Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • T J

    tag

    válasz King Unique #71151 üzenetére

    Akkor csak neked még egyszer: nem adathordozó hiba!

    A gyári iso semmilyen rufus-beállítással, semmilyen bios-beállításra nem ment fel.
    Ugyanarról a pendriveról, a vágott iso elsőre felment, default beállításokkal.
    De ha a logika nem lenne elég: pendriveon a rufus cellavizsgálat sem talált hibát.
    Természetesen a gyári iso-t is megpróbáltam defaultban, többször is.
    Sikertelen kísérletek után pendrive partition masterrel törölve, nehogy valami rajta maradjon.
    SSD biosból több alkalommal törölve, nehogy valami rajta maradjon.

    Azzal ne törődj, hogy az ms support mit ír! Fogalmuk sincs hogy a hibakódjaik mit jelentenek, és egyetlen értelmes javaslatuk nem volt. Kipróbáltam őket, azért mondom. Szerintem nem is dolgoznak ott élő emberek, csak Cortana. Az utolsó hely, ahol egy problémára megoldást érdemes keresni, az az ms support, bármelyik másik fórumon előbb találni hasznos tippet.

    Hogy darabolással működött vona, ... nyilván, hiszen a két iso között ennyi volt a különbség. Persze ha futott volna a gépemen az MCT. De akár feltehetné az ms a telepítő fájljait használatra kész állapotban is. Nem, inkább írtak hozzá egy toolt. :W

    Hogy a w10 telepítő fájlmérete nem szabványos a fájlrendszerrel, amit a korabeli bios kezelni tud, az nem adathordozó hiba, és nem is user error, hanem abszolút ms-error.
    A helyes kérdés nem az, hogy miért nem vágtam ezzel vagy azzal, ... hanem hogy miért van ilyesmire egyáltalán szükség?
    Miért nem használható "out of the box" a w10 telepítő? Amit már tudtak az elődei 20 évvel ezelőtt, és a linux is legalább 6-8 éve.
    MS jó nagyot lépett vissza ebben. És 10 év / 20 javító csomag után se jutott eszükbe, hogy javítani kéne. Inkább iratnak a szupporttal hülyeségeket.

    Amiben előre léptek, az a felhasználói szokások figyelése. A W10 nem is operációs rendszer, hanem egy op-rendszer funkciókkal is rendelkező kémprogram.

    Remélem megnyugodtál, és nem írod le többször, hogy adathordozó hiba.
    Peace.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák