Acer Liquid Gallant Duo - gáláns kétkártyás

Hirdetés

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

Bár a mobilhálózaton keresztüli adatforgalom sebessége (7,2 Mbps le, 5,76 Mbps fel) hagy némi kivetnivalót maga után, az Acer ezt az úgynevezett dual active standby funkció támogatásával kompenzálta. Ez azt jelenti, hogy a legtöbb kétkártyás mobillal ellentétben hívás közben aktív marad a másik kártya, egyszerre mindkettőn lehet beszélni, a vonalakat összekapcsolva egy mini konferenciabeszélgetés is működhet. A GSM-modul négysávos (850/900/1800/1900 MHz), az UMTS-chip kétnormás (900/2100 MHz), a WiFi-modul (802.11b/g/n, DLNA, tethering és WiFi-Direct képességekkel) mellé egy Bluetooth-egység (3.0, A2DP- és EDR-támogatással) és egy a-GPS is dukál, NFC-lapka sajnos nem lapul a borítás alatt.

A telefon egy 1500 mAh kapacitású lítium-ionos akkumulátorból nyeri az energiát, amely nagyjából átlagosnak számít az okostelefonok körében. Ez igaz a rendelkezésre állási időre is, egy töltéssel körülbelül egy-másfél napig bírja szuflával a mobil; éjszakára érdemes töltőre csatlakoztatni. A hivatalos adatok szerint 250 órányi készenléti idővel és hat óra telefonbeszélgetéssel lehet számolni.

Acer Liquid Gallant Duo
[+]

Értékelés: Acer Liquid Gallant Duo
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 8 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 6 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 8 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 7 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 9 pont
PIM funkciók 9 pont
Adatkommunikációs képességek 8 pont
Multimédia
Vizuális 5 pont
Audio 6 pont
Egyebek
Üzemidő 6 pont
Ár/érték aránya 9 pont
Hogyan értékelünk?

Úgy tűnik, kezdenek ráeszmélni a gyártók, hogy igenis van igény korrekt hardverrel és friss rendszerrel szerelt kétkártyás telefonokra. Az Alcatel után az Acer is bedobta magát, a Liquid Gallant Duo bizony igen kellemesre sikeredett. Bár a formaterv kissé unalmas, az anyaghasználat korrekt, a hardver pedig egész jó hatásfokkal futtatja az Android 4.0-t. A kijelző igen jó ebben az árkategóriában, a qHD felbontású megjelenítővel szerelt mobilok gyakran egy húszassal is többe kerülnek a teszt alanyánál. Az adatkommunikációs képességek terén érdemes kiemelni a dual active standby funkció meglétét; az Alcatel újdonsága az első ezt támogató mobil, mely Magyarországon is hivatalosan kapható.

A telefon ára kártyafüggetlen konstrukcióban 54 ezer magyar forint környékén alakul, ennyi pénzért jó vétel a Liquid Gallant Duo. Igaz, egy pár ezressel drágább az Alcatel OT-993D-nél, ám annyival többet is tud. Ha valaki azonban komolyabb teljesítményt szeretne, érdemes lehet várni a szintén Alcatel gyártmányú OT-997D megjelenésére, a kétmagos processzorral szerelt kétkártyás telefon ugyanis 60 ezer forintért lesz majd beszerezhető. Az Acer üdvöskéje viszont simán megérdemli az ajánlott plecsnit. A cikk végén pedig szeretnénk még egyszer megköszönni az olvasói felajánlásra kapott készüléket.

Acer Liquid Gallant Duo

dr. Kind

A cikk elkészítésében a T-Mobile 4G mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Acer

Azóta történt

Előzmények