Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Xpod

    addikt

    válasz mezis #62932 üzenetére

    Sehol sem volt kormos, mert nem villám okozta a készülékek halálát, hanem csak szimplán nem működtek a portok, amibe a két épületet összekötő kábel volt. (rackbe szerelt D-Link, Zyxell eszközök)

    A földhurok kifejezést pontatlanul használtam, elnézést kérek. Az épületek közötti potenciál különbség okozhatja a készülék meghibásodását. (ezt viszont írtam a #62930-ban.)

    Abban bízni, hogy elvileg a készülékekbe van ilyen-olyan leválasztás szerintem nem a legjobb elgondolás. De mindenki annyit kockáztat, amennyit be mer vállalni. (Én maradok a tapasztalatoknál, nemzetközi ajánlásoknál, szabványoknál.)

    Most hirtelen ezt a cikket találtam róla, de szinte biztos, hogy kb ugyanez van összefoglalva a CCNA tananyagokba is:
    "The installation of twisted pair cabling between buildings can be risky for the end user. Any cabling installed between buildings will have some exposure to possible lightning activity and, if both buildings have mains power connected, power differentials. These can cause what are broadly described as surges or overvoltages. There are three things to consider in the case of lightning or power surges/overvoltages (in order of importance): the safety of the end user, the risk of fire and equipment damage."

    [link]

    Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

Új hozzászólás Aktív témák