Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • [amne]

    senior tag

    Üdv, a minap vettem egy wifis asus 520g nevű rútert, cselló jön rá, és osztja én gépem felé kábellel, hugom gépe felé wifin. Tegnap konfigoltam, és a mai napig minden jó is volt, aztán jött egy áramszünet. Azóta LAN-on minden oké, a két gép látja egymást, ellenben a net kiszökött az életteremből. Cselló modem restartjáról kezdve minden volt, de mint kiderült hasztalanul (?), ugyanis most közvetlenül a csellóra kötöttem a gépet, és megy korrektül. Ebből gondolom hogy a rúter konfigjánál lett elszúrva valami, csak akkor azt nem értem, hogy majd egy napig miért működött.

    Gondolom, az IP Config menüpont alatt beállított dolgokkal van a gubanc. Felsorolnám hogy mit használok, hátha valaki kiszúrja a problémát. Tehát a csatlakozás tipusa 'static' fix IP-s. IP címnek megadtam azt amit a csellótól most is kapok. Alapértlemezett átjáró 80.98.48.254 (úgy tudom, a saját IP-m első 3 tagja kell + a 254-es végződés). Alhálózati maszk 255.255.254.0. MAC címnek beírtam azt amit a most neten lévő hálókártyám használ, ez van regisztrálva ugyebár, (de próbáltam úgyis hogy nem írtam be semmit, hátha bejön a cselló MAC regisztrálós oldala, term. nem) DNS és DHCP pedig az ipconfig /all -ban szereplők.

    Hát körülbelül ennyi lenne, ADSL-en lőttem már be rútert, eddig abban a hitben éltem hogy ki is igazodom a dolgok között, de a teljes tanácstalanság szintjét értem el. Megköszönném ha valaki kisegítene. :U

  • [amne]

    senior tag

    válasz [amne] #1356 üzenetére

    Úgytűnik sikerült is megoldani, teljesen véletlenül vettem észre, hogy más IP-t kaptam a csellótól, mint amit eddig használtam, így az összes beállításom haszontalan volt az IP Configban. Nem tudom van-e közze az új IP-nek a mai áramszünethez, mindenesetre álljon itt az alábbi post a hozzám hasonlóan szerencsétleneknek. :)

  • [amne]

    senior tag

    Üdv.

    Újdonsült wifi hálózatom tartogat még megoldandó problémákat számomra, a probléma az, hogy azon a gépen ami wifi-n csatlakozik a rúterhez, random időközönként, rövid időre elmegy a net, esetenként csak belassul. A másik gép ami kábelen lóg a rúteren, semmi gond. Próbálgattam a problémás gép eseménynaplójában kutakodni, találtam is pár, figyelmeztetést és pár hibát is. (Sajnos sose vagyok itthon amikor leáll a net, tehát elsőkézből nem szemlélhetem a problémát, csak eseménynapló. Esetleg van ennél kompetensebb logolás az xp-ben? Külső program is érdekelne.)

    Linkelnék ide pár képet az eseménynaplóból, ha valaki ért hozzá, kérem vessen rá pár pillantást, köszönöm.

    [link]
    [link]
    [link]
    [link]
    [link]

    [Szerkesztve]

  • [amne]

    senior tag

    válasz shev7 #1382 üzenetére

    Semmi torrent nem fut rajta, full legal gép amin hugom msn-ezik meg wordben szerkesztget ezt az, meg net ofkorz.

  • [amne]

    senior tag

    válasz shev7 #1384 üzenetére

    Megnézem, bár meglepne, mivel teljesen új gép, és egy héttel ezelőttig internet se volt rajta, ill. xp sp2 minden frissítéssel, xp tűzfal, és firefox.

    Többi hibára valami ötlet?

  • [amne]

    senior tag

    válasz rdi #1395 üzenetére

    Elkezdtem úgy használni, hogy a router a MAC cím alapján adja az eszközöknek az IP-t, azóta nem tudom történt-e előre lépés, mivel ma a chello-tól már 3x kaptam 4 óta új IP-t, ezért vagy volt net vagy nem. Szóval még az is lehet, hogy az 5-ből két probléma letudva, ha mégsem akkor a gépeken is beállítom a fix ip-t.

    Mindenesetre, nem tudja valaki, hogy mi van a csellóval, eddig évente ha jött egy új IP, most meg óránként állítom be routerben az újat, átjárót, stb. Mellesleg, amikor elmegy a net, húzhatom ki a routert, és ipconfig /all -ban nézem az új IP-t majd vissza a router és be az új adatok. Kábel húzkodás nélkül nem kivitelezhető, hogy megtudjam az új adatokat?

    Amúgy nekem is a Dufrense által említett asus wl520g routerem van, ha ez segít...

    [Szerkesztve]

  • [amne]

    senior tag

    válasz shev7 #1399 üzenetére

    Lehet hogy most bukott ki a probléma, ugyanis én a routernek statikus elérést adtam meg, beírtam az IP-t átjárót, stb. amikor újat kapok, a régit akarja használni a router, tehát a net elmegy. Ezekszerint, más beállítást kéne használni? Lehetséges, hogy a többi problémát is ez okozza?

  • [amne]

    senior tag

    üdv ismét, probléma sokadjára.

    helyzet hogy a wlanon csatlakozni próbáló gép egész nem nem tudott ip-t kapni a routertől, ami lanra van kötve az egész nap ment és az adatforgalommal se volt semmi gond. Gondoltam adok mindkettőnek manuális ip-t. Meg is történt lanon továbbra is minden oké, wlanon csak annyi változott, hogy mostmár csatlakozik a routerhez, kiváló jelerősség stb. de se internet se háló se ping a router felé, semmi. A router logjában is az látszik, hogy hol megvan a wlanos gép hol nincs. Mit kéne tennem mi okozhatja ezt?

    Nem akarok én túl sokat csak egy állandóan működő hálózatot, ami kábelen nem is okoz problémát, de a wlan az eddig is naponta ugye minden ok nélkül elment fél órára, most meg teljesen, amikor van sebességgel stb. semmi gond.

  • [amne]

    senior tag

    Megpróbálom vázolni a problémámat, ami kisebb nagyobb változásokkal az elmúlt december óta végigkíséri létemet. (Amennyiben nem érkezik válasz, lehet nálam jelentkezni, egy darab szénné égetett Asus WL520G routerért, és egy darab ASUS USB-s vevőért.)

    Tehát, chello a net, fenti rúterrel osztva, én gépem LAN1-en, minden oké megy a net jó a ping amit csak akarok.

    Wifi-n WPA-PSK TKIP titkosítással, csatlakozna egy gép, amiben a fenti ASUS USB basz van. Itt már semmi se jó, net az hol van hol nincs, ha van akkor is lassú, és mondjuk index.hu bejön sok töltés után viszonylag gyorsan, de a böngésző még mindig tölti a reklámokat és azok már kiakadnak, időtúllépés etc. Eközben ez a windowsos vezetéknélküli hálózatkezelő, azt mondja jobb alul az óra mellett hogy nagyon jó / jó jelerősség, aztán meg szétkapcsol, és meg se találja a hálózatot, kétszer kerestetem vele, de legrosszabb esetben is harmadjára megtalálja amit kell, továbbra is lassú net aztán megint megszakad. Néztem az esemény naplót csak valami IPSec szolgáltatásra panaszkodik, mert nem tudja elérni a teljes jálózatot és ez biztonsági... de ez is csak egy kósza figyelmeztetés, nem is tudom hogy van-e köze hozzá.

    Tényleg díjaznám ha születne valami épkézláb megoldás, és a szabadidőmet inkább a Test Drive Unlimitedre tudnám fordítani, nem pedig a wifi hergelésére. Köszönöm. :R

    Kiegészítés: routerben DHCP kikapcsolva, amikor dinamukus volt akkor is voltak gondok, itt ajánlották hogy próbáljam fix-el. Most router a 192.168.1.1 egyik gép 192.168.1.2 ez az ami LAN-on megy és minden ok. Wifi-s pedig a 192.168.1.3 átjáró DNS mindkét gépen a router IP-je, szóval ez a rész nekem jónak tűnik, routerben az antenna erőssége volt fullon is most középerőssen, jelenség ugyanaz, nem tudom.

    [Szerkesztve]

  • [amne]

    senior tag

    válasz rdi #1975 üzenetére

    További fejlemények, illetve - lekopogom - talán megoldás is.

    Kipróbáltam az USB-s kulcsot az én gépemben, és egyből sikerült csatlakoznia, stabil is volt. Ez meggyőzött arról hogy a kérdéses gép windowsával volt valami. Nem is csodálkozom rajta, sulinetes gép volt valami OEM windows home-mal alapból rátelepítgetett t-online és egyéb reklám szutykok. Friss win-el tökéletesen működik, saját programja nélkül (tehát a windows kezeli, de legfrissebb asus driverrel).

    Időnként még így is időtúllépéssel elszáll majd fél perc múlva működésbe lép, de igen ritkák lettek ezek az esetek. Viszont jobban aggaszt, hogy annak ellenére hogy egy munkacsoportban vannak a gépek, nem látják egymást, illetve hiába is pingelem egyiket a másikról, 100% loss.

    Ötlete valakinek? :)

Új hozzászólás Aktív témák