Gigabyte GSmart Mika M2 - szemből kemény

Külső

Nem fogunk hátast dobni, ha meglátjuk a Mika M2-t, inkább a szerény eleganciára mentek. Enyhén lekerekített sarkok, egyenes vonalak, szürkés színű csík a széleken, csicsa sehol. Méretben viszont egész ügyesen sakkoztak a mérnökök, mert bár nem egy apró jószágról van szó, a kijelző szélén és alatt-felett lévő területek nem drasztikusan nagyok. A 8,5 mm-es vékonyság mindenképp előny, és meglepő, hogy a gyári adatok szerint 150 grammos súly mennyire nem érezhető, se kézben, se zsebben. A jó fogást elősegíti a fekete hátlap matt, puha tapintású felülete is (a fehér nem ilyen), illetve ez egyúttal a minőséget is emelné. Azért írom feltételes módban, mert a felhasznált anyagokkal semmi gond nincs, viszont érthetetlen okból az egyébként igen szorosan illeszkedő hátlap hajlamos hangot kiadni magából, amikor megmarkoljuk. Lötyögés vagy illesztési probléma ezzel együtt sincs, de sajnos ez ront az összképen.

Gigabyte GSmart Mika M2
[+]

Az előlapon viszont nem lesznek ilyen problémák, ugyanis az egészet üveg borítja. Nem is szimpla üveg ez, hanem a japán Asahi Glass által gyártott, a Vickers-keménység szerint 7H besorolású karcálló bevonat. Ugyanez a cég gyártja a Dragontrail üveget is, a Mika M2-n lévő változat ellenálló képessége ugyanolyan, de nem tartozik ebbe a sorozatba. Az üveg mögött egy 5 hüvelykes, 720p HD felbontású IPS panelt találunk. Képminőségben nincs is vele különösebb probléma, a színhőmérséklete egész jó, ám a szokásos mérési táblázatunkból is látszik, hogy a maximum fényereje nem valami sok. Ezt akkor tapasztalhatjuk, ha ragyogó napsütésben szeretnénk használni, mert olyankor nem sokat látni a kijelzőből. Alul a jól ismert három androidos érintőgombot találjuk, melyek fehéren világítanak. Felül pedig előlapi kamerát, fény- és közelségszenzort, illetve hangszórót találunk. Beszélgetéskor nem volt probléma, a hangminőség megfelelő, viszont egy kicsivel több hangerő jól jött volna a zajosabb utcákon. Nagy kár, hogy az állapotjelző LED-et is kihagyták, pedig hasznos lett volna.

Kijelző-teszt
Mérés Gigabyte Mika M2 Alcatel Idol 2 S ASUS Zenfone 5 Prestigio 5508 DUO
Fehér fényerő 347 nit 522 nit 236 nit 428 nit
Fekete fényerő 0,39 nit 0,52 nit 0,32 nit 0,46 nit
Kontrasztarány 891:1 1002:1 739:1 931:1
Színhőmérséklet 6902 K 12360 K 7392 K 7848 K

Hogyan mérjük a kijelzőt?

Hátul nincs ennyi látnivaló, a lapos, mattszürke felület uralja a terepet. Egészen alul látjuk a kihangosító nyílását, ide se ártott volna még némi plusz hangerő, legalábbis multimédiás használat esetére. Mivel az előlapon semmi márkajelzés nem volt, itt azért már egy GSmart felirattal találkozunk a beazonosítás kedvéért. Még feljebb pedig a kamera optikája helyezkedik el, mellette a LED vakuval.

Gigabyte GSmart Mika M2
[+]

Oldalra csak a legszükségesebb dolgok kerültek, így aztán alulra és a bal felére nem is jutott semmi (a mikrofon az előlapon van). Jobbra futunk bele a hangerőszabályzóba és a bekapcsoló/lezáró billentyűbe, míg ha a felső részt nézegetjük, akkor ott egy microUSB-t és egy 3,5 mm-es jack kimenetet fogunk látni. Apróság, de a hátlap leszedéséhez szükséges „rést” ügyesen elrejtették, annyira, hogy elsőre én is csak nézegettem, hogy hogyan férek hozzá a belsejéhez.

Gigabyte GSmart Mika M2
[+]

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés