Allview X1 Xtreme mini - az erő nem minden

Hirdetés

Bevezető, tartozékok

Oldalunk hasábjain egyre gyakrabban tűnnek fel a feltörekvő kínai gyártók termékei, ezek általában kedvező áron kínálnak nagyon ígéretes specifikációjú készülékeket, gyakran jó minőségben készülnek, de sajnos nagyon óvatosnak kell lenni velük, hiszen van, mikor az álomszerű vásárlás rémálommá válhat egy borzasztó kamerával, egy akadozós kezelőfelülettel vagy nem működő funkciókkal. Kintről rendelni ebből a szempontból mindenképpen rizikós, egy fokkal jobban járunk, ha itthon is forgalmazott termékek közül próbálunk választani, többek között Meizu, OnePlus, Doogee, Iocean, Elephone és sok más márka van jelen itthon hivatalos garanciával.

Allview X1 Xtreme mini kézben tartva
[+]

Az Allview márka ezen a néven 2004 óta létezik, de az ő készülékeik nem számítanak teljes egészében kínainak, távol-keleti alapanyagból dolgoznak ugyan (tesztünk jelenlegi alanya például kísértetiesen hasonlít egy IUNI U2 2GB-ra), de a romániai Brassóban adódik hozzájuk a márkajelzés, a szoftverrel is ők foglalkoznak, illetve a lokalizáció is az ő feladatuk. Az eddigi Allview készülékek nem voltak használhatatlanul rosszak, de ár/érték arányban valahogy mindig akadt náluk jobb választás, az X1 Xtreme mini valószínűleg ezt a vonalat kívánta megtörni. A mai mércével kompaktnak számító eszköz ugyanis Full HD kijelzővel, Snapdragon 800 lapkakészlettel, 16 megapixeles kamerával és Yamaha audio chippel együtt is 70 000 forintba kerül itthon, ezek után mindenképp szerettünk volna rá vetni néhány pillantást.

Allview X1 Xtreme mini doboza
[+]

Az Allview soha nem volt szűkmarkú, ami a tartozékokat illeti, ezúttal sincs ez másképp, a szürke kartondoboz a készüléken kívül egy microUSB kábelt, egy töltőfejet, egy headsetet, egy kis tappancsos állványt, illetve rengeteg dokumentációt tartalmaz. A telefon előlapját egy kijelzővédő fólia is védte, de sajnos ezen rengeteg felirat és logo volt megtalálható, érdemben használni tehát nem igazán lehet.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Veletech: Meizu és Microsoft mobilokat is nyomogattunk

    Sok-sok gyártó és forgalmazó hozott el kisebb és nagyobb, kedvezőbb árú és csúcstechnológiás, illetve androidos és windowsos készüléket.

  • Allview E4 lite teszt - alacsony fokozat

    A középkategória tömött buszjáratára igyekszik a mediatekes Allview E4 lite felférni. Erénye a fémkeretes, kompakt kivitel, ám kompromisszumból is akad, méghozzá nem is egy.

  • Allview P8 Energy Pro - drága tankhajó

    Gigászi kijelzővel és más eszközt töltő akkumulátorral száll be tepsiversenybe az Allview. Az ujjlenyomat-olvasó és a méretes RAM modul jó hír, lóerőből viszont kevés jutott árszinten.

  • Allview V2 Viper S - kihúzták a méregfogát

    Hardverileg kevés, formában viszont annál több változott az Allview V2 Viper X-hez képest, melynek az utódja egy jól ismert csúcskészüléket idéz meg a középkategóriában.

Előzmények

  • Allview E2 Jump - a hangok hullámlovasa

    A vállalat újdonságának legnagyobb erénye az IPX5 védettség és a sztereó előlapi hangszóró, a négymagos processzor és a kijelző sem rossz, egyedül a kamera lett nagyon gyenge.

  • Allview V1 Viper i4G - vipera a szomszédból

    Az Allview márka lassan, de biztosan válik egyre ismertebbé a magyar piacon is, a V1 Viper i4G egy középkategóriás készülékük LTE támogatással.

  • Allview P4 Life - álmomban már láttalak

    Mai tesztalanyunk az alsó kategóriában kíván hódítani, kellemes, de ismerős külső, négymagos processzor, négy hüvelykes kijelző és két SIM kezelése jellemzi.

  • Allview P6 Energy - telefon, energiabank

    Berlin, IFA, az üzemidő még tart. Las Vegas, CES, az üzemidő még mindig tart. Barcelona, MWC, és az üzemidő még mindig tart. Tényleg ilyen durva az akkumulátor?

Hirdetés