Allview E4 lite teszt - alacsony fokozat

Adatkommunikáció, üzemidő, végszó

Az E4 lite két microSIM-et fogad be, az első számúval 150 Mbps az elérhető legnagyobb adatsebesség 4G hálózatokon (800/1800/2600 MHz), a második csak 2G-re képes. Az Allview újdonsága dual standby technológiájú, azaz két számmal is a hálózaton lehet lógni, ám ha az egyikről hívás folyik, a másik arra az időre lekapcsolódik. A beszélgetési hangminőséggel kifejezettel elégedettek voltunk, talán egy kis extra hangerő hiányzott, ám más panasszal nem élünk. A 802.11b/g/n szabványú WiFi modem érzékenysége viszont már hagyott kívánnivalót maga után, erős közepes a Direct és hotspot képes modul. Bluetoothból 4.0 jár A2DP-vel és LE-vel, USB-ből 2.0 MTP-vel és OTG-vel, a navigáláshoz pedig a mobilhálózatok és a routerek jelei mellet a GPS és GLONASS műholdak segítségét is igénybe lehet venni. A pozíciószerzés közepes sebességű és pontos, az iránytű nem maradt ki. Nem úgy az NFC és az infra, egyeket se keressük.

Az E4 lite üzemideje harmatos
Az E4 lite üzemideje harmatos [+]

Az E4 lite 2100 milliamperórás akkumulátora a nevéhez méltóan „lájtos”, mi átlag 3-3,5 órás képernyőidőket értünk el, ami szűk egynapos használatra fordítható le a mi használatunkkal. Nem segíti a ritkább töltést az átlag feletti készenléti fogyasztás, bár nem tartjuk elképzelhetetlennek, hogy valaki két napig kihúzza egy ciklussal, ha elég kevésszer villantja fel a képernyőt. Az egyetlen energiatakarékos megoldás intelligens takarékosság név alatt fut, és alapból be van kapcsolva.

Sok az erősebb ajánlat a középkategóriában, az E4 lite túl sokat hibázik
Sok az erősebb ajánlat a középkategóriában, az E4 lite túl sokat hibázik [+]

Értékelés: Allview E4 lite
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 8 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 6 pont
Belső
Kezelhetőség 7 pont
Sebesség 6 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 7 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 8 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 7 pont
Multimédia
Vizuális 7 pont
Audio 6 pont
Egyebek
Üzemidő 5 pont
Ár/érték aránya 6 pont
Hogyan értékelünk?

A tesztet úgy kezdtük, hogy Allview E4 lite sikerét a mindennapi teljesítménye és az árra és konkurenciára levetített tulajdonságai határozzák majd meg. Ismerkedésünk jól indult: a fémkeret és a plasztik ház remekül össze lett rakva, és az egész mobil kényelmesen hordható vagy kezelhető egy kézzel, ami mindenképpen erény. 60 ezer forintért viszont nem fér bele a mindössze 2,8 gigabájtnyi kezdő tárhely, a szűkös 1 gigabájt RAM és a középkategóriában ma már gyenge MT6735-ös SoC. Amikor Helio X10-es phablet beszerezhető az árszinten, (Xiaomi Redmi Note 2), semmiképpen sem tudunk szó nélkül elmenni az E4 lite dadogós működése és a gyenge grafikus teljesítménye mellett, hamarosan pedig befut a nyolcmagos Alcatel Pop Up 5.0, már az Allview méretében. Az érintőképernyő és az alsó három, háttérvilágítás nélküli kezelőgomb érzékenysége sem túl jó, és hiába a ledes villanó mindkét oldalon (értesítési LED nincs), a kameraminőség sem tudja feljavítani az összképet.

Kár érte, mert a beszélgetési hangminőséggel elégedettek voltunk (az audiominőséggel megint csak nem), és a képernyő fényereje is jó (a színek viszont fakók, és felfedeztünk némi fényszivárgást is). Ennyi baki nem fér bele, amikor ott van jóval olcsóbban, 2 gigabájt RAM-mal a Doogee X5 Pro, vagy azonos árszinten a Samsung Galaxy J5 minőségi AMOLED kijelzővel, gyorsabb rendszerchippel és másfél gigabájt RAM-mal. A Redmi 2 Pro is erős alternatíva, és ha egyszer befut hazánkba a Snapdragon 615-ös, fémházas Redmi 3 (a zárt bootloader nem könnyíti meg a dolgot), akkor a Xiaomi mindenkinek odavághat. Az Allview jelen ajánlata nélküle is kevés a mai magyar mobilos piacon.

Bone123

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Allview V2 Viper X - vissza az általánosba

    Nemcsak a háromszög alakú doboza miatt érdekes a román székhelyű vállalat üdvöskéje, szép a kijelző, jó lett az egyedi kezelőfelület, viszont hibák is vannak bőven.

Előzmények

  • Allview P8 Energy - az akkubajnok

    Elegáns külsejével és fém keretével a P8 Energy látszólag egy a sok középkategóriás telefon között. Azonban az extrém nagy akkumulátor és az AMOLED kijelző párosából fantasztikus üzemidőt kreáltak.

  • Allview P6 Qmax - csak ránézésre maximális

    A gyártó olcsóbbik óriásmobilja még elég sok gyermekbetegséggel küzd, a szoftveres hibák még javulhatnak, a gyenge hardveren és a közepes anyaghasználaton viszont semmiképp nem segít a frissítés.

  • Allview X1 Xtreme mini - az erő nem minden

    Korrekt áron kínálja az Allview az új, felső-középkategóriás, de kompakt méretű készülékét. Remek az ötlet, de a megvalósítás sajnos nem hibátlan.

  • Allview X2 Soul Pro - a lélek gyümölcse

    Tesztkészülékünket mindössze 5,5 milliméter vékony házba csomagolták, mégis belefért egy 5,2 hüvelykes Full HD kijelző és egy 2700 mAh-s akkumulátor.

Hirdetés