BlackBerry Curve 9380 - egy korty BB

Bevezető

Annyira régen volt már BlackBerry telefon a kezemben, hogy el is felejtettem, mennyire más érzés kézben tartani egy ilyen készüléket, mint kábé akármi mást. De ahogyan megkaparintottam, máris visszatértek az emlékek, hiszen teljesen mindegy, hogy Curve, Bold, esetleg Torch kerül az ember közelébe, egyből elkapja az az érzés, hogy ez még mindig egy unikum, egy kisebbfajta felüdülés a tucatandroidok és WP7-ek után (hogy a Symbiant ne is említsem), nem mondom, hogy jobb, rosszabb, egyszerűen más. És úgy más, hogy közben használható, működik, s mondjuk már a bekapcsolás előtt tudtam, hogy a Speedshoptól érkező tesztkészülék esetén a hangminőséggel, híváskezeléssel nem sok gondom lesz.

BlackBerry 9380 Curve
[+]

A RIM nincs könnyű helyzetben, ezt jelzi a nemrég történt vezetőségcsere is, csökken a részesedés, a felhasználók egyszerűen nem kalkulálnak a BlackBerry telefonokkal akkor, ha van cirka 100 lepedőjük arra, hogy okostelefont vegyenek. Nincs benne semmi eye-candy, nem futnak rajta 3D játékok, nem lehet széthaxolni a felületet, ráadásul főleg a hazai elterjedtség is igen alacsony, tehát még csak az sem játszik, hogy a szomszéd Pisti megmutatta az övét, s rájöttem, hogy nekem is kell egy BB. Közben fogyóban a szolgáltatások szempontjából korábban nagyra duzzadt előny is, ma már a legpuhányabb telefonok is frankón tömörítik az emaileket, s bár a push notifikáció nem jellemző, de az Exchange kapcsolatot a legtöbb okostelefon vidáman megoldja – felhasználói szempontból, átlagjúzerként egy BlackBerry-t nem sok dolog emel ki az okostelefonok mezőnyéből, ha pusztán a funkcionalitást nézzük.

BlackBerry 9380 Curve
[+]

Ráadásul ahhoz, hogy minden funkciót tudjunk használni, bizony kelleni fog a szolgáltatónk is, ugyanis például a levelezés egyáltalán nem üzemel akkor, ha nem fizetünk eéő legalább egy BIS-re. Hogy mi az a BIS? BlackBerry Internet Service, egy olyan hozzáférés, amellyel a RIM szervereit elérjük, ott email postafiókot kapunk, s amellyel a készülékünk hozzáfér mindenféle titkosítás használatával a leveleinkez. Ez a szerver természetesen képes arra, hogy több postafiókunk állpotát is folyamatosan monitorozza, a nagyobb cégek által biztosított szolgáltatásokkal folyamatos, online kapcsolatban van (pl: GMail), így az oda beeső üzenetekről azonnal notifikálja a felhasználót, miközben igen takarékosan bánik az adatforgalommal. Igen ám, de ennek az egész hókuszpókusznak van havidíja, ami a Vodafone-nál 2900 forint, a Telenornál 2100 forint, a T-Mobile 2130 forintért adja ezt. Az egyes csomagokban foglalt adatmennyiségek eltérnek némiképp, de a RIM rendszere olyan patent módon tömörít, hogy még zúzós levélforgalom mellett is bele lehet férni akár 100 megabájtos korlátba is. Ezek a belépő szintű megoldások, a RIM a vállalati ügyfélkörnek számos további okosságot kínál, de ezekről írtunk már részletesen itt.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • RIM

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés