BlackView BV5000 - zsoldoskatona

Bevezető, tartozékok

Még nekünk szakmabelieknek is nehéz fejben tartani, inkább követni azt a rengeteg gyártót vagy céget, akik mobilok forgalmazásával foglalkoznak. Mindet ráadásul lehetetlen ismerni, hiszen a közelmúltban közzétett kimutatás szerint 24093-féle telefon van forgalomban, amihez 2013 márciusa óta a BlackView is hozzátett néhányat. A hongkongi céget Xu Ming alapította (Európában illik őt Davidnek szólítani), méghozzá abból a célból, hogy a felhasználóknak ne kelljen csillagászati összegeket kifizetni azért, hogy egy kellően jól működő készüléket megkaparinthassanak. A szokásos szöveget persze ők is tolják, vagyis hogy mekkora elvárásoknak kell megfelelniük, mennyi tesztnek vetik alá a termékeket, vagy hogy milyen forradalmat indítanak el a kedvező árazással.

Nem apró, a kategóriájában mégsem számít nagynak
Nem apró, a kategóriájában mégsem számít nagynak [+]

Eddig a Mobilarena hasábjain csak egy BlackView modellel foglalkoztunk, méghozzá az Alife P1 Próval, ami ha nem is volt kiemelkedő ajánlat, az ujjlenyomat-olvasó miatt mindenképpen érdekes eszköznek számított. Távol-Keleten jelenleg 17 okostelefont forgalmaz a cég, emellett foglalkoznak még kiegészítőkkel is. Főszereplőnket, a BV5000-et "éves zászlóshajónak" nevezik, természetesen ez a saját kínálaton belülre értendő, mert a kütyüben található chipset biztosan nem a nagyok ellen indul harcba. Az IP-védettség, valamint a víz-, por- és ütésálló, meglehetősen dizájnos kivitel azonban abba a piaci szegmensbe röpíti a készüléket, amiben még mindig elég kevés alternatíva kínálkozik. Az árát persze nem a normál típusú mobilokéhoz kell hasonlítani, plusz ahogy az lenni szokott, Kínában sokkal jobban megérné megvenni ezt a mobilt is, mindazonáltal ittho sem számít drágának.

A doboz külsőleg egyszerű, belsőleg bőséges tartalommal rendelkezik
A doboz külsőleg egyszerű, belsőleg bőséges tartalommal rendelkezik [+]

Ennél minimalistább doboz aligha létezik, egy fehér karton téglatest az egész, amin egy matrica hever a telefon nevével. Az XXL GSM-től kölcsönkért mobil csomagolásának tartalma már jóval izgalmasabb, felül botlunk be a három színben (fekete, narancssárga, zöld) kapható BV5000-be, alatta pedig több tartozék is hever: egy microUSB kábel, egy töltőfej, egy használati útmutató, valamint egy USB-OTG kábel kár a kütyü mellé.

Külső

Meg kell hagyni, a BlackView dizájnerei nagyon tisztességes munkát végeztek. Eddig az én szememben a CAT ütésálló mobiljai vitték a prímet, ám tesztalanyunk könnyedén felveszi a versenyt velük, sőt, talán még le is győzi azokat. Háromféle színárnyalatban vehető birtokba a készülék, amik közül a nálunk lévő katonai öltözék a legextravagánsabb. Nem estek túlzásba a mérnökök, a 150,7 x 78,1x 13,3 milliméteres dimenziók és a 229 grammos tömeg abszolút helyénvaló értékeknek számítanak a kategóriában. Főleg úgy, hogy a BV5000 IP65 védettséggel rendelkezik, ergo por- és vízálló, ráadásként pedig ütéssálló is, mondjuk a gyártó nem közölt adatokat arról, hogy mit bír ki. Az üveg, a fém és a műanyag matéria tökéletesen egymásba kapaszkodik, nagyon masszív a mobil.

Nagyon jól használható a 2D-s kijelző, csak leejtéskor nem túl praktikus
Nagyon jól használható a 2D-s kijelző, csak leejtéskor nem túl praktikus [+]

Kijelző-teszt
Mérés BlackView BV5000 Evolveo StrongPhone Q8 LTE Doogee Titans 2 myPhone Hammer Iron
Fehér fényerő 515 nit 533 nit 581 nit 418 nit
Fekete fényerő 0,31 nit 0,22 nit 0,69 nit 0,51 nit
Kontrasztarány 1661:1 2357:1 842:1 804:1
Színhőmérséklet 9366 K 9502 K 7285 K 10888 K

Hogyan mérjük a kijelzőt?

