Evolveo StrongPhone D2 - okosan az erővel

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

A lapkakészlet ugyan nem támogatja a 4G/LTE hálózatokat, a maximum 21,1 Mbps letöltési és 5,76 Mbps feltöltési sebességet garantáló HSPA-t viszont igen, ráadásul a két SIM kezelése sem okoz az SoC-nek gondot. A D2-be két darab normál méretű kártyát helyezhetünk, viszont ezek csak standby módban képesek kooperálni, ha az egyikről indítunk egy hívást, a másik nyugalomba vonul. Híváskor a hangminőség elég jó, hiába az erős szigetelés, ez nincs káros hatással a hangszóróra. Adatkommunikációs szempontból ki kell még emelni a 802.11b/g/n WiFi-t, melyen keresztül az internetet is megoszthatjuk, a Bluetooth 4.0-t, valamint a beépített A-GPS modult. Navigálni közepesen jól lehet, a GLONASS hiánya miatt főleg az telik időbe, amíg a telefon feleszmél, hogy merre járunk, utána már nem okoz gondot a helymeghatározás. A microUSB 2.0-s, ezen keresztül lehet tölteni a masinát.

Evolveo StrongPhone D2 Evolveo StrongPhone D2

A böngésző korrekt sebességgel kecsegtet, a hardver bőségesen elég ahhoz, hogy a program gördülékenyen fusson. A browser segítségével számos lapot nyithatunk meg a háttérben, legfontosabb szolgáltatása mégis az, hogy egy kis ügyeskedéssel (telepítőfájl segítségével) a Flash is aktiválható. A honlapok könnyedén betöltődnek, még a sok képet tartalmazó komplex szájtokkal is megküzd a telefon. A nagyítás két ujjal a legegyszerűbb, dupla koppintás esetén pedig az olvashatóság lesz könnyedebb, hiszen ilyenkor a sorok a képernyő széléhez igazodva jelennek meg. A honlapokat offline olvasásra menthetjük még el, hogy internet nélkül is szemezgethessünk például a Mobilarena hasábjainak tartalmából.

Evolveo StrongPhone D2
[+]

Az igazi attrakciót a 4500 mAh kapacitású akkumulátor szolgáltatja, ekkora telepet ritkán látunk egy okostelefonban, bár azért a Lenovo és a Huawei erősen próbálkozik ezzel. Nyilván helyből nem volt hiány, ám a téglalap alakú energiaforrás ettől még dicsérendő, pláne úgy, hogy ezzel akár három napos üzemidőt is kihozhatunk a telefonból, köszönhetően az alacsony fogyasztású SoC-nek. Ez egyébként normál használat esetén értendő, tehát folyamatos email szinkronizáció, némi böngészés és fényképezés mellett. Készenlétben alig merül a telefon, ez tipikusan az a masina, amit egy hosszabb túrázás alkalmával is magunkkal lehet vinni.

Evolveo StrongPhone D2
[+]Evolveo StrongPhone D2 vs. BlackBerry Q10

Értékelés: Evolveo StrongPhone D2
Külső
Ergonómia 6 pont
Anyaghasználat 10 pont
Összeszerelés minősége 10 pont
Kijelző mérete, minősége 7 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 7 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 7 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 8 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 7 pont
Multimédia
Vizuális 6 pont
Audio 8 pont
Egyebek
Üzemidő 9 pont
Ár/érték aránya 8 pont
Hogyan értékelünk?

A Evolveo StrongPhone D2 egy hiánypótló eszköz. Nem azért, mert ne lennének már strapatelefonok, hanem azért, mert vegyíti az újfajta és a régi hagyományos készülékek pozitív tulajdonságait. Az IP67 védettségnek és az ütésállóságnak köszönhetően szinte bármilyen környezetben használni tudjuk a szerkezetet, a robusztus, viszont erőteljes megjelenés pedig még majdhogynem széppé is teszi kedvencünket. A hardveres híváskezelő gombok szintén nem számítanak mindennapinak, az mondjuk még mindig elég nagy hiba, hogy ezeket nem lehet szoftveresen kikapcsolni. A kijelző jól szolgál, nagy öröm, hogy a gyártó IPS-panelt használt, még ha ez nem is a legjobb verzió a piacon. A hardver persze idejétmúlt, de a módosítatlan Android rendszernek köszönhetően még így sem kell panaszkodnunk a sebességre. Nem úgy a kamerára, ami ugyan fejlődött, de értelmes minőségű képeket még mindig nem lehet lőni vele. A konkurensekre viszont az akkumulátorral mér óriási csapást az Evolveo, bizony a felhasználók nem akarnak elesni a hosszú üzemidőtől azért, mert egy telefon okos és strapabíró, amit a csehek megértettek és megoldottak. Az ellenfelek így nézhetnek, mint Rozi a moziban, a nemrég tesztelt Caterpillar B15Q például jóval drágább, elmarad üzemidőben, ellensúlyozva ezt viszont számottevően erősebb, a házon belüli versenyző pedig a StrongPhone Q4, ami szintén lekörözi teljesítményben főszereplőnket, de nagyjából húszezer forinttal drágább, ám legalább kérhető nagyobb akkuval. A D2 68 ezer forintos ára tehát az előbbiek fényében nem rossz, egyértelmű, hogy rétegtermék a cucc, viszont saját kategóriájában abszolút helytáll, és két év magyarországi garancia érvényesíthető rá. Én azt mondom, ennyiért a legújabb StrongPhone modell igenis nagyon tetszetős lett.

Evolveo StrongPhone D2

Legendd

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • Caterpillar B15Q - hasítófűrész

    A munkagépekkel foglalakozó amerikai vállalat most egy újabb strapatelefonnal jelentkezett, mely már négymagos processzort, Android KitKatet, és vakus kamerát kapott.

  • Maxtron IP67-1 - csavarosan a napsütésből

    Az indonéz gyártó újdonsága robusztus külsővel hívja fel magára a figyelmet, két SIM-et kezel, ezen kívül ellenáll a víznek és a pornak.

  • Evolveo StrongPhone X1 - olcsó strapabírás

    A csehek újdonsága a strapatelefonok kategóriájában próbál szerencsét, mely vízálló és ütésálló burkolata mellett a két SIM kezelésének lehetőségét vonultatja fel.

  • Evolveo StrongPhone Accu - feltöltődés

    A cseh gyártó legújabb stapatelefonja nem csak ütésállósággal, kellemes árral és extrém hosszú üzemidővel szolgál, hanem akár külső akkumulátorként is bevethető.

Hirdetés