Fitbit Blaze - mozgás a négyzeten

Az amerikai vállalat legújabb viselhető eszköze okosóraként nem feltétlenül állja meg a helyét, a sportban viszont nagyon hasznos társ, az üzemideje pedig egészen elképesztő.

Sportolás

A Fitbit Blaze elsősorban a mozgás monitorozására való, ezen belül egyaránt használható a napi teljesítményünk és a különféle edzések megfigyelésére. A használathoz telepítenünk kell a Fitbit alkalmazást, amellyel kapcsolatban jó hír, hogy nem csak iOS-re és Androidra, hanem OS X-re és Windowsra is elérhető, ez utóbbi esetben a telefonok, tábla- és számítógépek egyaránt támogatottak (a Windows 10, annak mobilos változata és a Windows Phone 8.1 szerepel a kompatibilis rendszerek között).


[+]

A futóknak és a túrázóknak érdemes okostelefonnal használniuk, ugyanis az eszközben nem található beépített GPS-vevő, de az okostelefonban lévő egységeket tudja használni arra, hogy térképen is megjelenítse azt, hogy merre jártunk. Az okostelefonok esetében különféle értesítések is használhatók, de erről csak a következő oldalon lesz szó.


[+]

Az alkalmazás konfigurálása nem nagy mutatvány, ugyanakkor a menürendszer első ránézésre túlságosan összetett. Az alapértelmezett felület a dashboard, ahol láthatjuk, hogy az óra éppen csatlakozik-e a készülékhez, mennyi a pulzusunk, illetve a napi aktivitásunkról részletes tájékoztatást is kapunk: hány kilométert mozogtunk, hány kalóriát égettünk el, hány emeletnyi lépcsőt másztunk meg, illetve úgy összességében mennyi időt töltöttünk aktív mozgással. Ugyanitt látható az alvásunkkal kapcsolatos log is, ezen adatok mindegyike kattintható és részletesen elemezhető, ha például rábökünk az aktuálisan elégetett kalóriamennyiségre, akkor az elmúlt napok pontos adatait, valamint az ezen értékekből összeállított grafikont csodálhatjuk meg. Az eszköz memóriájában egyébként 7 napnyi adat fér el úgy, hogy perces pontossággal láthatunk mindent, összességében pedig 30 napot tárol, érdemes tehát legalább hetente szinkronizálni valamilyen eszközzel, ha nem okostelefonnal használjuk. A pulzusunkat edzés közben másodpercenként, egyébként 5 másodpercenként figyeli, de a funkció ki is kapcsolható.


[+]

Ezen információkat kevésbé részletesen magán az órán is megnézhetjük, ha a horizontálisan görgethető menürendszerben egy ikonnyit lapozunk jobbra az óralapról; az alvásunkra vonatkozó információk itt nem érhetők el, de a lépések száma, a megtett kilométer, a pulzus, az elégetett kalóriamennyiség és a megmászott emeletek száma igen. Ha még egyet jobbra lépünk, az edzésekhez jutunk, itt hét darab edzéstípus közül választhatunk: futás, biciklizés, séta, súlyokkal történő gyakorlatozás, futópad, elliptikus gép és konditermi tevékenység. Az első háromnál bekapcsolható az okostelefon GPS-ének használata is. A következő menüpont a FitStar, ahol két olyan gyors edzést kapunk, amelyekhez az instrukciók magán az órán jelennek meg. A 7 perces edzés 13 gyakorlat segítségével mozgatja át az egész testet, többek között fekvőtámasz, hasprés, plank található benne, míg a 10 perces változat 11 gyakorlattal gyötör minket.


[+]

A Blaze apró kijelzőjén nagyon jól lehet navigálni, a felhasználói felület jól átlátható és korrekt sebességgel teszi a dolgát, ebből a szempontból a Fitbit újdonsága kiváló partner a mozgásban. Az oldalt elhelyezett gombok is hasznosak, csak úgy a menüben semmilyen funkció nem társul hozzájuk, edzés közben viszont sok funkció átkerül, elősegítve azt, hogy akár futás közben is könnyedén tudjuk használni. Ugyanakkor a pulzusmérővel kapcsolatban felmerülhetnek kifogások, tapasztalataink szerint hajlamos 10-30%-kal nagyobb értéket mutatni. Nálam a nyugalmi pulzust rendben mérte, de a családtagoknál ülő helyzetben is hajlamos volt 90-100-as értéket mutatni úgy, hogy egy igazi pulzusmérő szerint 70 volt a valóság. Nálam séta közben mutatott 90-100 körüli értéket, amit nem ellenőriztem le más mérőeszközzel, de soknak találtam. Ez viszont az egész eszköz használhatóságát kérdőjelezi meg, lévén sportolás közben pont az a legfontosabb, hogy a megfelelő tartományban tartsuk a szívritmusunkat.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • No.1 D6 - egyébként a szíja elég jó

    Egy Android operációs rendszerrel szerelt óratelefon járt nálunk, ami elvileg okosóraként is használható, és bár darabjait nézve nem is rossz, a valóságban használhatatlan.

  • Fitbit Ionic - erre még gyúrni kell

    Kipróbálja magát a Fitbit az okosórák között baltával vágott, retro ketyerét adva a sport mellé. Ám okosoldalról inkább csak jövője van, mint jelene.

  • Hosszabb lett a Pebble órák terméktámogatása

    A FitBit meghosszabbította a Pebble okosórák terméktámogatását és a szolgáltatásokat, amely így nyár közepéig biztosított.

  • Fitbit Versa - kis lépés a FitBitnek

    ...jó sok a sportembernek. A problémás Ionic után a Versa egy kényelmesebb és kiforrottabb aktivitásközpontú okosóra. A jelentős áresés áldozatai viszont éppen sportoláskor okoznak csalódást.

Előzmények

  • Pebble Time Round - ugyanaz kerekben

    A legújabb Pebble nagyjából ugyanazt tudja, mint négyzetes kijelzős Time, csak sokkal légiesebb. Cserébe gyengébb is az üzemideje.

  • Asus ZenWatch 2 - kilóg a sorból

    Újabb Android Wear-alapú okosóra jutott el hozzánk, szinte mindent tud, amit egy ilyen eszköztől jelenleg elvárhatunk, egy-két aprósággal meg kell békélnünk, cserébe kedvezőbb árral számolhatunk.

  • Runtastic Moment Basic - futottak még

    A futóalkalmazásáról ismert Runtastic a bluetoothos aktivitáskövetők között is kipróbálja magát. A legalapvetőbb modellt szíjaztuk fel a karunkra.

  • Huawei Band / Honor Zero - amennyi kell

    Itthon Huawei Band néven kapható a kínai cég minimalista, alapvetően nőknek ajánlott okosórája, ami elérhető áron nyújt pont annyit, amennyit kell neki.

Hirdetés