Hirdetés

Dension car dock for smartphone

Hirdetés

Működés

Nos, ha összeállt a történet, akkor nincs más hátra, mint hogy elkezdjük használni. Először is a telefont Bluetooth segítségével összekötjük a Dension tartóval, a kód négy darab 8-as. Ebben a kis kerek cuccban van egy DSP, ami a digitálisan érkező jelet analóggá alakítja. A hang innen kétféleképpen mehet tovább, vagy a már említett jack kábelen keresztül jut el a fejegységbe, vagy pedig egy trükkös FM megoldást használhatunk.

Dension car dock for smartphone
[+]

Pontosan tudom, hogy az FM-transmitter szóra azok, akik már használtak ilyen eszközt megborzongva összerezzennek. A piacon elérhető, hagyományos megoldások ugyanis elég bénák, illetve fogalmazzunk úgy, hogy nem üzemelnek megbízhatóan és a hangminőséggel is lehetnek gondok. Ennek egyszerű az oka: a transzmitter a megadott frekvencián keresztül sugározza az információt, amit az autó tetején-hátulján levő antennának kellene fognia és így jut el a zene a fejegységhez. Ezzel az a baj, hogy az autóból ki kell jutnia a jelnek, hogy aztán vissza tudjon újra jönni, ami sokat ront annak minőségén.

Dension car dock for smartphone
[+]

A Dension más utat választott, a szivargyújtó csatlakozóján keresztül visszajuttatják az FM-jelet az autó elektromos rendszerébe (a kábelekre, konkrétan), így az közvetlenül a fejegység közelében is fogható, ami nagyságrendekkel jobb minőséget eredményez. Ezt HPST technológiának nevezte el a gyártó és nincs levédetve, úgyhogy nincs kizárva, hogy hasonló eszközökben is felbukkan majd. Hogy teljes legyen a kép, az egyik szivacsos tartókaron van egy mikrofon is, így a beszélgetés is meg van oldva.

Dension car dock for smartphone
[+]

A Dension ketyeréjét kódokkal tudjuk finomhangolni azután, hogy a Bluetooth kapcsolat létrejött. Három kettőskereszttel kell ezeket kezdeni, ha például a 88,4-es frekvenciát óhajtjuk használni, akkor a ###0881-et kell tárcsázni (és a hívás gombbal elküldeni a parancsot), de ilyen kódokkal lehet a hangerőt, illetve a mikrofon érzékenységét is állítani. A megfelelő frekvenciát az autó fejegységén beállítva RDS információként ki is íródik, hogy "Car phoen dock", ezt érdemes eltárolni a memóriába és készen is vagyunk.

Persze, hogy amióta megszereztem a berendezést, csak ezzel vagyok hajlandó elindulni. Az aktuálisan nálam levő telefonra feldobom a szokásos zenéimet, összekötöm Bluetooth segítségével a Dension megoldásával és nincs is más dolgom. Azt egészen biztosan ki merem jelenteni, hogy híváskezelésre ez az egyik legjobb megoldás, tisztán és érthetően hallok mindenkit, engem is jól értenek, bár a zajszűrés egy fokkal lehetne durvább. Zenére akkor igazán menő, ha van jack bemenet a fejegységünkön, de az FM-transmitter is meglepően jól működik, én elkövettem azt az amatőr hibát, hogy a teszthez használt HTC One SV-n a Beats Audio bekapcsolva maradt, ami adott némi vödrös effektet a végeredmény kapcsán. Az ilyen-olyan equalizereket érdemes inkább kikapcsolni, az autós fejegység jó esetben ennél úgyis többet tud. A navigáció hangja kristálytisztán csendül fel (a Waze volt a próba során a szoftver), és hogy mit keverünk össze mivel (nálam a zenére rámondta egy ideig a női itíner, hogy mi újság), az már csak rajtunk múlik. A Dension eszköze tehát az én esetemben instant kiváltotta a passzív tartót, a navit, a kihangosítót, a zenét eddig MP3 lejátszó és fejegység összekötésével valósítottam meg, de most azt is kidobhatom a kesztyűtartóból. Egyedül a Papago maradt fent a szélvédőn, de erre van Android app is (a DailyRoads Voyager ilyen), és kész, mindent megoldottam egyetlen eszközzel. Persze ehhez nem elég a Dension 26 ezer forintos kütyüje, kelleni fog azért egy okostelefon is.

Dension car dock for smartphone

Bog

A cikk elkészítésében a T-Mobile 4G mobilinternet volt segítségünkre.

Hirdetés

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés