Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • schlaci

    csendes tag

    Első okostelefonomként vettem egy 650-est, használtan. Azért ilyent, mivel minden eszközöm Windowsos. Értesítő LED nincs ugyan rajta, de van szerencsére gyorsnézeti képernyő, amire ki lehet tenni az értesítéseket. De kültéri világosságnál olvashatatlanul halványan látni a gyorsnézeti képernyő feliratait. A lakásban pl. tökéletesen működik. Mitől lehet ez?
    Az akku töltöttségét nem tudom kitenni a gyorsnézeti képernyőre, pláne nem nagy méretben. Rengeteg alkalmazást letöltöttem ehhez, de egyik sem segített. (Pl. a 2017-es Samsung A3 tudja ezt, igaz, hogy csak apró számokkal, amit szemüveg nélkül nem tudok elolvasni.) Vajon lehetetlen olyan telefont venni, amelyen folyamatosan (!) látható nagy méretben az akku töltöttsége?

  • schlaci

    csendes tag

    válasz PuMbA #96457 üzenetére

    Köszönöm a választ. Kb. azt írtad, amit sejtettem.
    De kérdem én: vajon mért csináltak gyorsnézeti képernyőt, ha be kell mennem a szobába, ha látni is akarok rajta valamit? (Ne vakító napsütésre gondolj, hanem kinti árnyékra.) Akkor inkább ne csináltak volna semmit, mint ahogy a többi gyártó zöme nem is alkalmazza. Meg fogom nézni, hogy a drágább Samsungokon is olvashatatlanná válnak-e a feliratok, ha kimennek velük a szabadba? (Always On Display funkció). Ha az értesítő LED-et lehagyták, akkor kötelessége lett volna a Microsoftnak, hogy helyette valami használhatót találjon ki.
    Mindenhol az egy-két naponta töltendő akkukra panaszkodnak, akár milyen típusról is legyen szó. Ha ilyen körülmények között az akku közel kerül a teljes kimerüléshez, akkor legtöbbször már késő kapkodni, igen gyorsan az az állapot be is áll. Főleg, ha használt, két éves az akku. Az eddigi hagyományos telefonjaim 7-10 napig elmentek egy-egy töltéssel (keveset telefonálok). Ha azoknál bejelzett a LED, hogy tölteni kéne, még mindig volt bennük jó darabig szufla.
    Ebből azt akarom kihozni, hogy egy okos telefonnál a legfontosabb paraméter, amit folyamatosan, mindenféle matatás (koppintás, húzás, érintés) nélkül látni kell, az az akku töltöttsége. Sajnálom, ha erre a gyártók zöme még nem jött rá.
    Megjegyzem, hogy a Microsoft telefon az akku töltöttséget százalékban nem képes kiírni. Pedig az ikon a százalékot nem helyettesíti.
    Az offline túranavigáció problémáit már nem is említem, pedig elsősorban azért lett megvéve a telefon.
    Az lesz ennek a vége, hogy vagy visszaállok a hagyományos telefonra, vagy veszek egy 2017-es Samsung A5-öt. A 10-ezer FT-os vételárat pedig elkárolom. Tanulópénznek nem is volt olyan sok.

  • schlaci

    csendes tag

    Összeállt a kép: nem az én telefonom a hibás. A 650-est úgy konstruálták, hogy a gyorsnézeti képernyő fényerejét nem lehet befolyásolni. Az automata fényérzékelő ennél a képernyőnél nem működik, de az sem segít, ha az automata fényérzékelőt kikapcsolom, és a fényerőt maximumra állítom. Azt be lehet állítani, hogy éjjel piros, kék vagy zöld legyen a betűk színe ne pedig fehér, hogy kevésbé zavarjon éjjel a fény. De hogy nappal, mindenféle fényviszonyok között olvashatók legyenek a feliratok, azt képtelenek voltak megcsinálni.
    Látom, nehezen tudom megértetni, hogy mért ragaszkodom ahhoz, hogy bármiféle matatás nélkül, csak rápillantva a képernyőre, lássam az órát, a beérkezett üzenetekre, e-mailokra, a nem fogadott hívásokra utaló jelzést, és az akku töltöttségét. És mindezt akkora méretben, hogy olvasó szemüvegre ne legyen szükség. Rengeteg olyan tevékenység van, amikor pl. koszos, ragacsos, stb. az ember keze, vagy a körülötte lévő tér alkalmatlan a telefon tárolására, de 5 m-rel odébb, vagy pl. egy szomszédos helyiségben már le lehet tenni a telefont pl. egy asztalra. Ha ilyenkor oda menne időnként a telefonjához az ember, akkor rápillantva is látná, hogy miképp állnak a dolgai. Aztán ha szünet van a munkában, megmosná a kezét, és tudná intézni a telefonon a továbbiakat.

  • schlaci

    csendes tag

    Én is jártam így. Kiderült, hogy a csatlakozó kábelom ment tönkre. A töltés a laptopról ment - ez, ami sokáig félre vezetett - , de az adatátvitel nem. Megszakadhatott egy szál a kábelben.

Új hozzászólás Aktív témák