Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • schlaci

    csendes tag

    válasz PuMbA #96457 üzenetére

    Köszönöm a választ. Kb. azt írtad, amit sejtettem.
    De kérdem én: vajon mért csináltak gyorsnézeti képernyőt, ha be kell mennem a szobába, ha látni is akarok rajta valamit? (Ne vakító napsütésre gondolj, hanem kinti árnyékra.) Akkor inkább ne csináltak volna semmit, mint ahogy a többi gyártó zöme nem is alkalmazza. Meg fogom nézni, hogy a drágább Samsungokon is olvashatatlanná válnak-e a feliratok, ha kimennek velük a szabadba? (Always On Display funkció). Ha az értesítő LED-et lehagyták, akkor kötelessége lett volna a Microsoftnak, hogy helyette valami használhatót találjon ki.
    Mindenhol az egy-két naponta töltendő akkukra panaszkodnak, akár milyen típusról is legyen szó. Ha ilyen körülmények között az akku közel kerül a teljes kimerüléshez, akkor legtöbbször már késő kapkodni, igen gyorsan az az állapot be is áll. Főleg, ha használt, két éves az akku. Az eddigi hagyományos telefonjaim 7-10 napig elmentek egy-egy töltéssel (keveset telefonálok). Ha azoknál bejelzett a LED, hogy tölteni kéne, még mindig volt bennük jó darabig szufla.
    Ebből azt akarom kihozni, hogy egy okos telefonnál a legfontosabb paraméter, amit folyamatosan, mindenféle matatás (koppintás, húzás, érintés) nélkül látni kell, az az akku töltöttsége. Sajnálom, ha erre a gyártók zöme még nem jött rá.
    Megjegyzem, hogy a Microsoft telefon az akku töltöttséget százalékban nem képes kiírni. Pedig az ikon a százalékot nem helyettesíti.
    Az offline túranavigáció problémáit már nem is említem, pedig elsősorban azért lett megvéve a telefon.
    Az lesz ennek a vége, hogy vagy visszaállok a hagyományos telefonra, vagy veszek egy 2017-es Samsung A5-öt. A 10-ezer FT-os vételárat pedig elkárolom. Tanulópénznek nem is volt olyan sok.

Új hozzászólás Aktív témák