Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Játékos

    addikt

    Sziasztok!

    Kérdezni szeretnék tőletek TL-WR 1043ND-vel kapcsolatban. Ez, ugye cserélhető antennás, és mivel egy kicsit gyenge volt számomra gyárilag, így vettem hozzá 8 dB-es antennákat. A WDS bridge beállításoknál szkeneltem az elérhető hálózatokat, és a következőt tapasztaltam: ha nincs a routeren egyáltalán antenna, akkor a szomszéd szobában lévő kis routert látja egyedül, a táblázatban 6 dB van. Ha ilyenkor rákötöm a középső csatijára valamelyik antennát, akkor semmivel sem jobb, pont olyan, mitnha nem lenne rajta antenna. A két szélső közül akármelyikre teszek antennát, akkor felugrik 40 dB körülre, de onnan már nem igen megy feljebb, ha a másik (vagy plusz a harmadik) antennát rákötöm.
    A kérdés lényege: a középső csatlakozó meghibásodott szerintetek, vagy annak ez normális működés?
    A másik kérdés: nem kellene nagyjából 8 dB-el jobb vételnek lennie, ha ráteszek egy 8dB-es antennát?
    Vagy teljesen félregondolom ezt?
    Előre is köszönöm a segítséget. :R

    Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

Új hozzászólás Aktív témák