HTC Touch Diamond - tényleg majdnem

TouchFLO 3D

Most pedig következzen a rendszer szíve, a TouchFLO 3D rendszer. Az elnevezés kicsit félrevezető, ugyanis a GUI egyáltalán nem 3D-s, míg az előző változat tulajdonképpen az volt, gondoljunk csak a forgatható kockára. A hiány ellenére az új felület érzésem szerint sokkal jobban kezelhető, csak kicsit lassúcska. Maga a rendszer egyébként egy Today plug-in, a rendszer viszont fel van készítve mindenre, használata mellett más beépülő modult nem lehet kiválasztani. Mielőtt rátérnénk a használhatóságra, nézzük meg az általunk készített bemutató videót - a minőség miatt elnézést kérnék, Samsung G810-zel lett felvéve.

Azt hiszem jól látszik, hogy az egyes pontok közötti váltás 1-2 másodpercet vesz igénybe, ami elég frusztráló. Maga a váltás egyébként reccenésmentes, ami miatt olyan érzésem volt, hogy a késés nem erőforráshiány miatt van, hanem egyszerűen így lett megcsinálva a program. Az egyes részek között három módon tudunk váltani. Az egyik, ha rábökünk a megfelelő ikonra, a másik, ha ujjunkat a képernyő közepén horitonzálisan mozgatjuk, a harmadik, ha az ikonokat tartalmazó soron rajta tartjuk az ujjunkat - utóbbi megszemlélhető a videó elején, véleményem szerint ez a leggyorsabb és legkényelmesebb módja a léptetésnek.

Az első fül egy amolyan készenléti képernyő, variálható háttérképpel. Itt nagyban láthatjuk az aktuális időt, alatta az elmulasztott hívások és a naptár gyorsindító ikonja található. A második egy tárcsázófelület, kedvenc partnereink fotója is megjelenik, amik között ujjunkat vertikálisan mozgatva tudunk lapozgatni. A bal alsó szoftveres gombot (All People) megnyomva érhetjük el a telefonkönyvet, itt az iPhone-ból ismert megoldással tudunk lapozni a kezdőbetűk között. A görgetőrutin természetesen nem maradt ki a szolgáltatáskínálatból, a Windows Mobile alapú eszközök közül itt a legkiforrottabb, már-már az iPhone szintjén mozog, bár egy kis késés azért tapasztalható hozzá képest.

A harmadik és negyedik pont az üzeneteké, előbbiben az SMS-eket, utóbbiban az e-maileket láthatjuk, már ha megfelelően konfiguráltuk az Outlookot. Őszintén szólva nekem a szöveges üzeneteket kezelő résszel volt a legtöbb bajom. Fel-le mozgatva ujjunkat itt is tudunk lapozni az üzenetek között, az animáció nagyon látványos, az egyes üzenetekre rábökve viszont legalább 5 másodpercet kell várnunk, mire elindul az Outlook, ami sok, nagyon sok. Az SMS-eket itt is chatszerű nézetben láthatjuk, ami jó, de ez a rész tényleg olyan lassú, hogy az már a használhatóság rovására megy.

Ezek után következik az internetes fül, innen indíthatjuk el az Opera Mobile 9.5-ös böngészőt és a YouTube videók nézésére alkalmas keretprogramot, róluk később. Hatodikként a képnézegetővel találkozhatunk, a képek között lapozgathatunk, egyet kiválasztva pedig elindul a dedikált képnézegető alkalmazás. Ezt már ismerjük a Touch Slide modellből, ujjunkat tudunk zoomolni és lapozgatni, újdonság viszont, hogy a giroszkópnak köszönhetően a szoftver a gép helyzetének megfelelően fordítja az aktuális fotót. A kamera szoftverét egyébként szintén erről a fülről érhetjük el.

A következő lap a zenelejátszó alkalmazásé, róla kicsit később. Mögötte találjuk a rendszerbeállítások fülét.

A lista végén találjuk a programok gyorsindítóját. A TouchFLO 3D viszont nem merül ki ennyiben. A felső tálcára kattintva a fent látható kép ugrik elő, segítségével ujjunkat is könnyedén birizgálhatjuk az itt található dolgokat, például a hangerőt.

A csomag része egy feladatkezelő program is, aminek előnye egyrészt az, hogy az X gomb valóban bezárja az éppen futó programot (már ha úgy állítjuk be), másrészt hogy a jobb felső sarokban lévő ikonra bökve láthatjuk az épp futó alkalmazásokat, melyeket egyúttal könnyedén be is zárhatunk. A Start menü szintén az ujjal való használathoz lett igazítva, az egyes sorok kellően nagy méretűek. A hívásmegszakító gomb funkciója is szabadon variálható, hosszú lenyomás esetén például lezárhatjuk vele a billentyűzárat vagy lenémíthatjuk kedvenc masinánkat.

A virtuális billentyűzet is megújult, három nézete van, mindegyik látható fent. Én az elsőt, azaz a teljes QWERTY kiosztást használtam, igen kellemesen kezelhető, az egyetlen gondja, hogy sokat eltakar a képernyőből. Körülbelül minden olyan benne, mint az iPhone-on lévőben, a félreütéseket korrigálhatjuk, mivel a cucc csak akkor írja be a kívánt karaktert, mikor ujjunkat felemeljük a képernyőről. Szótár van, a magyar nyelvet természetesen nem tartalmazza, így a szókiegészítés csak az angol szavak esetén működik. Van "fél QWERTY" és telefonos nézet is, ezek járművön való használat esetén biztosan jól jönnek. A szoftverfejlesztők egyébként arra is odafigyeltek, hogy az egyes nézetek közötti váltás se legyen nehézkes, az egyes módokat megjelenítő lista is simán használható ujjal.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • HTC

Azóta történt

Előzmények