Archos 80 G9 - nem arcos, de morcos

Bevezető

Már tavaly év vége felé itt örömködtünk, hogy végre-valahára véget ért az a korszak a táblagépek piacán, amikor a filléresebb termékek megvásárlását nem lehetett ajánlani. Azóta volt nálunk Huawei S7 Slim, Vodafone Smart Tab és WayteQ xTAB-70, s ezek bizony mind olyan gépek voltak, hogy az alapfeledatokat maximálisan ellátták. Persze senki sem várta el tőlük, hogy bődületes grafikai teljesítményt nyújtsanak – erre ott vannak a drágább masinák. De amire a tabletet elvileg kitalálták – tartalomfogyasztásra – arra abszolút megfelelőek.

Archos 80 G9
[+]

Most egy újabb kedvező árú gép érkezett hozzánk, amelynek nagyobb testvérét dr. Kind már szétcincálta. A francia Archos nevű gyártónak messze nem ez az első táblagépe. A G9 ugyanis a kilencedik generációt jelöli, ami arra utal, hogy van némi tapasztalatuk a témában, figyelembe véve azt a nem elhanyagolható tényt is, hogy generációnként nem csak egyféle terméket dobnak össze. A Speedshoptól is párban érkezett két tablet, a nagyobbikat dr. Kind már nyüstölte, a kisebbiket azonban megtartottam magamnak önző módon, lévén ára miatt ez lesz az igazán érdekes. Aztán végül mégsem egyedül raktam össze ezt az anyagot, besegített az Archos-ügyben már tapasztalt kolléga.

Archos 80 G9
[+]

Az Archos 80 G9 a legcsirkébb kiszerlés esetén bruttó 75 lepedőért vihető haza. Ez pont annyi, mint amennyiért prepaid konstrukcióban a Vodafone vesztegeti a ZTE által gyártott Smart Tab 7 nevű motyót, a Huawei S7 Slim pedig kicsivel drágábban érhető el, de az eltérés marginális. A kisebb tabletek között a WayteQ adja egyelőre az egyik legjobb ajánlatot, de nem szabad elfelejteni, hogy jelen tesztünk alanya pont egy lépcsővel tud többet, köszönhetően egyebek mellett a kétmagos processzornak, illetve a 3.2-es Android rendszernek. Egyértelműen jó áron van, a kérdés csupán az, hogy kell-e, s ha igen, akkor milyen kompromisszumok kössünk.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés