Evolve Gladiator RG400 - brékó, brékó!

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

Adatkommunikációs téren egy négysávos (850/900/1800/1900 MHz) GSM-modult kapunk, a mobil internet legfeljebb GPRS sebességen üzemel. Emellett egy Bluetooth-egység (2.0-s verzió) és a már említett walkie talkie modul lapul a hátlap alatt. A telefon két SIM-et kezel egyszerre, ám egy bejövő hívás során a másik kártya inaktív módba vált, azaz nincs dual active standby funkció. Telefonálás közben rendben volt a hangminőség, mindkét oldalon érthető volt a beszéd.


[+]

A hátlap alatt egy 1700 mAh kapacitású lítium-ionos akkumulátor lapul, mely az okostelefonok mezőnyében is megállná a helyét. A hivatalos adatok alapján egy feltöltéssel 170 óra készenléti időre és 510 perc beszélgetésre számíthatunk. Bár mi csak néhány napja nyüstöljük a mobilt, a töltöttségjelzőn nem látszott a használat nyoma; véleményünk szerint egy hétig simán elmegy egy feltöltéssel.

Értékelés: Evolve Gladiator RG400
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 9 pont
Összeszerelés minősége 10 pont
Kijelző mérete, minősége 4 pont
Belső
Kezelhetőség 6 pont
Sebesség 6 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 1 pont
Felhasználói felület élménye 2 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 8
PIM funkciók 3 pont
Adatkommunikációs képességek 2 pont
Multimédia
Vizuális 3 pont
Audio 8 pont
Egyebek
Üzemidő 9 pont
Ár/érték aránya 6 pont
Hogyan értékelünk?

Egy strapamobilt teljesen máshogy értékel az ember, mint egy okostelefont. Míg utóbbiak esetén a testre szabási lehetőségek hiánya, a gyenge kamera, a néhol ésszerűtlen, olykor nehézkes vezérlés, a visszafogott adatkommunikációs képességek és a fapados böngésző mind-mind lehúzó tényezők, tesztalanyunk esetében viszont más a helyzet. Itt sokkal fontosabb a vízzel és porral szembeni védettség, mely jelen esetben az IP67 szabványnak felel meg, a vaskos kialakításnak köszönhetően pedig a nagyobb eséseket is túléli az eszköz. Pozitívum továbbá a walkie talkie funkció is, valamint a két SIM kezelése is örömteli.

Az Evolve Gladiator RG400 kártyafüggetlenül 50 ezer magyar forintba kerül, ami igen sok pénz, a funkcionalitást elnézve jóval több a kelleténél. Ha valakinek nincs szüksége a walkie talkie-ra és csak egy SIM-kártyát használ, érdemes lehet elgondolkodni az elődön, mely egy tízessel olcsóbb tesztalanyunknál. Az előző Gladiator mellett szól az akkumulátor is, a szóban forgó modell ugyanis egy 3600 mAh kapacitású akksival operál. Még jobb alternatíva lehet a Samsung Xcover 2, mely hasonló strapabírás mellett egy kicsit erősebb szoftveres oldallal és húszezer forinttal szerényebb árcédulával érkezik.

dr. Kind

A cikk elkészítésében a T-Mobile 4G mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • Evolve FX520 - tepsifüles

    Méretre hasonló, mint a Samsung Galaxy Note, de két SIM-kátya megy bele, friss Android van rajta és jóval olcsóbb. Az Evolve FX520 a phablet kategóriában támad.

  • Evolve FX420 - zseléscukor két kártyával

    Az Evolve FX420 a két kártyát kezelő készülékek osztályában próbál az élre állni, és mindezt meglehetősen jó esélyekkel teszi.

  • Caterpillar B10 - terepre, droid!

    Megszereztük a Caterpillar második készülékét is, a B10-et, ami valószínűleg a jelenleg kapható legstrapabíróbb androidos okostelefon.

  • Evolve Raptor 2.0 - két kártyára vadászik

    A cseh gyártó újdonsága IP54 minősítéssel rendelkezik, egyszerre két SIM-kártyát tud kezelni, ám szoftveres oldalon van még hova fejlődni.

Hirdetés