Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fausto

    addikt

    Sziasztok,

    Szeretnék segítséget kérni, nem igazán értek ezekhez, de próbálkozom :)
    Van egy routerem, TP-LINK TL-WR1043ND. Kaptam egy US Robotics USR5461 router-t, ezt szeretném repeater-ként használni, elvileg gyárilag tudja ezt a funkciót. Hogyan tudom ezt beállítani? Amiket nagyjából ki tudtam bogozni 1-2 leírásból.

    - A USR router felületén bepipáltam ezt és beírtam a TP Link MAC címét

    - A TP LINK menüjében bepipáltam az Enable WDS bridging-et, SSID-nak megadtam az USR SSID-ját, megadtam a MAC címét, kiválasztottam a titkosítást és beírtam a hozzá tartozó jelszót

    Eddig ennyit csináltam, de nem sikerült kiterjeszteni a TP Link-et. Van még valamit, amit meg kéne csináljak?
    Egyébként a két routernek ugyan az kell, hogy legyen az SSID-ja? Meg kell egyezni a titkosítás típusának? A TP Link WPA2, de a USR csak WEP-et tud.
    Van még valami lépés, amit kihagytam? Mintha még olyasmit olvastam volna, hogy a USR-be ki kell kapcsolni a DHCP-t és a TP Link-be be kell állítani, hogy a USR mindig ugyan azt az IP-t kapja. De most lehet, hogy hülyeséget mondtam, nem értek hozzá :) Úgyhogy légyszi, ha tudtok segíteni, 1.0-san írjátok le, hogy én is megértsem :D
    Köszi előre is! :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák