Bang & Olufsen Serenata - tárcsahang

Bevezető

Exkluzív képek? Szenzációs videó a YouTube-on? Muhaha. Itt a teszt. A bejelentés napján kaptuk meg a telefont a gyártótól, azóta nyúzom. Eltökéltem, hogy hozzászokom, ha belehalok is. Sikerült. SMS-t összesen egyszer írtam ugyan, de ki sem vettem a kártyámat a készülékből. Együtt lehet vele élni, sőt, néha élmény, bár ez elsősorban a megjelenésnek köszönhető.

De kicsit kanyarodjunk vissza az időben. A Bang & Olufsen nevet - ismét megtapasztaltam - nem ismerik olyan sokan, mint vártam. Pedig a dán cég igen szép múltra tekinthet vissza a szórakoztató elektronika történelmében, a századforduló után kezdték meg tevékenységüket, majd elég hamar eljutottak oda, hogy a csúcsminőség és a letisztult design vegyítésével kiemelkedjenek a tucattermékeket előállító gyártók sorából. Amikor kezemben a készülékkel összefutottam Gyulával, ő speciel teljesen odáig volt és vissza, mert hatalmas B&O rajongó, bár csak egy 17 éves tévét engedhetett meg magának eddig, de a vágyálma egy Maserati, amihez a dánok szállítják az autóhifit. Egy dologban közösen megállapodtunk: addig jó, amíg a Bang & Olufsen nevet itthon nem fedezi fel magának és nem tudja értékelni a sok izomnyakú maffiózó, mert így valóban exkluzív tud maradni.

Annak idején megkérdezték a gyártótól, hogy miért nincsen nekik is egy reklámarcuk, mint általában a neves cégeknek szokott. Jött is a válasz egyből, hogy egyrészt minek, másrészt pedig hogy mégis: ki lehetne az? A kissé mókás kedvű kérdező Paris Hiltont javasolta, mire a B&O képviselője nagyjából a következőt válaszolta: nekünk nincs szükségünk celebritásra, hogy sikeresek legyünk. De ha megkérdezik Paris Hiltont, hogy van-e Bang & Olufsen cucca otthon, akkor azt fogja mondani, hogy van.

A cég a Samsunggal karöltve készítette el első mobilját is, amely Serene néven került piacra. Magyarországra hivatalosan el sem jutott, de annak idején mégis sikerült egy tesztpéldányt szereznünk, és bár a motoros flip, illetve a fura billentyűk akkor is exkluzívnak számítottak, igazából a B&O első készüléke nem volt egy túl felhasználóbarát alkotás, technikailag pedig elmaradt a konkurenciától. De nem adták fel, a Serenata is a koreai óriás közreműködésével született meg, de fontos tudni, hogy a design, a hangrendszer és a GUI a B&O sajátja, a Samsung a mobilos technológiát adta a produkcióhoz.

Miután magyar menü volt a készülékben, ezért sanszos, hogy idehaza is elérhető lesz a telefon, de nem a Samsung fogja forgalmazni, hanem a Bang & Olufsen. Ára? 1000 euró felett.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés