Apple iPhone 5s - tud ujjat mutatni

Külső

A készülék külseje nem sokat változott az iPhone 5-höz képest, de azért van pár jel, ami alapján a szakavatott szemek könnyedén észrevehetik, hogy ott van-e az az S betű. Az előlapon egyértelműen azonosítható az ujjlenyomat-olvasóval egybeépített Home gomb, melyről hiányzik a lecsapott sarkú négyzet, van viszont egy fémes keret körülötte, melynek egyébként funkciója is van, de erről majd a megfelelő helyen lehet olvasni. A hátlapon pedig a világosabb szürke színtónus tűnhet fel a space gray modellnél, ami nálunk járt; a fehérnél nem tudjuk, hogy van-e különbség, aranyszínű változat viszont nem volt az iPhone 5-ből, úgyhogy ha ilyet látunk, az biztosan 5s. Vagy egy jóféle kínai hamisítvány...

Apple iPhone 5S
[+]

A kijelző mérete, felbontása nem változott, továbbra is egy 4 hüvelykes átlójú, 640 x 1136 pixeles felbontású IPS-panellel van dolgunk, aminek a pixelsűrűsége 326-os értéket mutat, amit a Full HD megjelenítővel szerelt androidos eszközök már alaposan leköröznek, de nem biztos, hogy ennek ténylegesen van is értelme. Az Apple szerint a tipikus kontrasztarány 800:1-hez, aminél mi jobb értéket mértünk, ugyanakkor az 500 nites fénysűrűséget nem értük el, 482-nél nem mutatott többet a műszerünk. Mindenesetre ez is egy kimagasló érték, valószínűleg többek között ennek és a tükröződésmentességnek köszönhető a napfényben való kiváló olvashatóság, de a panelre betekintési szög és színhűség tekintetében sem lehet panasz.

Készülékek kijelzőinek fénysűrűsége, kontrasztaránya és színhőmérséklete
Mérés Apple iPhone 5s LG G2 Samsung G. S4 mini LG Optimus L9
Fehér fénysűrűség 482 nit 399 nit 168 nit 332 nit
Fekete fénysűrűség 0,44 nit 0,29 nit 0 nit 0,4 nit
Kontrasztarány 1095:1 1375:1 1680:1 831:1
Színhőmérséklet 7335 K 8261 K 8030 K 8700 K

A hátlap az említett vakus dolgot leszámítva nem változott, alul-felül fekete, bal felül van a kamera és a villanó, valamint a mozgóképek felvételénél használatos másodlagos mikrofon. A készülék egyébként 123,8 x 58,6 x 7,6 milliméteres kiterjedésű, 112 grammot nyom, jó érzés kézben tartani, stabilan ül, nem csúszkál. Ugyanakkor a sok téglatelefon után nekem már egy picit aprónak tűnt, így változnak meg az igényeink, ha évek alatt a használati tárgyaink lassacskán növekszenek.

Apple iPhone 5S
[+]

Felülre került a bekapcsológomb, balra a gyors lenémítást segítő csúszka és a két hangerőszabályzó billentyűt rakták a dizájnerek. Alul a 3,5 milliméteres fülhallgató csatlakozóval, a kihangosító hangszóróval, a mikrofonnal és a Lightning csatlakozóval találkozhatunk, míg jobbra a tűvel kinyitható nanoSIM-foglalat került. Érdekes, hogy míg a szintén az Apple által bevezetett microSIM gyakorlatilag ma már szabvány és az új telefonokba ilyen kerül, addig a nanoSIM-mel mintha árnyékra vetődtek volna, mert az almás cégen kívül senki sem használja ezt a formátumot.

Apple iPhone 5S
[+]

A lenti kép a színösszeállítás megfigyelésének jegyében készült, jól látható, hogy az 5s sokkal világosabb szürke festést kapott, mint a sima 5-ös verzió. A kamera is megváltozott, nem csak a dupla LED a szembetűnő különbség, hanem az is, hogy az 5s-nél már az egész fotómodul az üveglappal egy síkba került, egyáltalán nem türemkedik ki, nincs pereme.

Apple iPhone 5S
[+] Apple iPhone 5S vs. Apple iPhone 5

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Apple

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés