Alcatel OT-997D - két mag, két SIM

Bevezető

Igencsak régóta vártunk már arra, hogy valamelyik gyártó végre rájöjjön itthon is, hogy van igény olyan két SIM-et kezelő telefonra, amelyik nem egy tavalyi középkategóriás akármi valamelyest átpofozott verziója horror áron. A Gigabyte már egy ideje próbálkozik, de ők is a rezisztív kijelzőről indultak és a mai napig sem bírtak egy alsó-közepes motyónál jobbat idehozni a magyar piacra, a Samsung is csak boldogabb országokban teríti a Galaxy S duplásított verzióját. Mi pedig vagy szüttyögünk oldschool Nokia Asha izékkel, vagy küzdünk valami összekendácsolt androidos masinával.

Alcatel OT-997D
[+]

Az mondjuk jó jel, hogy létezik Galaxy Ace DuoS, illetve LG L3-ból is van kétkártyás, de ezek belépő szintű cuccok. Az Alcatel 918D-t szoktuk előcitálni, de az sem egy erőgép, nyilván ehhez mérten az ára sem csillagászati, de azok a népek, akik igenis igénylik a normális vasat, a kijelzőt, a kamerát, a jó adatkommunikációs képességeket, de mégis két SIM-et használnak - nos, ők vagy megpróbáltak Kínából berendelni valamit, ami tök ismeretlen, nincs rá garancia és remélni lehet, hogy épségben ideér, vagy továbbra is használtak két telefont.

Alcatel OT-997D
[+]

Ebbe az állóvízbe csöppen bele az Alcatel OT-997D. Amiről első körben azt lehetett tudni, hogy 60 lepedő körül alakul majd a független ára, kétmagos processzora van, jókora kijelzőt kapott és tud néhány extrát. Van egyébként egy kistestvére is, ezt dr. Kind nyúzta már meg, de a fenti információk már elegendőek voltak ahhoz, hogy több olvasónk is felkapja a fejét. Mégiscsak lehet naprakész hardvert és két SIM-et összerakni? 4.0-s Androiddal? Nos, nem csak hogy lehet, de meglehetősen jól is sikerült.

Külső

A dobozról fogalmunk sincs egyelőre, mert mi egy fehér kartoncsomagban kaptuk meg a masinát. Ettől függetlenül nem számítunk arra, hogy bőrtokot és 32 gigás microSD-t fog majd az Alcatel elrejteni a töltő-headset-adatkábel szentháromság darabjai között. Úgy néz ki viszont, hogy a cégnél vagy felvettek egy formatervezőt, vagy elküldték az eddigi arcokat egy továbbképzésre, mert ha szemből nem is túl különleges a termék, de a hátlap például kifejezetten csecse lett.

Alcatel OT-997D
[+]

Az előlapot a 4,3 inches kijelző uralja, felbontása WVGA, azaz 480x800 pixeles. A mezei TFT kijelző átlagos fényerővel és betekintési szöggel bír. Ami sokkal lényegesebb, hogy nincsenek a kijelző alatt gombok, a 4.0-s Android ezt nem követeli meg, bár ennek ellenére sok gyártó nem tágít a különálló kezelőszervektől. Pedig elfért volna ide billentyű bőven, a kijelző alatt lenne még hely, de ez most kihasználatlan, egyedül az az értelme, hogy így az ablak alsó sorát is fogásváltás nélkül meg lehet nyomni, hiszen az alsó túlnyúlás miatt nem fog kibillenni a telefon a kezünkből. Hogy azért mégis legyen valami értelme ennek a területnek, egy fehéren égő LED került a burkolat alá, amely finoman "lélegzik" elmulasztott esemény alkalmával. A kijelző felett a gyártói felirattól jobbra közelségszenzor és előlapi kamera fedezhető fel.

Alcatel OT-997D
[+]

A 997D tetején lakik a kijelző feloldására és lezárására szolgáló billentyű, illetve a 3,5 mm-es jack lukacskája. Bal oldalon nem találunk semmit, jobbra is csak a hangerőt szabályozó gombpáros fedezhető fel, míg alul a microUSB csatlakozó tátong. Az eszköz legfrankóbb, legegyedibb része kétségtelenül a hátlap, amelynek alsó fele recézett, így jó fogást ad, felső részén pedig egy fekete, fémből készült betétben a kamera, a ledes vaku, a hangszóró rácsozata, valamint az SRS felirat fedezhető fel, amely komoly hangkeltési potenciált sejtet. A műanyag burkolat a telefon aljához közeledve egyre jobban rákanyarodik az oldal részekre, amitől egyedivé tud válni a készülék, ugyanakkor a hátlap levétele senkinek nem fog gondot okozni.

Alcatel OT-997D
[+]

Az akkumulátort a microSD cseréjéhez nem szükséges eltávolítani, ha viszont a SIM-ekkel óhajtunk babrálni, akkor meg kell fosszuk a teleptől a készüléket. Ezt követően hozzáférünk az egymás fölé elhelyezhető kártyákhoz, mindkettő normál SIM fogalatba csusszanhat bele. Az Alcatel OT-997D összeszerelési kiválónak mondható, minden passzentos, korrekt a design, kellemes a fogás, s bár szinte minden műanyagból készül, mégsem bántó az összkép. Akármilyen nevesebb gyártó számára is vállalható lehetne a telefon kialakítása. Hab a tortán a víztaszító bevonat, ami a telefon egészén rajta van. Nem vízálló lesz tőle a masina, hanem egyszerűn a víz lepereg a készülékről, körülbelül úgy néz ki a gyakorlatban, mintha higanyt öntenénk rá. A víz húsosabb cseppekké áll össze, majd "legurul" a burkolatról anélkül, hogy befolyna a résekbe, csatlakozókba. Van erről alant egy remek videó, a múlt heti esős időben pedig volt alkalmam a gyakorlatban is kipróbálni és tényleg működik.

Hardver, menü

A belbecs kifejezett felüldülésnek számít, legalábbis azok számára, akik nincsenek képben a Kínában tervezett és gyártott okostelefonok lelkivilágával. Az OT-997D lelke ugyanis a MediaTek MT6577-es processzora, amely kétmagos, 1 GHz-en ketyeg, 40nm-es csíkszélességgel készül és egy PowerVR SXG531 ücsörög mellette, mint grafikus segéderő. A MediaTek kínálatában nem ez a legtáposabb chipset, elvileg már négymagos variáns is létezik, de a hírek szerint az OT-997D-ben ketyegő kétmagos proci kapcsán is vannak gyártókapacitási problémák, úgyhogy az ennél erősebb aspiránsokra még azért várni kell majd egy kicsit. Nem mintha az MT6577 ne lenne elég szinte minden fontos dologra, sőt. Nyilván az 1 gigabájtos RAM is hozzájárul, hogy a 4.0-s Android úgy száguld a WVGA kijelzőn, mintha seggberúgták volna, egy pillanatnyi megakadás, döccenés sem fedezhető fel, dr. Kind is egyik ámulatból a másikba esett. Roppant gyors, na.

Teljesítmény-tesztek
Benchmark Alcatel OT-993D Alcatel OT-997D Samsung Galaxy Ace DuoS Sony Xperia P
AnTuTu Benchmark 3010 pont 5901 pont 1767 pont 5363 pont
Linpack for Android (single) 37,6 MF. / 2,24 s 34,628 MF. / 2,42 s 10,027 MF. / 8,36 s 38,848 MF. / 2,16 s
Linpack for Android (multi) 32,936 MF. / 5,12 s 59,432 MF. / 2,84 s 8,601 MF. / 19,61 s 53,698 MF. / 3,14 s
Smartbench 2012 Prod. 995 pont 2210 pont 394 pont 2310 pont
Smartbench 2012 Games 1526 pont 1722 pont 737 pont 1975 pont
Quadrant 2.0 1689 pont 2648 pont 840 pont 2159 pont

A Mobilarena TV adása az Alcatel OT-997D-ről és az OT-993D-ről

Vagy az Alcatelnél optimalizálnak veszettül jól, vagy a MediaTek volt ügyes a felület kapcsán, de azért az MT6577 a szintetikus sebességtesztek alapján nem kiugróan sebes, nagyjából a Sony által használt ST-Ericsson proceeszor szintjét képviseli. Ez egyébként tetten érhető mondjuk abban, hogy csak 720p-s videót hajlandó felvenni és adatátviteli szempontból is csak a kötelezőt hozza. Az MT6577 nem véletlenül csak maximum 540x960 pixeles kijelzőfelbontást támogat, de ez igazából mind eléggé lényegtelen, mert az OT-997D-ben bőven elég az a produkció, amit nyújtani képes. A 4.0-s Android alapvetően a gyári felületet mutatja, de pár ponton azért belenyúltak a mérnökök, például a teljes ikonszettet lecserélték és babráltak az értesítési sávval is, amelynek felső része vízszintesen görgethető, így rengeteg beállítási műveletet egy gombnyomással el lehet intézni. Oh, és a kedvencünk, a videofájl-háttérkép kombó, ami konkrétan azt jelenti, hogy egy tetszőleges mozi (akár kamerával rögzített is) ismétlődik a háttérben. Ez állati nagy jópofaság.

Alcatel OT-997D Alcatel OT-997D

Az Alcatel embertelen mennyiségű szoftvert telepített gyárilag a masinára, ezek között számos tényleg hasznos megoldás is fellelhető. A menüben itt-ott Gameloft játékok bukkannak fel, ez mind demo verzió, tehát több szót nem érdemelnek. Az AccuWeather ikonja mögött időjárást találunk, az Akku kímélő pedig egy olyan app, ahol mindenféle paraméterek megadásával megpróbálhatjuk kitolni a telefon egy töltéssel történő üzembiztos működését. Az Androlib WallPapers mögött több ezer háttérképet találunk egy webes felületen, az Antivirus Pro pedig pont az, amit a neve is sugall. Van vonalkód olvasó szoftver, böngészőből rögtön kettő is, mert a gyári mellett fent van a Chrome. A Cloud Backup egy felhő alapú szinkronizációs megoldás, de találunk diktafont, valutaváltót és zseblámpát is az okosságok között.

Alcatel OT-997D Alcatel OT-997D

Fent van alapból a Layar, az OfficeSuite 6 read-only verziója, találunk DLNA kliensprogramot, WLAN-on is működő szinkronizációs szoftvert, itt ül a RingDroid, a Shazam, a Facebook és a Twitter kliens, valamint a Sweet Dreams nevű okosság, ami megérne egy külön anyagot is. Röviden arról van szó, hogy különböző környezetei paraméterek együttes állásakor a készülék ráeszmél, hogy a júzer vélhetően csicsikál, s ilyenkor magától lekapcsolja a hangot, meg mondjuk az adatkommunikációt. Ezen paraméterek között lehet időpont (ez a legprimkóbb: este héttől reggel hatig alcsi), hely, hang, vagy mozgás jellegű esemény. Frankó és összetett a dolog, csak éppen eléggé szippantja az akkumulátort, mivel folyamatosan monitorozza a helyzetet, hogy tudjon cselekedni.

Alcatel OT-997D Alcatel OT-997D

A két SIM kezelését a beállítások menüben érhetjük el, de ha új kártyát észlel a masina, akkor bekapcsolás után úgyis érdeklődik, hogy mi újság. Megadható, hogy hívásnál, adakommunikációnál és üzenetkezelésnél melyik legyen az elsődleges kártya, valamint az is, hogy milyen színnel jelezze az eseményeket a szoftver. Ugyanakkor viszont ez a telefon sem képes a dual-active módra, azaz ha az egyik kártyával épp beszélgetünk, akkor a másik lelép a hálózatról. Ez az eset természetesen nem áll fent adatátvitel folyamán, azaz vidáman lehet netezni, ettől még a hívások be fognak jönni mindkét kártyára. A hangminőség jellemzően rendben van, maxra csavarva azonban kicsit talán torzít, de ilyenkor a hangerő is komoly szintre lép. Némiképp árnyalja a pozitívumok sorát, hogy az akkumulátor 14%-os töltöttségénél a készülék kurjant egy nagyot, amit hívás közben is bejátszik, ettől rögtön ketten kapunk a szívünkhöz beszélgetés alatt.

Alcatel OT-997D Alcatel OT-997D

Az szokásos szoftverek rendben működnek, talán az egyik legjobb email varázslóval találkoztam, a rendszer ezen a ponton is gyors, viszont furcsa módon néha a HSDPA hálózat helyett EDGE-re váltott vissza olyan helyen, ahol ilyet eddig egyetlen készülék sem csinált. Igaz az is, hogy ez nem a teljesen végleges modell, remélhetőleg ezt a piacra kerülés előtt ki fogják javítani az Alcatelnél. A virtuális gombsor az alap androidos mellett lehet a TouchPal nevű okosság is, ezt szerkesztőségszerte utáljuk, de biztos van, aki kedveli, a választás szabadsága adott.

Multimédia, GPS

A hátlapra nyolc megapixeles kamera került, amely autofókuszos, tartozik hozzá egy kissé gyengécske villanó is. A beállítási lehetőségek száma igen bőséges, mindenféle apróság paraméterezhető, a kontraszt, a telítettség, a vonalélesség, vannak környezeti profilok, effektek és egy sereg egyéb apróság. Ez talán az első Alcatel készülék, ahol HDR módot is találunk az opciók között. Az exponálás gyors, az elkészült fotót rögtön megoszthatjuk mindenféle módon, a szoftveres oldallal tehát alapvetően nincsen gond.

Alcatel OT-997D
[+]

A képminőséggel viszont annál inkább, erről a lenti tesztfotók tanúskodnak. A felvételek életlenek, elmosottak, homályosak, a dinamikatartomány zéró, a vonalélesség fogalma értelmezhetetlen, rég láttunk ennyire tragikus produkciót nyolc megapixeles masinától. Ugyanakkor viszont a hazai Alcatelnél azt mondták, hogy a nálunk járt masina még egy előszériás darab volt, ami adhat okot a reménykedésre. Mindenesetre kíváncsiak vagyunk, hogy a végleges modell is küzd-e majd ilyen problémákkal a fotózás kapcsán.

Videót 720p-ben rögzíthet a készülék, elvileg ezeket vissza is tudná játszani, bár esetünkben egy ilyen felbontású, nem a telefonnal készített mp4 megfeküdte a gyomrát. A telefon zenei téren erősít, ebben a Dolby működött közre, ezért a készülék megkapta az SRS certifikációt. Ennek eredménye, hogy bár kifejezett equalizer nincsen, két opciót lehet pluszban bekapcsolni, a tiszta hangzást és a basszus kiemelését. Füles nélkül is egész korrekt produkciót nyújt a masina, egy értelmes headset csatlakoztatása után pedig tényleg nem lehet okunk különösebb panaszra, telt, életteli hangot hallhatunk. A repertoár része az FM-rádió, amelyből kétfélét is kapunk. A klasszikus változat működéséhez szükségünk lesz antennaként működő fülhallgatóra, a másik program webes rádióhallgatást kínál, ehhez értelemszerűen valamilyen internethozzáférés lesz elengedhetetlen.

Alcatel OT-997D Alcatel OT-997D

Az eszközben természetesen van GPS, azonban nagyon nyögvenyelősen fogott pozíciót a 997D. Ha végre megtalálja, akkor persze tartja azt stabilan, de ehhez idő kell. Navigációs program gyanánt gyárilag a Google Maps áll rendelkezésünkre. A készülékben sztereó hangátvitelre is képes Bluetooth modult is találhatunk, s természetesen - ha már létezik hozzá külön program - DLNA is rendelkezésünkre áll annak értelmében, hogy egy megfelelő készülékre vezeték nélkül multimédiás tartalmat sugározzunk át.

Adatátvitel, akkumulátor

Adatátviteli képességek terén a kötelezőt hozza az Alcatel. A MediaTek processzor maximum 7,2 Mbit/s tempójú letöltésre képes, ezt az OT-997D hozza is. A feltöltés kapcsán elvben 5,76 Mbps érhető el, de ez az átlagos felhasználásnál meglehetősen lényegtelen. Böngészőből kettőt is kapunk, a gyári mellett fent van a Google Chrome is. Bármelyiket is választjuk, különösebb panaszra nem lesz okunk, jobbára gördülékenyen történik az oldalak megjelenítése. Az oldalszélességre való tördelés működik, a kétujjas nagyítás is folyamatos. Gyárilag kapunk Facebook és Twitter kliensprogramot, plusz egy saját fejelsztésű szinkronizációs megoldást, amely WLAN hálózaton keresztül is képes csatlakozni bármilyen számítógéphez.

Alcatel OT-997D Alcatel OT-997D

Fentiekből következik, hogy WiFi is akad. Bár az Alcatel hazai illetékesei arra hívták fel a figyelmet, hogy az előszériás gyártás miatt itt még lehetnek gondok, mi semmi ilyet nem tapasztaltunk, jól látja a gyengébb jeleket is a készülék és stabilan tartja a kapcsolatot. A Bluetooth szintén alap, ha a drótos megoldások híve vagyunk, akkor pedig microUSB kábelen keresztül köthetjük össze a masinát egy számítógéppel. Ebben az esetben a belső memória és a microSD külön tárhelyként lesz látható.

Alcatel OT-997D
[+]

A hátlap alatt 1800 mAh teljesítményű akkumulátor lapul. Ez papíron egész jól hangzik és a gyakorlatban is megfelelően teljesít, nagyjából két napig elketyeg átlagos használat mellett a kétkártyás eszköz. A töltés adatkábelen és konnektorból is megvalósítható, bár engem speciel idegesített, hogy a beépített akkukímélő szoftver igen agresszíven hisztériázik merülés esetén. Más készülékeknél felugrik az ablak, hogy már csak 14%-nyi töltöttség van, amit egy okéval odébb is üthetünk. Itt az oké egyből átállítja az energiatakarékossági fokozatot, azaz rögtön lentebb megy a fényerő, adott esetben kikapcsolja az eszköz az adatkommunikációt, tehát erre figyelni kell. Ugyanakkor ez jól is jöhet, okos beállításokkal meglepően sok plusz időt nyerhetünk még egy nyűglődő telep esetén is, pláne, hogy a szoftver megbecsüli, hogy mondjuk még hány percnyi beszélgetés jöhet szóba, ha nem kerülünk töltő közelébe.

Alcatel OT-997D
[+]

Értékelés: Alcatel OT-997D
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 8 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 7 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 9 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 7 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 9 pont
PIM funkciók 9 pont
Adatkommunikációs képességek 8 pont
Multimédia
Vizuális 3 pont
Audio 8 pont
Egyebek
Üzemidő 7 pont
Ár/érték aránya 9 pont
Hogyan értékelünk?

Összegzés. Az Alcatel OT-997D jelenleg a hazai piacon levő legerősebb kátkártyás okostelefon. Végre nem kell égbekiáltó kompromisszumot kötni a dual-SIM és a hardver tekintetében, azok számára ez a modell az egyetlen alternatíva, akik nagyobb méretű, normális felbontású kijelzőt, erősnek mondható hardvert és fejlett adatkommunikációs képességeket is elvárnak egy kétkártyás telefontól. Csak remélni tudjuk, hogy az Alcatel készüléke követendő példa lesz a többi gyártó számára, jellemző, hogy még a nagyobb nevek is (Samsung, LG, Sony) inkább a középszintű termékeiket módosítják úgy, hogy azok kettő SIM-et is kezeljenek. Más piacokon (főleg Ázsia felé) ez nem teljesen van azért így, de az európai hadszíntéren az Alcatel az első gyártó, aki kínál komolyabb képességekkel is rendelkező dual-SIM okostelefont. Ezért mindenképpen jár a képzeletbeli vállveregetés. Azzal is begyűjthet nálunk egy jópontot a cég, hogy mindezt kellemesnek ígérkező árfekvéssel párosítja, ha minden igaz, akkor alig csusszan majd 60 lepedő fölé a bruttó, kiskereskedelmi, végfelhasználói ár, ami körülbelül azt jelenti, hogy még az egy SIM-mel működő, kétmagos telefonok mezőnyében is jónak számítana, nem hogy így. Ugyanakkor viszont messze nem tökéletes a kamera (reméljük, hogy ezen még csiszolnak), kárpótolhat viszont a víztaszító burkolat, az SRS hangzás és a jó összeszerelési minőség. Fentiek alapján aztán nem kérdés, hogy plecsnit fogunk osztogatni, mi most az Ajánlott minősítést érezzük indokoltnak, ha az ár tényleg 60 ezer forint körül lesz és legalább középszintre tudják emelni a kamerát, akkor a maga kategóriájában best buy az OT-997D. Mindezek mellett pedig nagyon örömteli, hogy láthattunk végre működés közben is kétmagos MediaTek processzort, amely abszolút meggyőző volt, s nyilván tök egyértelmű, hogy lényegesen olcsóbb áron juthatnak ehhez hozzá a gyártók, mint egy Qualcomm, vagy éppen Nvidia megoldáshoz. Nem is csoda, hogy a hamarosan szintén tesztelésre kerülő dual-SIM Acer masinában is egy hasonló chip domborít. Reméljük, hogy a jövőben is azt láthatjuk majd, hogy technológia szempontból jönnek fel a kínai cégek, ezzel még komolyabb fejlesztésekre sarkallva a nagyobb múltú gyártókat. A kemény verseny nyertese pedig a fogyasztó lehet, ennek élő példája ez a telefon, hiszen pár éve még egyikünk sem gondolta volna, hogy a piac legerősebb kétkártyás okostelefonját az Alcatel teszi majd le az asztalra.

Alcatel OT-997D

Bog

A cikk elkészítésében a T-Mobile 4G mobilinternet volt segítségünkre.

Specifikáció

Alcatel OT-997D
Alcatel OT-997D Általános
Technológia GSM/UMTS
Méret 129,8 x 68 x 11 milliméter
Tömeg 143 gramm
Színvariációk fehér, fekete, piros, sötétlila
SIM-foglalat két normál méretű SIM
Kijelző
Kijelző átlója 4,3 hüvelyk
Kijelző felbontása 480 x 800 pixel (217 ppi)
Kijelző típusa Kapacitív TFT-LCD
Színárnyalatok száma 16 millió
Hardver
SoC típusa MediaTek MT6577
Processzor típusa Kétmagos, 1 GHz Cortex-A9
Processzor csíkszélessége 40 nanométer
Processzor utasításkészlete ARMv7
Grafikus chip PowerVR SXG531
RAM mérete 1 GB
Memória
Telefonkönyv kapacitása dinamikus
SMS memória dinamikus
Belső tárhely 4 GB (2 GB szabadon felhasználható)
Memória bővíthetősége microSD-kártyával
Adatátvitel
Frekvenciasávok GSM 1900/850/1800/900 MHz
UMTS 900/2100 MHz
GPRS / EDGE van / van
UMTS / HSDPA / HSUPA van / 7,2 Mbps / 5,76 Mbps
IrDA / Bluetooth nincs / 3.0, A2DP-támogatással
WiFi 802.11b/g/n, tethering, WiFi Direct
USB microUSB 2.0
Push-to-talk / RSS nincs / van
GPS vevő van
NFC nincs
Alapfunkciók
Profilok néma/rezgés
Vibra funkció van
Kihangosítás van
Hangtárcsázás / hangvezérlés van / van
Hangrögzítés van
Ébresztés van
Prediktív szövegbevitel van
Szoftverek
Platform Android 4.0.4
WAP / HTML böngésző nincs / van
E-mail kliens van
Java van
Játékok vannak
Valutakonverter telepíthető
Extra szoftverek Akkumulátorkímélő, Alcatel súgó, Fájlkezelő, Hangrögzítő, LED lámpa, 100+ Games, AccuWeather, Android Manager, Antivirus Pro, Barcode Scanner, BioWallet Signature, DropBox, MyTracks, OfficeSuite, OI Shopping List, onetouch backup, PicSay, Sweet Dreams, Tasks, TouchPal input, WhatsApp, Twitter, Facebook
Multimédia
Fő kamera 8 megapixeles felbontás, autófókusz, led villanó
Másodlagos kamera VGA
Videófelvétel 720p
Zenelejátszó szoftver van, háttérben is fut
Hangszínszabályzó van (SRS)
FM-rádió van - RDS
Üzemidő
Alap akkumulátor 1800 mAh-s lítium-ion
Beszélgetési idő 6 óra (2G)
8,5 óra (3G)
Készenléti idő 400 óra
Egyebek
3,5 mm-es jack, giroszenzor, fényérzékelő, közelségérzékelő, két SIM kezelése, víztaszító burkolat, DLNA

Azóta történt

Előzmények

  • Alcatel OT-993D - édeskettes

    Az Alcatel előállt a piac legjobb ár/érték arányú kétkártyás készülékével: 1 GHz órajelű processzor, Ice Cream Sandwich és WVGA kijelző a fedélzeten.

  • Alcatel One Touch 918D - dupla villám

    Az Alcatel egyre vonzóbb ajánlatokkal tér vissza, legújabb fegyverük egy kétkártyás, Androidot futtató okostelefon, ami nem csak jól sikerült, de vonzó az ára is.

Hirdetés