samsung Galaxy S7 edge
Rendszerchip Snapdragon 821 Snapdragon 821 HiSilicon Kirin 960 Exynos 8890
AnTuTu Benchmark 6.x 139627 pont 141586 pont 125937 pont 137454 pont
Vellamo Browser 5362 pont 4945 pont 7307 pont 7169 pont
Vellamo Metal 3764 pont 3072 pont 3355 pont 3054 pont
Geekbench 4 (single/multi) 1723 / 4073 pont 1555 / 4030 pont 1930 / 5930 pont 1838 / 5343 pont
GFXBench Man. onscreen 24 fps 30 fps 35 fps 27 fps
GFXBench Man. offscreen 38 fps 48 fps 30 fps 41 fps
GFXBench T-Rex onscreen 42 fps 55 fps 60 fps 53 fps
GFXBench T-Rex offscreen 70 fps 93 fps 71 fps 87 fps

A belső tároló méretével nem lesz gondunk, hiszen alapváltozatban is 64 GB-ot kapunk, amiből ugyan 11-et azonnal lefoglal rendszer, de igény szerint microSD kártyával bővíthető. Az viszont jóval zavaróbb, hogy ext4 fájlrendszere miatt nem annyira gyors, mint a legerősebb konkurensek, egy-egy játék betöltésére olykor indokolatlanul sokat kell várni a hardverhez képest.

A Sense UI továbbra is egy rendkívül szerethető, jól optimalizált felület A Sense UI továbbra is egy rendkívül szerethető, jól optimalizált felület
A Sense UI továbbra is egy rendkívül szerethető, jól optimalizált felület [+]

Ahogy illik, a csúcsmodell a legfrissebb főverzióval startolt, a Sense felülettel kiegészülő Android 7.0 rendszer igazán pörgősen fut, gyorsak az animációk, átláthatóak a menüpontok, és a másodlagos kijelző is pont úgy van jelen, ahogy kell. Az alapvetően értesítések megjelenítésre szolgáló megjelenítő érintésérzékeny, balra-jobbra lapozható, fekete hátteres menüvel bír, amin keresztül gyorsan elérhetünk kedvenc névjegyet vagy alkalmazást, ellenőrizhetjük az időjárás-előrejelzést, vezérelhetjük a zenelejátszót, vagy akár közelgő naptáreseményt, aktuális jegyzetet is megnézhetünk rajta.

Remekül hozták össze a friss Android új funkcióit a gyártói extrákkal Remekül hozták össze a friss Android új funkcióit a gyártói extrákkal
Remekül hozták össze a friss Android új funkcióit a gyártói extrákkal [+]

A rendszer már megszokott módon témázható, a tajvani gyártó pedig továbbra is jó érzékkel hozza össze saját extra szolgáltatásait a Material Design-irányelvekkel. A kezdőképernyőn meg tudnak jelenni a Windows Mobile-korszakból ismert HTC-s widgetek, de vadonatújak is vannak, a testreszabhatóság piros pontot érdemel. Megmaradt a BlinkFeed nevű hír-összegyűjtő szolgáltatás, ami a kezdőképernyő bal oldali állomása, és jól összekonfigurálva tökéletesen megoldja a két percem van, nincs semmi konkrét tervem, csak átnézem a híreket típusú felhasználást, hiszen a Facebook, a LinkedIn és a böngésző megnyitása nélkül, ömlesztve küldi a lényeget.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • HTC

Azóta történt

Előzmények

  • MWC 2017: Kezünkben a HTC U Ultra és U Play

    A szójátékok méregdrága mobiljai már január óta ismertek, de az MWC az első nagyobb kiállítás, ahol ténylegesen ki is lehet ezeket próbálni.

Hirdetés