Az előlapon egy 5 hüvelykes, 720 x 1280 pixel felbontású IPS kijelző terpeszkedik, aminek fényereje teljesen rendben van, a mostanában ritkábban előforduló napsütésben tökéletesen látszódott a kirajzolt tartalom, valószínűleg nyáron sem lesz probléma. A 294 ppi-s képpontsűrűség mindenre elég, nyilván vannak ennél élesebb képpel szolgáló telefonok. A betekintési szög hibátlan, oldalról már csökken egy picit a fényerő, a fehéregyensúly viszont eléggé kékesre lett kalibrálva, manuálisan nem tudunk változtatni ezen. A képernyőt védő 2,5D-s üveg, amiről egyébként nem lehet tudni, hogy milyen típusú, a szélek felé ívesen hajlik, elképesztően kényelmes kezelni, viszont jelent esetben ez mégsem praktikus. Az üveg ugyanis picit kiáll a házból, így ha erre a felére ejtjük le a mobilt, én kizártnak tartom, hogy ne törjön el, hiszen a keret nem tudja tompítani az ütést. Alul három, háttérvilágítással rendelkező vezérlőgombot (menü, home, vissza) és egy beszédmikrofon találunk, felül pedig a 2 megapixeles kamera, a beszélgetési hangszóró, valamint a fény- és távolságérzékelő szenzor figyelhető meg, az értesítési led sajnos kimaradt.

Felül gumiajtó védi a 3,5 milliméteres jack és a microUSB csatlakozókat
Felül gumiajtó védi a 3,5 milliméteres jack és a microUSB csatlakozókat [+]

Azon kívül, hogy társaihoz képest egész vékonynak számít a mobil, nagyon jó ötlet volt, hogy a szélekre fém lapokat szereltek, így ez minőséget sugároz. Egy kézzel nyomogatni nem lehetetlen, de arra érdemes számítani, hogy néha mindkét felső végtagunkra szükségünk lesz. A készülék jobb oldalára került a bekapcsológomb, baljára pedig a hangerőszabályzó billentyű, masszívak ülnek a helyükön, erős nyomásponttal rendelkeznek. Az alsó rész teljesen üres maradt, felül viszont két gumiajtócskát is fellelhetünk, az egyik mögött a microUSB, a másik mögött pedig a 3,5 milliméteres jack csatlakozó rejtőzik, előbbi sajnos kicsit mélyebben fekszik a szokásosnál, így nem minden kábel illeszkedik bele.

Ez a katonai mintázat elképesztően jól néz ki
Ez a katonai mintázat elképesztően jól néz ki [+]

A hátlap műanyagból készült, ez a rossz hír, az pedig a jó, hogy elképesztően vagány ezzel a katonai mintázattal. Felül középre szerelték a 8 megapixeles fényképezőt, melynek hűséges társa a ledes villanó, középen a gyártó logója tündököl, alul a hangszóró figyelhető meg. A borítás az erős körmökkel megáldott felhasználóknak viszonylag könnyedén lepattintható, a slusszpoén pedig az, hogy egy gumiréteget leválasztva ki tudjuk cserélni a hatalmas akkumulátort. Sűrűn persze nem tesszük ezt meg, de ahhoz mindenképpen ki kell venni a telepet, hogy a microSD, valamint a normál (mini) és a microSIM foglalatokhoz hozzáférjünk.

Hardver, szoftverezettség

A BlackView választása a 64 bites, 28 nanométeres csíkszélességű MediaTek MT6735P chipsetre esett. Az ARMv8 architektúrájú processzorban négy darab 1 GHz-es Cortex-A53 mag lakozik, a grafikus feladatok ellátásáért a Mali-T720MP2 GPU felel. A 2 GB RAM jótékonyan járul hozzá az alkalmazások futtatásához, és a 16 GB-nyi tárolóegység megléte is örömteli, ebből 10,6 GB marad szabadon, szerencsére a gyártó nem pakolta tele felesleges programokkal a mobilt. A microSD támogatás adott (maximum 32 GB), a kártyára appokat nem telepíthetünk, adatokat viszont szabadon menthetünk. A rezgőmotor közepesen erős, lehetne egy kicsit mélyebb frekvenciájú a rezgés, így is meg lehet érezni, de munkásabb környezetben talán egy picit nehezebb.

Érintésérzékeny vezérlőgombok, háttérvilágítással
Érintésérzékeny vezérlőgombok, háttérvilágítással [+]

Teljesítmény-teszt
Benchmark BlackView BV5000 Evolveo StrongPhone Q8 Doogee Titans 2 Cat S50
Rendszerchip MediaTek MT6735P MediaTek MT6752 MediaTek MT6582 Snapdragon 400
AnTuTu 5.x Benchmark 44514 pont 44514 pont 19390 pont 17892 pont
AnTuTu 6.x Benchmark 24055 pont n/a n/a n/a
Vellamo Browser 2055 pont 3216 pont 1573 pont 1718 pont
Vellamo Metal 769 pont 1871 pont 762 pont 640 pont
Geekbench 3 (single) 483 pont 820 pont 351 pont 330 pont
Geekbench 3 (multi) 1347 pont 4059 pont 1145 pont 1084 pont
GFXBench Manhattan onscreen 1,9 fps 11,0 fps nem indult el 4,1 fps
Manhattan offscreen 1080p 0,9 fps 5,7 fps nem indult el 1,8 fps
GFXBench T-Rex onscreen 4,8 fps 25,0 fps 9,4 fps 10,7 fps
T-Rex offscreen 1080p 2,8 fps 16,0 fps 4,2 fps 5,8 fps

Tisztán látszik, hogy a mobilban lévő lapka jelentős erőhátrányban van például a MT6752-höz képest, nem gurított túl jó pontszámokat. A hardver viszont ettől függetlenül bőven elég ahhoz, hogy a HD kijelzőből kihozza a maximumot, jó párost alkotnak, az pedig, hogy módosítatlan Androidot kapunk, mindenképpen pozitívan járul hozzá a rendszer sebességéhez. Egyáltalán nincsenek megakadások, kisebb megdöccenések sem, szépen és folyamatosan fut a szoftvert, a legtöbb alkalmazás nagyon gyorsan megnyílik. A játékokkal sem áll hadilábon a GPU, olyan középkategóriás produktumokkal, mint a Rayman Adventures, minden gond nélkül megbirkózott, az Asphalt 8 futtatásával azonban már akadtak gondok. Cserébe nem melegszik a készülék, még komolyabb terhelés esetén sem.

A főképernyő (szerkesztőnézete) és a menü A főképernyő (szerkesztőnézete) és a menü
A főképernyő (szerkesztőnézete) és a menü [+]

Az Adroid 5.1 Lollipop operációs rendszert szinte teljes egészében békén hagyta a gyártó, szerintem ez nagyon jó stratégia egy strapamobilnál. A szoftver a zárolt képernyőn képes megjeleníteni az értesítéseket, plusz azonnal indíthatjuk innen a kamerát és a tárcsázót. A főoldalak személyre szabhatók alkalmazásfelületekkel és gyorsikonokkal, van klasszikus menü, amiben mappázni nem lehet, a programok akár ABC sorrendben is megjeleníthetők. Felülről tudjuk lehúzni az információs függönyt, ami a notifikációkon túlmenően a legfontosabb gyorsbeállításokhoz tartozó ikonokat tartalmazza, szabályozhatjuk innen a fényerőt is. Az alkalmazásváltó a home gomb hosszú megnyomása esetén ugrik elő, kártyalapok szerint látjuk az appokat, sajnos nincs külön ikon arra, hogy az összeset egyszerre be lehessen zárni.

A tárcsázó és a billentyűzet/SMS-kezelő A tárcsázó és a billentyűzet/SMS-kezelő
A tárcsázó és a billentyűzet/SMS-kezelő [+]

A mozgások, érintések menüpontban találjuk a dupla koppintásos képernyő felébresztést, a gesztusvezérlésben pedig a plusz funkciókat: vízszintes ujjcsúsztatás esetén válthatunk a zeneszámok között, zárolt megjelenő esetén pedig ha például O-t formálunk, akkor a kamera, ha W-t, akkor a fájlkezelő, ha E-t, akkor a böngésző indul el. Van, email kliens (POP3, IMAP, Exchange), böngésző, ébresztőóra, naptár (heti, havi,napi és teendőnézet), számológép, zene-, videolejátszó, YouTube, zseblámpa, emlékeztető, hangfelvevő, Térkép, galéria. A tárcsázóról prediktíven tudunk a névjegyek között keresni (melléjük név, telefonszám, email, cím, csengőhang, weblap, megjegyzés menthető), az SMS-ek buborékos formában jelennek meg, az elküldött üzenetekről kérhetünk kézbesítési visszajelzést. A gyári billentyűzet képes szójavaslatokat kidobni, könnyű és kényelmes gépelni rajta.

Kamera, videó, audió

A hátlapi fényképező 8 megapixeles (interpolációval 13 megapixeles fotókat tud készíteni), f/2.2 rekesztértékű, autofókuszos, sötétben pedig egy közepesen erős ledes villanó világítja meg a környezetet. Az előlapi szenzor 2 megapixeles. Könnyen elérjük a vakut, a HDR, arcszépítő, mozgáskövető módokat, egy gombnyomással tudunk fotózni, és maximum 720p felbontású videókat felvenni. A beállításokban találjuk a színhatásokat (szépia, fekete-fehér, kék stb.), a fehéregyensúlyt, az arcfelismerést, az ISO-t (100-1600), a sorozatfelvételt, és a helycímkével ellátást.

A kamera keresőképernyője
A kamera keresőképernyője [+]

Az elkészült képek nem rosszak, de messze vannak a tökéletestől. Mondjuk az a helyzet, hogy a strapatelefonoknál úgy általánosságban elmondható ez, sőt, lehet mondani még tesztalanyunknál is jóval elrettentőbb példát. Az biztos, hogy a szűkös dinamikatartományon jelentősen javít a HDR-mód aktiválása, a zajt viszont semmi nem szűri meg, rettenetesen szemcsés a kép, ennek ellenére mégis látszódnak a részletek, a vonalélesség úgy-ahogy, de még éppen az elégséges határértékbe fér bele, igazából a sarkok felé romlik jelentősen a minőség. A vaku egy-két méterig jó, a fehéregyensúlyt nem sikerül mindig eltalálnia a kamerának. Éjszaka még nagyobb uralomra tör a zaj, középen még jó a fókusz és látszódnak a dolgok, a szélekkel már nem annyira érdemes foglalkozni, mert elmosódnak. A HD tesztfelvétellel aligha merne bárki indulni egy videoversenyen, a hang viszonylag jó, a remegést azonban semmi sem tompítja, folyamatosak a filmek, a zoomlás mégis elég döcögős.

A kamera és a vaku közepesre vizsgázott
A kamera és a vaku közepesre vizsgázott [+]

A számokat albumok, előadók, dalok és listák szerint tekinthetjük meg, lejátszáskor megjelenik az albumborító, választhatunk ismétléses és véletlenszerű zenehallgatást. Aktiválhatjuk a hangszínszabályzót, a muzsikákat beállíthatjuk csengőhangként. Egy strapamobilnál az egyik legfontosabb szempont, hogy hangos környezetben is meg lehessen hallani a csengést. Ezt a feladatot a BV5000 sikeresen abszolválja, elég nagy erővel képes ordítani, amit még a dolgozó munkagépek mellett is észreveszünk. Arra viszont nem szabad számítani, hogy egy kisebb hangfal minőségével is vetekedni fog a telefon, mély hangok alig vannak, a magas szólamok pedig elég élesek.

A zene- és a videolejátszó A zene- és a videolejátszó
A zene- és a videolejátszó [+]

Eléggé fapados a videolejátszó, az MP4, 3GP és a H.264 kódolású formátumokat szereti. Van szerkesztőmód, ahol vághatunk a filmek hozzából, megoszthatjuk azokat, és a HotKnot funkció ilyenkor is elérhető. A feliratok nem jelennek meg, nincs kisablakos mód sem, illik tehát meglátogatni a Play Áruházat, ahol sokkal jobb programok lelhetők fel.

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

Adatkommunikációs szempontból korrektül helytáll tesztalanyunk, eleve már az is jó hír, hogy két SIM-et kezel (ebből egyik normál méretű, a másik pedig micro), bár csak dual standby-ban, azaz ha az egyik kártyáról hívást bonyolítunk le, a másik lekapcsolódik a hálózatról. A telefon a 800/900/1800/2100/2800 MHz-es 4G-t kezeli, letöltéskor maximum 150, felöltéskor pedig 50 Mbps sebességre számíthatunk, ha csak 3G érhető el, akkor 42 Mbps-sel száguldozhatunk és 5,76 Mbps-sel nyomhatjuk fel adatainkat a netre. A hangminőség szuper, a szigetelés ellenére sem volt érezhető tompábbnak a hangszóró. A BV5000-ben van egycsatornás, 802.11b/g/n-es WiFi, amivel az internetet is megoszthatjuk, van A2DP-s Bluetooth 4.0, illetve A-GPS is, ami a földi routerek és antennák adatain kívül a műholdak információt is képes feldolgozni, más kérdés, hogy a GLONASS nem támogatott sajnos. A pozicionálás ettől függetlenül nem lassú, a jelet is jól tartja a mobil. A microUSB csatlakozó 2.0-s, OTG-képes. Az infra és az NFC nem fért már a repertoárba.

A gyári böngésző és a GPS test program eredménye A gyári böngésző és a GPS test program eredménye
A gyári böngésző és a GPS test program eredménye [+]

Van gyári és van Chrome böngésző, a Flash kezelése egyikkel sem lehetséges. A Google megoldása talán egy fokkal gyorsabb, plusz lehet vele szinkronizálni a más platformok böngészési előzményeit, tárolt jelszavait és könyvjelzőit. A kétujjas nagyítás mindkettő programmal jól használható, a sörtördelésben azonban a Chrome veszít, mert csak egyféle betűméretre lehet zoomolni, a másikkal viszont dupla koppintás esetén a képernyő széleihez igazodnak a sorok. Extra funkciókkal egyik sem rendelkezik, vagyis nincs például éjszakai nézet, legalább az inkognitó mód egy gombnyomással aktiválható.

A képen az LG G4 és a BlackView BV5000 néz egymással farkasszemet
A képen az LG G4 és a BlackView BV5000 néz egymással farkasszemet [+]

Értékelés: BlackView BV5000
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 8 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző minősége 8 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 8 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 8 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 8 pont
Multimédia
Vizuális 7 pont
Audio 7 pont
Egyebek
Üzemidő 8 pont
Ár/érték aránya 7 pont
Hogyan értékelünk?

Az 5000 mAh akkumulátor a gyári adatok szerint csak 7 óra beszélgetésre lenne elegendő, ám ez nagyon minimum érték, hiszen a mindennapi használat teljesen mást mutat (szerencsére pozitív irányban). Két napot különösebb nehézség nélkül elmegy a mobil, a MinDig TV tesztünk szerint 75 százalékos fényerőn akár 8-9 óra filmezés is lehetséges. A teljes feltöltés körülbelül 3,5-4 órát vesz igénybe, érdemes tehát ezt éjszaka végeznünk. A BV5000 külső energiaforrásként is üzemel, vagyis megfelelő kábel segítségével más eszközök is tölthetők vele.

Még mindig nagyon kevés a strapatelefon, olyanból pedig pláne nincs sok, ami igazán jól használható. A BlackView BV5000 a jobbik társaságba csöppent, külsőre pedig az egyik, ha nem az egyik legszebb por-, ütés- és vízálló mobil most a piacon. Nagyon látszik, hogy a dizájnra odafigyeltek a gyárban, a 2,5D-s kijelző jól használható, a kontrasztaránya és a fényereje is átlag feletti, jó ötlet ez az ívelés, csak egy ilyen telefonnál nem feltétlenül praktikus. A chipset jóval gyengébb, mint az árkategóriában kicsivel feljebb található egy vetélytársakban található lapkák, persze ettől még a módosítatlan rendszer fürge, kezes, és igazából minden fontos funkciót ellát, amire valószínűleg a tesztalanyunkat választó felhasználók vágynak. A kamera nem váltja meg a világot, arra azonban tökéletesen elég, hogy egy tervrajzot lefotózzunk, vagy éppen egy munkaterepet megörökítsünk. Jó dolog a hosszú üzemidő, szóval innentől már mindig csak egy kérdésen áll vagy bukik a dolog: mennyibe kerül a hongkongiak újdonsága? A legtöbb helyen 80 ezer forintért osztogatják, de el lehet már csípni 70 ezerért is. Ellenfelek között ott toporog az Evolveo StrongPhone Q8 LTE, ami erősebb, de jóval drágább is, vagy a CAT S40, ami szintén nem éppen filléres ajánlat. Árban tehát inkább az Evolveo StrongPhone Q6 vív fej-fej melletti harcot a BV5000-rel, minden téren hasonló képességekkel lett megáldva a két mobil. Főszereplőnk tehát tisztességesen helytáll, szép, erős, szóval egy tetszett plecsnivel (főleg a kedvezményesebb ár láttán) nem leszek rest megajándékozni.

BlackView BV5000

Legendd

A tesztkészülék az XXL GSM jóvoltából jutott el hozzánk.

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

Specifikáció

BlackView BV5000
BlackView BV5000 Általános
Technológia GSM/UMTS/LTE
Méret 150,7 x 78,1x 13,3 milliméter
Tömeg 229 gramm
Színvariációk fekete, narancssárga, zöld
SIM-foglalat 1 x normál /mini/ SIM + 1 x microSIM (dual standby)
Kijelző
Kijelző átlója 5 hüvelyk
Kijelző felbontása 720 x 1280 pixel (294 ppi)
Kijelző típusa IPS, kapacitív érintőkijelző
Színárnyalatok száma 16 millió
Hardver
SoC típusa MediaTek MT6735P
Processzor típusa 64-bites, 1,0 GHz-es, négymagos Cortex-A53
Processzor csíkszélessége 28 nm
Processzor utasításkészlete ARMv8
Grafikus chip Mali-T720 MP2
RAM mérete 2 GB (LPDDR3 800 MHz)
Memória
Telefonkönyv kapacitása dinamikus
SMS memória dinamikus
Belső tárhely 16 GB (ebből 12,1 GB szabadon felhasználható)
Memória bővíthetősége microSD
Adatátvitel
Frekvenciasávok GSM 900/1800/850/1900 MHz
UMTS 900/1900/2100 MHz
LTE 800/900/1800/2100/2800 MHz
GPRS / EDGE van / van
UMTS / HSDPA / HSUPA / LTE van / 42 Mbps / 5,76 Mbps / 150 Mbps
LTE Cat. 4 (FDD, TDD)
IrDA / Bluetooth nincs / 4.0 (A2DP)
WiFi 802.11 a/b/g/n, WiFi hotspot, WiFi direct
USB microUSB 2.0 (OTG)
USB OTG van
Push-to-talk / RSS nincs / van
GPS vevő van
GLONASS nincs
NFC nincs
Alapfunkciók
Profilok néma/rezgés
Vibra funkció van
Kihangosítás van
Hangtárcsázás / hangvezérlés van / van
Hangrögzítés telepíthető
Ébresztés van
Prediktív szövegbevitel van
Szoftverek
Platform Android 5.1 (Lollipop)
WAP / HTML böngésző nincs / van
E-mail kliens van
Játékok telepíthetők
Valutakonverter telepíthető
Extra szoftverek FM-rádió, Fájlkezelő, Zseblámpa
Multimédia
Fő kamera 8 megapixel, autofókusz, szimpla ledes segédfény
Másodlagos kamera 2 megapixel
Videófelvétel 720p (30 fps)
Zenelejátszó szoftver van, háttérben is fut
Hangszínszabályzó van
FM-rádió van
Üzemidő
Alap akkumulátor 5000 mAh-s
Készenléti idő (3G) akár 220 óra
Beszélgetési idő akár 7 óra
Zenelejátszási idő n/a
Egyebek
3,5 mm-es jack kimenet, gyorsulásmérő, közelségérzékelő, iránytű, fényérzékelő

Azóta történt

Előzmények

  • Meizu m2 - megint megmutatják

    Jelenleg a Meizu belépőmodellje az m2, öthüvelykes kijelzőjével még a használható kategóriába esik, a felszereltsége rendben van és az ár/érték aránya is dicséretre méltó.

  • Prestigio Muze C3 - csábító szemvillantás?

    A cég újdonsága az alsó kategóriát szeretné meghódítani, az 5 hüvelykes HD kijelző még igen ígéretes, van előlapi vaku, az ár pedig megítélés kérdése, de soknak semmiképpen sem mondható.

  • BlackView Alife P1 Pro - Extra szórakozás?

    Tesztkészülékünk az 5,5 hüvelykes kijelzőjével a phablet kategóriában versenyez, egy MediaTek MT6735 chipset hajtja meg, a pár szoftveres extrán kívül az ujjlenyomat-olvasó emelhető ki.

  • Allview X2 Soul Pro - a lélek gyümölcse

    Tesztkészülékünket mindössze 5,5 milliméter vékony házba csomagolták, mégis belefért egy 5,2 hüvelykes Full HD kijelző és egy 2700 mAh-s akkumulátor.

Hirdetés