Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • aviator

    tag

    Sziasztok!

    Eddig nem tapasztalt problémám van, ötletem viszont egy szál se. Wifi alapú az internet otthon már lassan két éve. Összesen max. 5 gép kapcsolódik rá, ebből egy kábellel. Egészen eddig semmi gond nem volt vele. Mostanában viszont az van, hogy az én laptopomon használhatatlanul lassú a net, míg a kábellel csatlakozó géppel minden a legnagyobb rendben van, a többi gépet nem vizsgáltam. Valószínű, hogy az én gépemmel van a gond ezek szerint. Még egy kis info, az egyetemen is wifi van, itt minden tökéletesen működik illetve egy harmadik helyen pedig én is kábellel szoktam csatlakozni a routerre, de ott is minden rendben van. Utánaolvastam egy kicsit, megnéztem a routert, hogy hány dhcp van kiosztva és az rendben volt tehát nem lopják a wifit, illetve lefuttattam egy spyware doctort a gépemen, nem sok mindent talált. Ennyi. Valakinek van esetleg ötlete javaslata?

    Köszönettel:
    Ádám

  • aviator

    tag

    Üdv mindenkinek!

    Következő lenne a kérdésem, problémám: Már jó régen volt ugyan, de újratelepítettem a win7-et a laptopomon. Egy HP G62-ről van szó, gyári oprendszer volt rajta, ehelyett tettem fel egy másikat. Minden rendben volt, egyedül a wifi eszköz felismerésekor ütköztem problémákba, nem akarta magától felismerni és telepíteni, le kellett szedni a drivert hozzá, de utána működött, azzal a feltétellel, hogy még a windows betöltése előtt bekapcsolom a wifi vevőt, egyébként (tehát windowson belül bekapcsolva) nem hajlandó működni, olyan mintha nem is kapcsoltam volna be. Ez az egyik tünet. A másik tünet ami érdekes módon csak hónapokkal az újratelepítés után jelentkezett az az, hogy rendkívüli mértékben belassult a net. Csak a wifi, a vezetékessel nincs gond. Viszont függetlenül attól, hogy hol netezek (otthon, egyetemen, nyilvános helyen) mindenhol lassú. Szélsőséges esetben használhatatlan, olyan mintha nem lenne net, pedig van, csak az én gépemen borzasztó lassú, és körülöttem mindenkinek normálisan működik, akár wifi akár vezetékes. Az egyik alkalmazás eddig átlagosan 5-6 Mbps-el töltött le, most 20 és 100 kbps között dolgozik. Gyanakodva a wifi driverre, meg már amúgy is itt volt az ideje, ismét csináltam egy újratelepítést, érdekes módon most magától telepítette a wifi egységet, viszont a probléma nem szűnt meg. További tünet még, hogy ha a wifi be van kapcsolva akkor a lejátszott zene akad, ugrál, szakadozik, ha kikapcsolom minden rendben van.
    Bocs a sok szövegért, van esetleg valakinek ötlete?

    Ádám

  • aviator

    tag

    Sziasztok!

    Wifi jelet szeretnék erősíteni. Van erre valamilyen megoldás esetleg ilyen erősítő eszköz? A helyzet úgy néz ki, hogy az albérletben ahol lakom a tulaj a szomszédom és az ő wifijét használjuk közösen. A konyhában a jel maxon van, a nappaliban viszont már csak hármas, néha kettes, ami nekem kevés ugyanis néha szükségem van arra, hogy a szomszéd routerén keresztül az én asztalim és a laptopom folyamatos kapcsolatban legyen, tapasztalataim szerint ehhez a 2-3 erősségű jel kevés. Az még jobb lenne, ha ez az erősítő eszköz olyat is tudna, hogy befogja a wifit és kábelen továbbítja a jelet.

    Köszönöm szépen az infókat!

Új hozzászólás Aktív témák