Allview V2 Viper X - vissza az általánosba

Külső

Ha azt nézzük, hogy a phabletek ligájában látszik a 154 x 77 x 7,2 milliméteres dimenziókkal bíró V2 Viper X, akkor kényelmesnek mondhatjuk a fogását, a szélein enyhén lekerekedik a hátlap, ideális helyen vannak az oldalsó gombok és nem is túl nehéz, 135 grammos az egész kütyü. A burkolat mindenhol műanyag, az összeszerelési minőség pedig átlagos. Olyan apróságokkal sajnos lehet találkozni, mint lötyögő billentyűk és időnként roppanó hangot kiadó hátlap, de még bőven azon a szinten van ez a probléma, ami egy átlagfelhasználó számára egyáltalán nem feltűnő, sokan talán észre sem veszik.

Nem kicsi, de még abszolút kézben tartható.
Nem kicsi, de még abszolút kézben tartható. [+]

Kijelző-teszt
Mérés Allview V2 Viper X Honor 5X Xiaomi Redmi Note 3 ZUK Z1
Fehér fényerő (max.) 316 nit 481 nit 473 nit 567 nit
Fehér fényerő (min.) 12,5 nit 8,2 nit 2,6 nit 3,6 nit
Fekete fényerő 0 nit 0,48 nit 0,32 nit 0,43 nit
Kontrasztarány végtelen 1002:1 1390:1 1318:1
Színhőmérséklet 7610 K 8136 K + kézi 7197 K + kézi 7373 K + kézi

Hogyan mérjük a kijelzőt?

Az előlap jelentős részét elfoglaló, 5,5 hüvelykes AMOLED kijelző sajnos csak 720 x 1280 pixel felbontású, ezzel 267 ppi-s képpontsűrűséget ér el. A pixelek mérete egyáltalán nem zavaró a mindennapi használatban, de ha egy weboldalt szeretnénk teljes egészében megnézni, akkor már akadnak az olvashatósággal problémák. Ami viszont a képpontszámnál nagyobb probléma, az a maximális fényerő: a 316 nit kimondottan kevés, a reggeli napsütésben már gyakran kézzel kell árnyékolni a telefont, hogy lássunk valamit abból, amit a képernyő maximális fényerőn próbál kipréselni magából. Sajnos ez a probléma automatikus fényerőn sem változik meg, pedig a Samsungnál már láttuk, hogy ha egy ilyen megjelenítő akár csak 2-3 percre kiadja magából a maximumot, akkor a 800 nit sem lehetetlen, a dél-koreai vállalattól származó panel tehát valószínűleg itt is képes lenne rá. A kalibrálás ellenben nagyon jól sikerült, bár kézi módok nincsenek, ezekre nem is nagyon van szükség, a gyári megoldás kellemes a szemnek, és a technológiából eredő túlszaturáltság sem jellemző rá túlságosan.

Elég vékony a V2 Viper X, de az Oukitel K10000 mellett egyébként is bármi kecsesnek tűnne.
Elég vékony a V2 Viper X, de az Oukitel K10000 mellett egyébként is bármi kecsesnek tűnne. [+]

A kijelző fölött és alatt minden megvan, ami fontos: három virtuális, háttérvilágítással nem rendelkező érintőgomb van alul, felül pedig másodlagos kamera, színes értesítési led, illetve fény-és távolságérzékelő szenzorok díszelegnek. A kütyü jobb oldalára került a bekapcsológomb, illetve a két hangerőszabályzó billentyű, alul USB Type-C csatlakozóra lehetünk figyelmesek 2.0-s sebességszabvánnyal a mikrofonon kívül, fent pedig az elmaradhatatlan 3,5 milliméteres jack fogadja a felhasználó tekintetét. A bal oldalon sivárság uralkodik. A hátlap volt az, amire a dobozból kibontva azt mondtam: baromi jól néz ki. Zseniális az a finom, hálós textúrával feldobott sötétkék szín, amit használ a gyártó, viszont a véleményem nagyon gyorsan megváltozott, amikor kiderült, hogy borzasztóan koszolódik az anyag. Minden ujjlenyomatot, zsírfoltot meglátunk rajta, még porosnak is látszik egy idő után, minden alkalommal nagyjából hárompercnyi törölgetésre van szükség ahhoz, hogy nagyon rövid ideig ismét szép legyen.

A hátlap nagyon szép, de csak addig, amíg össze nem fogdossuk.
A hátlap nagyon szép, de csak addig, amíg össze nem fogdossuk. [+]

A vakuval ellátott kamera és az Allview logo értelemszerűen hátul kapott helyet, az viszont nem pozitívum, hogy a hangszóró is ide került. Bár a gyártó próbálkozott két apró bütyökkel, ami kicsit elemeli a telefont az asztalról, a valóságban ez nem sokat segít, ha a hagyományos módon tesszük le a mobilt sík felületre, akkor borzasztóan leárnyékolódik a hangkeltő. A következő meglepetés a hátlap leszedésénél ér minket, az egységesre vett formatervbe valószínűleg nem akartak belerondítani olyan mélyedéssel, aminél fogva a hátlapot le tudjuk szedni, ebből adódóan az USB csatlakozónál feszegethetjük a döbbenetesen vékony műanyag panelt. Ha sikeresen lekaptuk az elemet, akkor az akkumulátoron kívül megláthatjuk a két darab microSIM helyet és a microSD kártya foglalatát is. Visszatenni még nehezebb feladat, nincs igazán definiálva, hogy honnan kéne kezdeni a visszarakást, de tulajdonképpen mindegy is, a sok apró, hajszálvékony pöcök visszapattintása olyan éles, pattanó hanggal jár, hogy úgy döntöttünk, ezt a lehető legkevesebb alkalommal tesszük meg, javasoljuk ezt a jövőbeni felhasználónak is.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • Allview E4 lite teszt - alacsony fokozat

    A középkategória tömött buszjáratára igyekszik a mediatekes Allview E4 lite felférni. Erénye a fémkeretes, kompakt kivitel, ám kompromisszumból is akad, méghozzá nem is egy.

  • Allview X2 Soul Lite - kicsit lájtos

    Egyre bővül az Allview Soul-szériája, ezúttal egy belépőmodellt készítettek. A külsővel nincs is gond, de a hardverben egy picit túlzásba vitték a spórolást és ez ront az összképen.

  • Allview P8 Energy - az akkubajnok

    Elegáns külsejével és fém keretével a P8 Energy látszólag egy a sok középkategóriás telefon között. Azonban az extrém nagy akkumulátor és az AMOLED kijelző párosából fantasztikus üzemidőt kreáltak.

  • Allview X2 Soul Xtreme - ez tényleg extrém

    Az Allview X2-es szériájának csúcsváltozata egy igazi szuperphablet, legalábbis a nyers műszaki paraméterei alapján. A másodvonal eddigi legdurvább készüléke a kezünkben.

Hirdetés