BlackBerry Curve 9320 - elárazott hiánypótlás

Multimédia, üzemidő, összegzés

A hátlapon lévő kamera 3,2 megapixeles, fixfókuszos (egészen pontosan EDOF), a legnagyobb elérhető felbontás állóképeknél 2048 x 1536, videóknál 640 x 480 pixel. A szoftver nem tud túl sokat, van arcfelismerés, pár motívumprogram, ki-be lehet kapcsolgatni a vakut és a geotagginget, plusz van digitális zoom és szoftveres képstabilizáció.

RIM BlackBerry Curve 9320
[+]

A 9320 fotói nem túl meggyőzők, a képek ugyanis nagyon zajosak és ebből adódóan elég részletszegények. Zavaró továbbá a kis dinamikatartomány, melynek következtében csak az égbolt gyakran teljesen fehérré ég ki. Makró módról nem beszélhetünk, a gyenge fényviszonyok között készült fotók minősége pedig még gyengébb mint az, amiről eddig beszéltünk. Ettől függetlenül vészmegoldásnak jó egy ilyen kamera is, de egy fényképezőgépet semmiképp nem fog helyettesíteni.

RIM BlackBerry Curve 9320 RIM BlackBerry Curve 9320

A multimédiás lehetőségeknél elsősorban a zenelejátszóról érdemes beszélni, mivel filmeket senki nem fog nézni a 2,44 hüvelykes kijelzőn, hiába kezeli elméletileg még a H.264-et is a masina. A muzsikálásra használható szoftver fut a háttérben, ID3-tagek szerint szűr a készüléken vagy a memóriakártyán tárolt fájlok között, megjeleníti az albumborítókat, fülhallgató esetén engedi a hangszínszabályzó használatát, tehát gyakorlatilag mindenre képes, amit elvárhatunk tőle. Kihangosítva viszonylag kellemesen szól a gép, de a gyári fülhallgató minősége nem különösebben jó; még szerencse, hogy a 3,5 milliméteres kimenetnek köszönhetően mindenki használhatja a saját kiegészítőjét.

RIM BlackBerry Curve 9320 RIM BlackBerry Curve 9320

A hátlap alatt található akkumulátor kapacitása 1450 mAh, ami ehhez a kijelzőhöz és hardverhez mérten elég kellemes méretnek mondható. Ez pedig szerencsére az üzemidőn is meglátszik, a 2 nap keményebb használat mellett sem egy álom, aki pedig keveset nyomkodja a masinát, akár 3-4 napra is számíthat. Ez a mai okostelefonok mezőnyében kimondottan kellemes értéknek mondható.

RIM BlackBerry Curve 9320
[+]

Értékelés: RIM BlackBerry Curve 9320
Külső
Ergonómia 10 pont
Anyaghasználat 8 pont
Összeszerelés minősége 7 pont
Kijelző mérete, minősége 3 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 9 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 6 pont
Felhasználói felület élménye 7 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 8 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 7 pont
Multimédia
Vizuális 4 pont
Audio 8 pont
Egyebek
Üzemidő 8 pont
Ár/érték aránya 5 pont
Hogyan értékelünk?

A helyzet az, hogy az új Curve egy jól sikerült készülék. Ha nem is formabontó a külseje, de pofásan néz ki, össze van annyira rakva, amennyire kell, jó a billentyűzete és tartalmazza a RIM készülékeinek előnyeit, azaz a fizetős, de kiválóan használható email klienst és az egyéb BlackBerry szolgáltatásokat. Az új OS-nek köszönhetően pedig megkapta a WiFi hotspot és az FM-rádió funkciókat, melyek közül mindkettő alapvető szükséglet ahhoz, hogy az átlagfelhasználók egyáltalán ránézzenek egy BlackBerry-re. Ráadásul itt sikerült kiküszöbölni a korábbi modelleknél sorra jelentkező gyenge üzemidő okozta problémát, a 9320 gyakorlatilag jobban bírja a strapát, mint sok konkurens készülék, ami szintén vonzó lehet sok felhasználónak. Ugyanakkor egy jobb kamera mindenképp ráfért volna, mert ez a képminőség egy kissé múltidéző.

Mielőtt ítélkeznénk a Curve fölött, látni kell, hogy miért jött és hova tart. A RIM minden bizonnyal az érintőkijelzőkkel közel sem baráti viszonyt ápoló felhasználókat célozza meg, akik hétrő hétre kevesebb készülék közül válogathatnak, emellett pedig a fiatalok számára is vonzóvá akarta tenni az újdonságot a korrekt zenelejátszó és a BBM által. A gond csak az, hogy a 9320-as egy drága készülék lett, függetlenül ugyanis 65 000 forintot kell érte fizetni. A gyártó hazai képviseletének első embere külön kihangsúlyozta, hogy ez a Curve nem a független piacra készült és a szolgáltatói árak a mérvadók, de azokkal mi sajnos nem tudunk és nem is akarunk mit kezdeni, sosem az előfizetéses árakat hasonlítottuk össze, de az sem tűnik túl vonzónak, hogy kártyás csomagban 60, havi 5-8000 forintos előfizetések és két év hűség mellett pedig 30-40 000 forintot kell érte fizetnünk. Ennyiért sokkal nagyobb tudású, modernebb érintőkijelzős okostelefonok kaphatók, a 9320 pedig nem szabadna, hogy ezeknek az ellenfele legyen, másról szól. A tudása alapján pont fele annyiba kellene kerülnie, mint amennyibe kerül, akkor külföldi utakra való használathoz sokan megvennék, a szülők szeme is megakadna rajta, amikor "ingyen elvihető" készülékeket néznek, meg valószínűsítem, hogy páran másodlagos telefonnak is elvinnék. Így minden reményünk abban van, hogy az alapvetően az indiai piacra szánt 9220 megjelenik majd itthon, annak az ajánlott felhasználói ára ugyanis egyes források szerint 105 euró körül mozog és gyakorlatilag csak abban gyengébb, hogy kamerája nem 3,2, hanem 2 megapixeles. A konklúzió tehát az, hogy a RIM BlackBerry Curve 9320 egy hiánypótló és kellemes készülék, de nagyon durván elárazták. Azért egy plecsnit kap, de csak akkor érdemli meg, ha az árcédulára tényleg csak távolról nézek rá.

RIM BlackBerry Curve 9320

Bocha

A tesztkészüléket a Speedshop biztosította, köszönjük! Vásárláshoz kérem, kattintson ide!

A cikk elkészítésében a T-Mobile 4G mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • RIM

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés