HTC Touch Pro - több, de nem elég

Szoftverek, GPS

A TouchFLO önmagában is megért egy fejezetet, ezért inkább a további, előre telepített programokról lesz most szó. Egyrészt itt van nekünk a teljeskörű Office, amellyel szerkeszteni is lehet a dokumentumokat, akad PDF olvasó és WinZip is. A többi előre telepített alkalmazásról majd a multimédiánál is az adatátviteli lehetőségek részletezésénél érdemes írnunk, mert oda kapcsolódnak.

HTC Touch Pro

Nagyon jól áll viszont a Touch Pro a játékok forntján. A Bubble Braker és a Solitaire nem szorul ismertetésre, de ezeken felül még három darab, PDAMill fejlesztésű szoftvert találhatunk (a gyártó magyar cég, a Nav N Go érdekeltségi körébe tartozik, mondhatni, hogy ebből nőtt ki). A The Corsair nevű okosság elég egyszerű cucc, le kell lőni a hajón felbukkanó kalózokat ujjunk megfelelő helyre történő nyomásával, a dolgot inkább az nehezíti, hogy gyakran újra kell tölteni a stukkert (ezért kétkezes játékmód javasolt), olykor felbukkannak különböző nők, akiket nem célszerű kinyírni, illetve az égből mindenféle bónusz potyog alá, amelyek pénzt, illetve életet adnak.

HTC Touch Pro

A másik PDAMill játék egy táblás okosság, sakk, dáma és reversi (ennek van magyar neve?) található benne. Az AI egész okos, reversi kapcsán jókat csatáztunk, de onnantól, hogy az ember befészkeli magát minél több sarokba, már nyert ügye van. Van még egy bowling okosság, amit szintén ujjal kell vezérelni, finoman szólva sem voltam benne sikeres.

HTC Touch Pro

A Touch Pro saját játéka a Teeter. Ez már a Diamondban is benne volt, a készülékbe épített mozgásérzékelő adja a vezérlést, s egy golyót kell beküldenünk a zölddel jelzett lukba, miközben el kell kerülni a fekete lukakat. A dolog eleinte egyszerű, aztán a 15. pályától durva, mert nem egyenletes a felület, amelyen haladunk, hanem – stílusosan – olyan háromszögekből áll, mint a Touch Pro hátlapja.

HTC Touch Pro

A GPS vevő érzékenységéről csak annyira tudok nyilatkozni, hogy a műholdak megtalálását a QuickGPS szoftver segítheti, amely a netről lerántja a holdak ismert koordinátáit, így a navigációs szoftverek azokat könnyebben, gyorsabban meglelik. Az iGO sajnos – hiába a bővíthető memória – nem volt hajlandó elindulni, sem a hivatalosan kapható darab, sem pedig az i900-ban próbált, még forgalomban nem lévő verzió. A Garmin XT elvileg megy, a PDAMill játékok megléte viszont reménykedésre ad okot: bízzunk benne, hogy a magyar nyelvű Touch Pro megjelenésekor már lesz valamiféle hivatalos megoldás is az iGO futtatására.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • HTC

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés