Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vince

    őstag

    válasz shev7 #3022 üzenetére

    ezek szerint az elképzelésem jó, megnyugodtam. Az ip-címeket a router osztja mindenkinek, a klienseknél az ap-k ethernet kliens üzemmódban működnek, dhcp szerver nem működik rajtuk. Az ip-címüket beállítottam, az alhálózati maszkkal együtt, és a router címét adtam meg minden ap-nél átjárónak, de átnézem még egyszer az összes beállítást, ha hazaértem.

    "Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

  • vince

    őstag

    válasz shev7 #3022 üzenetére

    Kicsit kutakodtam az ''egy ap mögé két gépet'' témában, érdekes volt. Tehát egy időben csak az egyik gép éri el a hálózatot (A gép), a másik (B gép) nem is kap ip-címet. Csakhogy, hiába cserélem meg a két gépet (tehát A-t lehúzom, B-t csatlakoztatom), a B gép továbbra sem kap címet. Ha az ap-t újraindítom, és csak B gépet csatlakoztatom, akkor probléma nélkül működik a dolog B gép esetében, de ekkor A nem kap címet sehogy sem. Tehát csak az a gép éri el a hálózatot, amelyik először ''jelentkezik'' az ap-nél annak újraindítása után.

    Ha manuálisan állítom be a hálózatot el nem érő gép címét, akkor az ap-t látja, de tovább nem jut, a címeket kiosztó routert már nem látja.

    Ötlet?

    Ja, az ap egy SMC WEBT-G típusú [link] jószág.

    [Szerkesztve]

    "Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

Új hozzászólás Aktív témák