Blackview BV6000 - sötéten bólogat

A Blackview második, továbbra is érintőkijelzős strapatelefonja nem csak atombiztos, de korrekt hardvert és értékelhető formatervet is fel tud mutatni, versenyképes árcédula mellett.

Multimédia

Kameraképességek terén nem történt forradalom, noha magasabb felbontású modulokat szereltek mindkét oldalra. A hátlapi 13 megapixeles, f/2.0 apertúrájú, autofókusszal és LED-es segédfénnyel dolgozó kamerát az OmniVision szállította, amely 18 megapixeles interpolált képek készítését is vállalja, míg elől egy 5 (interpolálva 8) megapixeles, 85 fokos látószöggel bíró OV5670-es egység figyel. A lehetőségek viszont nem olyan szélesek, például mindkét oldalon hiányzik a BV5000-ben meglévő arcszépítés mértékének beállítása. Módokból ezúttal csak a panoráma, a kép a képben és a normál kínálkozik a felső sávban, oldalt pedig a szokásos HDR, vaku, kameraváltó szentháromság esik kézre. A filterek a bal oldali nyíllal csalhatók elő. A beállítások sem rejt túl sok izgalmat, a helyinformációk lehetnek hasznosak, akad némi lehetőség expozíciókorrekcióra és a fehéregyensúly igazgatására. Az ISO a szokásos 100-1600 viszonylatban módosítható, valamint egész széles skálán választhatunk a felbontások közül, QVGA-tól egészen az interpolált 18 megapixelig, minden esetben 4:3 képarány mellett. A rendszer egyébként roppant előzékenyen két külön mappába menti a natív és az interpolált felbontással készült képeket.


[+]

Az elkészült képek nem annyira rosszak, mint a sokéves átlag. A kivitel strapabírósága általában fordított arányban áll a multimédiás képességek színvonalával, pedig az elvárásaink ilyen esetekben már tényleg csak a használhatóság szintjéig merészkednek. Itt viszont abszolút látszik, hogy a kutya cuki, a teknős majdnem, a termosztát technikai leírása pedig olvasható. A fehéregyensúly eltalálása környezeti viszonyok kérdése, általában (főleg borús időben) kissé melegebb a kelleténél, a dinamika szűk, a HDR inkább túlexponál, a zaj jelentős, a vonalélesség viszont korrekt, kivéve a széleken, ahol azért akad lencsetorzítás. Az általános fátyolosság nem tudjuk, miből adódik, fólia nincs rajta, a lencsét minden kattintás előtt serényen takarítottuk, de nem segített, úgyhogy vagy az ügyefogyott algoritmusra, vagy a lencse minőségére mutogathatunk ujjal. Az első négy kép 18 megapixelre húzva készült, az alsó sor pedig 13 megapixellel.

Videózni 1080p 30 fps minőségben tudunk, a fátyolosság itt is jellemző, a fókusz pedig hajlamos lemaradni, noha nem rángattuk a képet. A hang viszont kifejezetten gyenge, de a statikus zajt kiválóan sikerült rögzíteni; valószínűleg a mikrofon előlapi elhelyezkedése lehet a probléma hátterében. Mozizni szintén FHD-ig tudunk, onnan nem támogatott formátum üzenettel utasít el a rendszer. A legtöbb, általánosan elterjedt formátummal együttműködik, de a két renitens kódolással ne számoljunk, se AC3 hang, se Xvid, ahogy a feliratok sem fognak megjelenni. Kivéve, ha gondoskodunk alternatív programról.


[+]

A hangzás kissé bádogos és dísztelen, viszont nem torz, nem sitereg, összességében nem kellemetlen, talán kissé kásás. Ellenben kellően hangos. Ha kissé lejjebb adunk a volumenből, és kikapcsoljuk a hangerő fokozását, a hangzás tovább tisztul, de üresedik is. Lényegében, ha ráeresztünk minden lehetőséget, egész értékelhetővé válik a performansz, mindaddig, amíg kézben tartjuk a készüléket. A hátlapi hangszóró miatt felülettől és pozíciótól függően módosul a minőség és a hangerő. (Többek között ezért is lenne különösen hasznos egy értesítő LED.) A gyári szoftver a szokásos formában és lehetőségekkel áll rendelkezésre, kissé már oldschoolnak mondható dizájnnal. Előadók, albumok és dalok szerint listázhatunk, van hangszínszabályzó, és jobbára elboldogul a borítókkal is.


[+]

Fülhallgatóval FM-rádiót is hallgathatunk, csak ne a gyárilag mellékelttel tegyük. Sőt, legyen elég annyi, ha egy mód van rá, a gyári fülessel semmi mást se tegyünk. Csak rakjuk el valahova, ahol jó eséllyel soha többet nem találjuk meg, és próbáljuk meg elfojtani a traumát. Következésképpen telefonálásra sem alkalmas, egy müzlis dobozban nagyobb valószínűséggel találunk ennél értelmesebb megoldást. Ebből a szempontból az is mellékes, hogy alig lehet belepasszírozni a mélyen ülő nyílásba, a csatlakozót fedő izé nekifeszül, ezért (is) lépnek fel kontaktproblémák, valamint a konstrukció nem igazán úgy néz ki, mintha kettőnél több használatot egyáltalán kibírna. Bármilyen másik fülessel kényelmesen és átlagos minőségben élvezhetjük az audiotartalmat. Már, amennyiben sikerül bedugni. Az már tényleg sokadlagos szempont, hogy az eredeti kiegészítő egyrészt elég gyenge minőségű, másrészt hófehér, ami a felhasználás sajátosságait tekintve szintén érthetetlen.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • Evolveo StrongPhone Q5 LTE - félregombolva

    A csehek legújabb, érintőkijelzőt és fizikai kezelőgombokat is biztosító strapakészüléke kissé összeszedetlenül sikerült, noha szétesni biztosan nem fog.

  • CAT S60 - Hö! Kamera!

    A világ első, beépített, hőkamerával rendelkező telefonját dobta piacra a CAT. Emellett persze a szokásos robusztusság és a speciális funkciók miatti magas árszint jellemző rá.

  • BlackView BV5000 - zsoldoskatona

    A hongkongi cég a strapatelefonok piacán is szerencsét próbál termékével, ami a vetélytársakhoz képes jobban néz ki, IP-védettséget kapott, vállalható a kamera és az ára sem vészes.

Hirdetés