Asus ZX1 Lamborghini - kitört a pesti Lambo-láz!

Szoftverek és beállítási lehetőségek

Az Asus ezúttal szerencsére nagy hangsúlyt fektetett az operációs rendszer felhasználóbaráttá tételére, aminek többek között egy igényes Today plug-in, sok szoftver, valamint egy kiválóan használható görgetőrutin lett az eredménye. Utóbbi tényleg példásan jó, a scrollozás folyamatos, a Start menüben is működik, le a kalappal! A készenléti képernyőn található beépülő modul kevésbé látványos, mint mondjuk a HTC-féle TouchFLO 3D, de alapvetően használható. Az első fülről a pontos időt tudhatjuk meg, amit egy fordulatszámmérőhöz hasonló valami jelez ki, a gép bekapcsolása után a mutatók pár másodpercig össze-vissza pörögnek, csak ezt követően állnak meg. A második fülön az elmulasztott eseményeket tekinthetjük meg, a harmadik a naptárbejegyzéseké. A negyedik részen láthatjuk a várható időjárást, az utolsó előtti rész egy RSS-olvasó (ilyet sem láttunk még, pedig az ötlet nagyon jó), az utolsó, azaz hatodik ikon pedig a zenelejátszóé.

Témák is kerültek az exkluzív masinára, szám szerint három. Érdekesség, hogy hétköznapi és hétvégi témát is beállíthatunk, így azok szíve is megnyugodhat, akik a munkanapokon egy Murcielagot, ünnepnapokon pedig inkább egy Gallardot néznének szívesebben. A tárcsázóképernyő szintén egyedi külsőt kapott, a használhatóságot ez szerencsére nem befolyásolja negatív irányba.

A menü elemeit böngészve rengeteg különleges ikonnal találkozhatunk. Kezdetnek ott az Asus Zip nevű csomagolóprogram, rögtön utána következik a teljesen egyértelmű funkciójú Backup. Van hívásszűrőnk (CallFilter), PDF-olvasónk, kicsit lassan induló képnézegetőnk (EziPhoto), a GPS gyorsabb pozicionálását segítő szoftverünk (GPS Catcher), titkosított adatkezelőnk (My Secrets), Remote Calendarunk és Remote Presenterünk, világóránk (Ur Time), YouTube és Flickr feltöltőprogramunk, valamint egy feladatkezelőnk.

A beállításokat böngészve is sok finomsággal találkozhatunk. Rögtön itt van az Asus Status nevű cucc, mely egy apró ikont helyez el a Today képernyőn, így onnan is elérhetjük pl. az USB és háttérvilágítás beállításait. Az Auto Clenaer az X gombot rakja helyre, így az valóban be fogja zárni a futó programokat, nem csak a háttérbe küldi őket. A CPU Mode segítségével kézzel lehet turbo módba rakni a processzort. A Headset Volume Limiter funkciója szintén egyértelmű, végül pedig itt van az USB Settings, ahol beállíthatjuk, hogy a ZX1 Mass Storage vagy ActiveSync eszközként viselkedjen, amennyiben számítógéphez csatlakoztatjuk.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • ASUS

Azóta történt

Előzmények

  • LG KS20 - PDA a mobilban

    Az LG-nek sikerült: bele tudtak zsúfolni egy teljes értékű, fejlett Pocket PC-t egy mobiltelefon méretű készülékházba. Ráadásul kompromisszum nélkül.

  • A Pocket PC vásárlás utáni első lépések

    Avagy mit kell tennünk, hogy újonnan megvásárolt Pocket PC-nkbe életet leheljünk. Szinkronizálás, programok telepítése, nélkülözhetetlen szoftverek.

  • Asus P527 - ezt most miért?

    Az Asus impozáns külsejű tenyérgépe az átgondolatlanság iskolapéldája.

  • Asus P750 - VGA is, meg nem is

    Az Asus felsőkategóriás készülékébe VGA felbontású megjelenítő került, de az oprendszer nem használja.

Hirdetés